نماینده بوکان در مجلس اسلامی : دولت رئیسی سرگرم قتل‌عام اقتصادی مردم است

انور حبیب‌زاده بوکانی نماینده بوکان در مجلس شورای اسلامیرادیو فرانسه: نماینده بوکان در مجلس شورای اسلامی، انور حبیب‌زاده بوکانی گفت که دولت ناکارآمد ابراهیم رئیسی سرگرم "قتل‌عام اقتصادی مردم است" و "به جای قطار پیشرفت، سرعت قطار تورم و بیکاری در حال افزایش است." او دولت رئیسی را مسبب "بالاترین نرخ تورم در ایران بعد از جنگ جهانی دوم" معرفی کرد.    

در اظهاراتی جداگانه، جلال محمودزاده نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت که "وضعیت اقتصادی کشور چنان به هم ریخته" که راهی جز "کشاندن رئیس جمهور به مجلس" و به کار گیری "دیگر اهرم‌های نظارتی" برای پاسخگو کردن وی باقی نمانده است. وی در ادامه تأکید کرد که "به هر حال رئیس جمهور، رئیس اجرایی کشور است و باید جوابگوی شرایط فعلی مملکت باشد."

نماینده مهاباد در جای دیگری از سخنانش گفت : تنها با محدودیت‌هایی که دولت رئیسی در زمینه اینترنت پیش از حتی "ابلاغ مصوبه مجلس و اجرای غیرقانونی آن" اعمال کرده بیش از ده میلیون شغل در کشور از بین رفته است. به عبارت دیگر، "در طول یک و نیم سال گذشته دولت رئیسی به جای این که یک میلیون و نیم شغل ایجاد کند هشت میلیون و نیم شغل" را از بین برده است. جلال محمودزاده این عقب‌گردها را "نشان‌دهنده ناکارآمدی دولت" رئیسی دانست.

در اظهاراتی مشابه رمضانعلی سنگدوینی، نماینده گرگان در مجلس اسلامی، گفت "سوءمدیریت در کشور بیداد می‌کند" و اغلب نمایندگان از مدیریت ناکارآمد وزارتخانه‌ها و استان‌ها ناراضی هستند.  او گفت که دولت رئیسی قادر به اداره "مشکلات ارز، تورم و گرانی" نیست و معلوم نیست چرا "وقتی ما ارز داریم و هیچ جنگی هم نیست کشور باید اینگونه اداره شود؟" رمضانعلی سنگدوینی در ادامه افزود : "برخی کشورهای همسایه درگیر جنگ هستند، ولی اقتصادشان بهتر از ایران است و اوضاع اقتصادی و کنترل بازارشان را راحت‌تر از ما انجام می‌دهند." سنگدوینی دولت رئیسی را مسئول "گرانی اقلام" به دلیل "بالا رفتن نرخ ارز" دانست و افزود : اکنون وضع به گونه‌ای شده که "بعضی از مردم توان خرید یک کیلو گرم گوشت را هم ندارند."        
+57
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  ساربان - نورمبرگ، آلمان
  اگر اوضاع اقتصادی خرابه و شرایط زندگی سخت شده در عوض دولت بودجه گذاشته تا مملکت دارای پهپاد بشه و به جای گوشت مردم پهپاد بخورند
  0
  14
  دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.