میرسلیم:پژوی ۲۰۶ فرقی با لندکروز ندارد/آقای میرسلیم نکند کفش بلا هم با ریباک هیچ فرقی ندارد؟

محمدحسین روانبخش

این جمله‌ی مصطفی میرسلیم که «پژوی ۲۰۶ فرقی با لندکروز ندارد» مثل سیلی در گوش مردم خورده است

چطور آدمی که مدعی تخصص در صنعت خودرو است، عضو هیات مدیره‌ی شرکت‌های متعدد است و در مجلس جزو سیاستگذاران اصلی این صنعت است، این‌قدر راحت می‌تواند بدیهیات را انکار کند؟ بدتر اینکه این فرد با این سطح از درک، در تمام این چهل و چند سال جزو مقامات اصلی کشور در همه‌ی زمینه‌ها بوده، وزیر ارشاد شده، عضو مجمع تشخیص مصلحت است، می‌خواسته نخست‌وزیر و رئیس‌جمهور هم بشود!
واقعا چه مشکلی در عرصه‌ی مدیریت کشور وجود دارد که در این چهل سال، این آدم مسئولیت‌های متعدد داشته و دارد؛ و به جای درمان خویش، فقط درد مردم را اضافه کرده است؟

پاسخ ساده است: میرسلیم تنها نیست و صحنه‌ی مدیریت کشور، سرشار از میرسلیم‌هایی است که همگی بدیهیات را انکار می‌کنند و همزمان ادعای فهم و کمال و بزرگی هم دارند.

کسی که تحریم را نعمت می‌داند از جنس میرسلیم نیست؟ کسی که احمدی‌نژاد را منجی مردم معرفی می‌کرد و انتخاب او را به ولی‌عصرنسبت می‌داد در سطح میرسلیم نبود؟ کسی که نامه‌‌ی احمقانه‌ی او را به بوش، الهام می‌دانست چطور؟
آقای میرسلیم نکند کفش بلا هم با ریباک هیچ فرقی ندارد؟

***

کسی که تورم بی‌سابقه را انکار می‌کند و دم از قطار پیشرفت می‌زند، کسی که آمار را مخفی می‌کند، کسی که حتی دارو را برای مردم نایاب می‌کند و همزمان از خدمت به مردم می‌گوید، کسی که خواسته‌ی عامه‌ی مردم را حرف بیگانه می‌داند، آن‌ها دست کمی از میرسلیم دارند؟

کسی که اعتراض به رانت‌خواری را گدابازی می‌داند، چطور؟ کسی که برای مذاکره می‌رود و به جایش بیانیه می‌خواند و سرنوشت میلیون‌ها نفر را به تباهی می‌کشد، کسی که با لجبازی، واقعیت زندگی مردم را ندیده می‌گیرد و بر مسیر اشتباه پافشاری می‌کند، کسی که در امور مختلف ظلم و اجبار را به مردم تحمیل می‌کند و خیال می‌کند برای آن‌ها بهشت ساخته، اینها میرسلیم‌ نیستند؟

میرسلیم، یکی در میان این همه میرسلیم‌های کوچک و بزرگ است. باید میرسلیم باشی تا کنار این همه میرسلیم دوام بیاوری و حذف نشوی!
+71
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  zavareh - رودسر، ایران

  ریا و ریاکاری از ستون های اصلی اسلام تازی و باورمندان آن است...
  10
  81
  ‌چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  کسانیکه هم ننه اش رو تا بدنیا اومدن این ننگ بشر صیغه کرده اند هم ، فرقی با بابای اصلیش که همچنان ناشناس هست ، ندارند !
  2
  42
  ‌چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Hassan1479 - تهران، ایران

  نظام این آشغالها بزودی از بین خواهد رفت ، من همش در اینفکرم که در آینده نوادگان ما بریش ما بخندند و با تعجب بگویند ، که شما دیگه که بودین که در عصر اینترنت و فضا این افراد عصر هجری بشما حکومت میکردنند ، و شما هم تمکین میکردیید؟!؟ من الان از خجالت آب میشم و شرمسار آنزمان هستم .
  2
  44
  ‌چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Hassan1479 - تهران، ایران

  در طی ۴۴ سال ، این مردک بیسواد تئوریسین جمهوری نکبت اسلامی اعدامی بود.
  1
  25
  ‌چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۳
  siavash786 - استانبول، ترکیه
  کاملا درست میگه ، خر و الاغ ، خر و میرسلیم ، الاغ میرسلیم چه فرقی دارند ؟ اون خندان حالا باید بفهمه که دزدیدن این جنبش توسط طرفدارهای رضا پهلوی بدتر از این احمقها نیست
  11
  6
  ‌چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  antifascism - تهران، ایران
  نمونه یک پرشین اصل هندی افغان زبان! پرشین ها میتونن درصد خلوصشون رو با این کفتار بسنجن. هرچی شخصیت و قیافه به این انگل نزدیکتر خلوص پرشین عاریایی تون بیشتر خواهد بود.
  2
  6
  ‌چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.