شاهزاده رضا پهلوی حمله به مرزبانان ایرانی را«تروریستی» خواند و آنرا «شدیدا» محکوم کرد

رادیو فردا: شاهزاده رضا پهلوی حمله افراد مسلح به مرزبانان ایرانی در مرز سراوان در استان سیستان و بلوچستان را «تروریستی» خواند و آن را «شدیدا» محکوم کرد.

ولیعهد سابق ایران روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت در توئیتی نوشت: «تروریست‌هایی که جوانان مرزبان ایرانی را در سراوان به قتل رساندند، روی دیگر سکه جمهوری تروریست اسلامی هستند که جوانان بلوچ را اعدام می‌کند و به قتل می‌رساند.»

این چهره مخالف جمهوری اسلامی گفت که «با خانواده‌های سربازان جان‌باخته میهن، عمیقا هم‌دردی» می‌کند.
در حمله مسلحانه‌ای که شامگاه ۳۰ اردیبهشت به یک برجک مرزبانی در سراوان روی داد، پنج نفر شامل سه سرباز وظیفه و دو «استوار دوم» کشته شدند.

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی این حمله را «حمله تروریستی افراد معاند» خوانده و مدعی شده که حمله‌کنندگان «با تحمل تلفات از صحنه درگیری متواری شدند.»

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی از پاکستان خواست که «هرچه سریع‌تر به توافقات دو کشور برای سرکوب گروه‌های تروریستی جامه عمل» بپوشاند.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

پس از آغاز اعتراضات سراسری در سال ۱۴۰۱ و سرکوب خشونت‌‌آمیز و مرگبار معترضان در سیستان و بلوچستان گزارش‌های متعددی از حملات به نیروهای نظامی و حکومتی و کشته و زخمی شدن آن‌ها در این استان منتشر شده است.

آذرناه پارسال نیز سپاه پاسداران از کشته‌شدن چهار نیروی سپاهی و بسیجی در سراوان خبر داده بود.

سراوان در منطقه نزدیک به مرز پاکستان واقع شده و از جمله شهرهای استان سیستان و‌ بلوچستان است که در ماه‌های گذشته بارها شاهد برگزاری «جمعه‌های اعتراضی» بوده است.
+167
رأی دهید
-32

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  آریتما - استکهلم، سوئد

  نماد نفاق و تفرقه، عامل نفوذی سپاه پاسدران؛ رضا پالانی
  164
  61
  یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ضدبشر - گراتس، اتریش

  خدایگان جان , تو چرا روایت آخوندها را از این نوع وقایع باور میکنی؟ نمیبینی چقدر به جوانان رشید کشور انگ جاسوس و خائن و وابسته به سرویس های کشورهای بیگانه ووو میزنند و اعدام میکنند . کدام یک از این روایت ها درست است؟ تو چرا باور میکنی ؟ این بیشرفها کی واقعیت وقایع را همانطور که بوده بیان کردند ؟ کمی فکر کن باباجان !!!
  95
  42
  یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  antifascism - تهران، ایران

  سخنگوی جمهوری اسلامی در بلاد کفر! گفتن تو اون میلیاردها دلاری که بابات برده و تا 100نسل سلطنتی زندگی خواهید کرد نوش جونت فقط بی زحمت خارج از ایران گند بزن به هر اپوزوسیونی. جناب آقای رضا لطفا صرفا از طرف همون 380 هزار نفری که بهت وکالت دادن نر بده. تو برای ملت ایران هیچ نقشی نداری چون اصلا سطح دانشت در اون حد نیست. خواهر برادرت چرا خودکشی کردن! چرا فقط تو موندی! تو که از درخت کوروش میری بالا قطعا طبق روال شاهان قدیم برای رسیدن به سلطنت سر برادرت رو هم زیر آب کردی. دوره شماها و افکارتون و مفت خوری شاهانتون تموم شده. در دنیای امروز حیوانات هم اندازه انسانها سهم دارن. اینایی که کشته شدن شاید کاری کردن. بلوچها الکی کسی رو نمیکشن چون خودشون ستمدید و نسل کشی شده هستن.
  90
  31
  دوشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۱:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۳
  siavash786 - استانبول، ترکیه
  زورش به خر نمی رسد پالان را می کوبد . اگر مردمی هستید و تروریست نیستید به سران مملکت حمله کنید نه به مرزبانی که به اجبار باید در آنجا خدمت کند . حال بگویید جیش العدل همان بزدل و ترسو نیست .
  48
  35
  دوشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۳:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  چلیپا - مسجدجزایرسلیمان، جزایر سلیمان

  این باید درمورده همهچی ازهار نظرکنه.تو چهلودوسالی که تو آمریکاست سرجم چهلودوتاکلمه ازش جایی نوشته نبود.ولی امسال کافیه یکی عتسه یاسرفه کنه.بیانیه است که پشت سرهم میفرسته.جالب داخله ایران کسی ازبیانبه هاش خبردارنمشه.
  77
  39
  دوشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۴:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  senator x - تهران، ایران

  قابل توجه رادیو فردا:بشم اعلام میکنیم که در نشر اخبار دقت و کنترل بیشتری بخرج دهید. شاهزاده رضا پهلوی فعلا بعنوان ولیعهد فعالیت دارند از این ببعد هیچگاه ایشان را (ولیعهدسابق)خطاب نکنید. افتاد؟
  44
  65
  دوشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۵:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۳
  siavash786 - استانبول، ترکیه

  ضدبشر - گراتس، اتریش
  چند نگهبان مرز و خاک را کشتن چند خانواده داغدار و ملتی افسرده و غمگین ، اما شما بدنبال پیدا کردن سنگی برای پرتاپ . واقعیت وقایع همین است که میبینی ، روات و تحریفی هم ندارد
  23
  52
  دوشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۵:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  siavash786 - استانبول، ترکیه
  شما مدرکی دارید که روایت آخوندها از این واقعه روایت صحیح است ؟ آخوند ها هر جنایتی بکنند همیشه مظلوم نمایی میکنند . من شخصا به خبرگزاری های سپاه و اخوندها . اطمینان ندارم .
  21
  22
  دوشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  آریتما - استکهلم، سوئد
  نماد اصل , ناناز نگفتی ; تو که مخالف سلطنتی واسه چی رفتی کشور سلطنتی پناهنده شدی و نون پادشاهی سق میزنی جای دیگه رات نمیدادند
  23
  43
  دوشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  chaghalo - برلین، آلمان

  مزدوران هقوقبگیر ابله جمهوری فاسد اسلامی چه فعال شدند اینجا. خواندن پهلوی هرچه باشند حداقلش وطن پرست هستند. اربابان شما کاری جز نابودی ایران نکردند در این ۴۴ سال. با یه زبانی باهاتون حرف میزنم که بفهمید، یه تیکه پشگل از شما‌ها ارزشش بیشتر هست
  19
  46
  دوشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  Azadi hame - تهران، ایران

  چند تا پیر مرد پیر زن بیکار و وطن فروش۰۰ با اسم های عوضی مثل خودشون۰۰ سایبری جدایی طلب ها۰۰۰ تا عکس خانواده پهلوی را میبینند فشارشان میره بالا و شروع میکنند ب حواله دادن۰۰۰کثافت های لجن۰۰ ایرانی هم نیستند به ترک و فارس و کرد و عرب و.و.و. توهین میکنند۰۰۰۰ من پدر کرد و مادر فارش و همسر ترک و دوست و فامیل عرب دارم۰۰۰ من یک ایرانم و افتخار میکنم به تمام رگ هایم که خون ایرانی دارم۰۰
  17
  39
  دوشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  ساربان - نورمبرگ، آلمان
  چلیپا - مسجدجزایرسلیمان، جزایر سلیمان
  ببین گاگولی تو هم با این سواد نداشته ات که تو سه خط پنج تا غلط داری بهتر اسهال نظر نکنی!! بلد نیستی بنویسی تیمسار ازهاری؟ (ی) رو قورت دادی؟ 🤣
  14
  22
  دوشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۳
  siavash786 - استانبول، ترکیه
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  با وفا ، اشتباه گرفتی من فاطی نیستم که هرچی رژیم بگه قبول کنم . من به هیچ خبرگزاری رژیم گوش نمیدهم ، مهم نیست رژیم چه گافی میخورد ولی واقعیت اینست که عده ایی مظلوم و بیگناه باز کشته شدن. شما که نکشتید ، رژم که نکشت ، حتما دزدان دریایی کشتن .
  15
  16
  دوشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Azadi@Iran - برمینگام ، انگلستان
  من چندماه پیش باورم نمیشد (یا نمیخواستم باور کنم) ولی الان به وضوح میبینم که چپ های ایدئولوژیک که امروز ردای جمهوری خواهی یا تجزیه طلبی پوشیدند وحشت و نفرت عصبی عجیبی از پهلوی دارند. در حالی که ایشون مواضع ملی و دموکراتیک دارند. به نظرم حساب چپ ایدئولوژیک از کارگران و کسانی که دغدغه معیشت مردم را دارند جداست.
  11
  24
  دوشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  antifascism - تهران، ایران
  senator x - تهران، ایران
  ولیعهد باباته؟ شماها انگاری بدجور خارش دارید؟ با این تصورات با ولیعهدتون تشریف بیارید ایران تا همراه آخوندها و پاسدارها بکنیمتون تو سطل زباله.
  22
  10
  دوشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  Azadi@Iran - برمینگام ، انگلستان
  گرامی , اگر هم ایشان شخص دموکراتی باشند , پادشاهی مادام العمر بودن برخلاف دموکراسی هست . چرا به غیر از او , شخص دیگری امکان شاه شدن خودش و خانواده اش وجود نداشته باشد ؟اصلا چه لزومی دارد الان ما برای نسل های آینده تصمیم بگیریم ؟ در ثانی , قرنها بدبختی ما این بوده که یک نفر برای یک ملت تصمیم گرفته . کشور اشخاصی نیاز دارد که برای ملت کار کند به معنای دیگر خدمتگزار و نوکر مردم باشد . دکور پادشاهی با مخارج سرسام اور چه دردی را دوا میکند ؟ حسن جمهوری در این است که اگر کسی قلدری کرد ملت میتواند او را بعد از چند سال به سطل آشغال بیاندازد . تجربه تلخ سلطنت را داریم کافیست .
  15
  14
  دوشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  این کارتان درست است، ولی اینجا طرفدارانی دارید که برای »جیش العدل« دست می زنند، چون برای کشتن یک »مامور« ایرانی که »گویا« جنایتی کرده است، پاداش تعیین کرده است!
  1
  0
  شنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  دو تا سوال از طرفداران شاخزاده دارم:. ۱. چطور کسی که پدر بزرگ و پدرش قدرتشون رو مدیون دو کودتای انگلیسی بودن میتونه به نفع منافع ملی ایران عمل کنه؟. ۲. چطور کسی که روی زنش غیرت نداره میتونه روی منافع بک ملت غیرت داشته باشه؟
  1
  1
  یکشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.