چرا کهن‌ترین واحد ارتش بریتانیا تزار روسیه را پشتیبان خود می‌داند؟

العربیه: «گارد دراگون سلطنتی اسکاتلند» کهن‌ترین هنگ سواره‌نظام ارتش بریتانیا است، و با این وجود نیکلای دوم، امپراطور روسیه را پشتیبان خود می‌داند.

این پادشاه که کلیسای ارتدکس روسیه وی را در سال 2000 تقدیس کرد، شمایلش در ستاد هنگ گارد سلطنتی در ادینبورگ اسکاتلند آویزان است و آن را در عملیات‌های نظامی همراهی می‌کند، در حالی که گروه موسیقی هنگ سرود امپراطوری روسیه «خداوند تزار را حفظ کند» را در مراسم تشریفاتی می‌نوازد.

تاریخچه این جریانات به سال 1894 بازمی‌گردد. در آن سال ملکه ویکتوریای بریتانیا به افتخار نامزدی تزارویچ نیکلای الکساندرویچ، یا امپراطور آینده روسیه نیکلای دوم، با نوه مورد علاقه ملکه، یعنی شاهزاده آلیس هِس، یا ملکه آینده روسیه الکساندرا فئودورونا، نیکلای را به مقام افتخاری سرهنگ ارشد هنگ دوم دراگون‌ها منصوب کرد.

در نوامبر همان سال، در جریان بازدید شاهزاده و پرنسس ولز، یعنی پادشاه و ملکه آینده بریتانیا، از شهر سن‌پترزبورگ، نیکلای که دیگر تزار شده بود، پشتیبانی افتخاری از هنگ دراگون‌ها را رسما پذیرفت. دو سال بعد، سرهنگ دوم آلفرد ولبی، به عنوان نماینده رسمی دراگون‌ها رسما در تاجگذاری تزار شرکت کرد.

نیکلای دوم در سال 1896 اولین دیدار خارجی خود پس از تاجگذاری را از بریتانیا انجام داد. برای ملاقات با ملکه ویکتوریا در قلعه بالمورال اسکاتلند، نیکلای با لباس قرمز دراگون‌های سلطنتی اسکاتلند به محضر وی رسید، و در طول سفر تزار در سراسر بریتانیا دراگون‌های سلطنتی او را همراهی کردند.

هنگامی که تزار و خانواده‌اش در جریان انقلاب کمونیستی روسیه در سال 1918 به قتل رسیدند، دراگون‌های سلطنتی عزادار شدند، و از آن زمان به نشانه عزاداری زیر کلاه خود نوار سیاه می‌پوشند.

هنگامی که پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی مقامات روسیه تصمیم گرفتند بقایای تزار و خانواده‌اش را تدفین مجدد کنند، نمایندگان گارد دراگون سلطنتی اسکاتلند در مراسم سال 1998 در قلعه پیتر و پل سن‌پترزبورگ حاضر شدند.
+4
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  romano - تهران، ایران
  بعد هر دوی اینها بعلاوه عثمانی ‌ها به کشور من همزمان حمله کردند و قلمرو ۷۰۰۰ ساله مارا تکه تکه کردند بعد اگر من الان چیزی علیه انگلیس بگویم میشوم ضد دموکراسی حتی اگر هنوز مجلس عوام و لردها دارشته باشند. علیه ترکها بگم میشوم آذربایجانی آسیمیله شده در قوم فاشیست فارس اگر هم علیه روسها بگویم به برادران مسلمان شیعه و چپی‌های بر میخورد. خلاصه این وسط گیر کرده‌ام.
  1
  8
  ‌پنجشنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.