«دور شوید»؛ اخطار آمستردام به جوانان بریتانیایی جویای مواد مخدر و سکس

بی بی سی: مسئولان آمستردام در هلند به اراذل و اوباش بریتانیایی که در جستجوی مواد مخدر و سکس به این شهر سفر می‌کنند، اخطار دادند که: «دور شوید.»

کارزار دیجیتال «منصرف‌سازی»، مردان ۱۸ تا ۳۵ ساله بریتانیایی را هدف گرفته است که شهرداری آمستردام می‌خواهد خودش را از اعمال خلاف قاعده آن‌ها دور نگه دارد.

این کارزار بخشی از تلاش مسئولان آمستردام برای پاک نگه داشتن این شهر است؛ شهری که به پایتخت آزادانه‌ترین خوشگذرانی‌های اروپا معروف است. در ویدئوهای این کارزار معمولاً مردان جوانی دیده می‌شوند که در خیابان تلوتلو می‌خورند و بعد پلیس پس از انگشت‌نگاری با دستبند از آن‌ها عکس می‌گیرد.

این آگهی‌های اینترنتی نسبت به مصرف بیش از حد الکل و مواد مخدر هشدار می‌دهد و در مورد بریتانیایی‌هایی است که برای اقامت در هتل‌های ارزان با هدف مهمانی‌های مجردی یا میکده‌گردی به آمستردام سفر می‌کنند. بریتانیایی‌ها در صورت انجام کارهای خلاف قاعده ممکن است تا ۵۰ پوند (حدود ۵۸ یورو) جریمه شوند.

آژانس‌های مسافرتی بریتانیا در فهرست‌شان تور مهمانی مجردی در آمستردام دارند که شامل قایق‌سواری روی کانال با میزان نامحدود نوشیدنی الکلی، «استیک و استریپ‌تیز» و میکده‌گردی در محله «رد لایت» آمستردام است.

مردم محلی سال‌هاست که از دست جوانان بریتانیایی‌ها به دلیل اعمالی مانند ادرار کردن در خیابان، پریدن در کانال‌های آب، برهنه شدن در ملاء عام و بدمستی و دعوا شاکی هستند.

این قضیه، پدیده تازه‌ای نیست. حدود یک دهه پیش مردی که بعدا شهردار آمستردام شد، بوریس جانسون شهردار آن زمان لندن را به آن شهر دعوت کرد تا با چشم خودش کارهایی که بریتانیایی‌ها در آن شهر انجام می‌دهند را ببیند. جانسون وضعیت آن شهر را «مخروبه» توصیف کرد.

ابرهارد فان‌درلان آن زمان گفت: «آن‌ها هنگامی که در محله رد لایت تلوتلو می‌خورند، کت تن‌شان نیست... آن‌ها "هرگز تنها قدم نمی‌زنی" (سرود معروف هواداران باشگاه لیورپول) را می‌خوانند. آن‌ها لباس خرگوش یا کشیش‌ها را می‌پوشند و گاهی هم کلا هیچ چیز تن‌شان نیست. من دوست داشتم او را دعوت کنم تا خودش شاهد ماجرا باشد.»

در هلند، کافی شاپ‌ها در صورت رعایت قوانین سختگیرانه‌ای که شامل سرو نکردن مشروبات الکلی و خودداری از فروش به افراد زیر سن قانونی است، می‌توانند حشیش بفروشند.

صاحب یکی از این کافی شاپ‌ها با اشاره به یکی از مشتریانش که زنی شصت و چند سال بود، گفت: «توریست‌ها هم برای موزه‌ها می‌آیند و هم برای کافی‌شاپ‌ها.»

آمستردام یکی از توریستی‌ترین شهرهای جهان است. این شهر با جمعیت حدود ۸۸۳ هزار نفر، سالانه میزبان حدود ۲۰ میلیون گردشگر از جمله یک میلیون بریتانیایی است.
+17
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.