اسرائیل با انتشار تصاویری ایران را متهم کرد از کشتی‌های تجاری استفاده نظامی می‌کند

بی بی سی: یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، درسخنانی در یک کنفرانس امنیتی که از تلویزیون اسرائیل به طور زنده پخش می‌شد، ایران را متهم کرد که از کشتی‌های غیرنظامی به عنوان «پایگاه شناور ترور» استفاده می‌کند.

وزیر دفاع اسرائیل در کنفرانس امنیتی هرتزلیا گفت جمهوری اسلامی با این کشتی‌ها نیرو و تسلیحات جابجا می‌کند و یکی از این کشتی‌ها اخیرا در خلیج عدن رصد شده است.

آقای گالانت در کنفرانس هرتسلیا که از تلویزیون اسرائیل پخش می‌شد تصاویری از شش کشتی نشان داد. مکران، شهید سیاوشی، شهید رودکی، شهید مهدوی و شهید باقری پنج کشتی ایرانی بودند که آقای گالانت تصاویر آن را نشان داد.

او گفت سپاه پاسداران کشتی‌های تجاری را به سکوی پرتاب موشک، پهپاد و حمل نیروهای ویژه و همچنین بارگیری مخفیانه جنگنده و تسلیحات تبدیل کرده است. یکی از این کشتی‌ها به نام شهید مهدوی اقدام به دریانوردی دوربرد کرده است.

به گفته یوآو گالانت، ایران قصد دارد نفوذ دریایی خود را از منطقه خلیج فارس فراتر ببرد.

کنفرانس سالانه هرتسلیا هر سال با حضور چهره‌های سرشناس سیاسی، نظامی، امنیتی و دانشگاهی با موضوع امنیت اسرائیل برگزار می‌شود.

در دو سال گذشته ایران و اسرائیل به دنبال سلسله حملاتی که به کشتی‌هایش یکدیگر را متهم کرده‌اند اما تا کنون هیچ یک از طرفین ادعای طرف مقابل را نپذیرفته‌اند.

اکنون به گفته آقای گالانت ایران در تلاش است تا فعالیت‌های خود را به اقیانوس هند گسترش دهد و از آنجا به دریای سرخ و دریای مدیترانه راه پیدا کند.

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که اخیرا محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح حضور نیروهای آمریکایی و غربی در آبهای جنوبی ایران را به چالش کشیده بود.

اخیرا سه تن از فرماندهان نیروهای دریایی آمریکا، بریتانیا و فرانسه برای نشان دادن همبستگی و امنیت در تنگه هرمز از این آبراه تجاری مهم عبور کردند.
+30
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین
  به تو چه نکبت! نه اینکه شما خیلییییی صادق هستین
  5
  6
  دوشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  حالا نه اینکه اسرائیل در هر زمینه ، خصوصاً نظامی و اتمی همه فعالیتهاش شفاف و صادقانه است و کارهای مخفی و زیر جُلی نداره !!!!!! همه سر و ته یه کرباسین ، به یکیتون بگیم بیشرف و جنایتکار ، مدیون اون یکی میشیم !!
  0
  10
  دوشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  romano - تهران، ایران
  دلقک نژاد پرست ایدلوژیست ضد تمدن بتمرگ سر جات. اگر ج ا نبود و من قدرت داشتم قطعا یک بمب اتم مخصوص نشوندن شما بوزینگان درست میکردم که پس از ۳ هزاره میزان افراد جذب شده به ایدئولوژی خانوادگیتون در صدها کشور تنها ۶ میلیونه. یارو بمب اتم داره هر اسلحه و حمایتی داره ۲۰ تا کشور رو شخم میزنه از کشورهای اروپایی هم جاسوسی میکنه الان نگران کشتی باری با کاربرد نظامیه (کاش میشد برخی از کلمات مخصوص رو نثارتون کرد)
  0
  4
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.