پسر نتانیاهو: آمریکا می خواهد پدرم را سرنگون و با ایران توافق کند

به گزارش عصرایران به نقل از المیادین، او نوشت: "وزارت خارجه امریکا پشت اعتراضات اسرائیل است با هدف سرنگونی نتانیاهو ... به نظر می رسد برای تحقق توافق با ایرانی ها".

پسر نتانیاهو با بازنشر توییتی این ادعا را مطرح کرد که وزارت خارجه آمریکا در پشت صحنه اعتراضات داخلی در اسرائیل است زیرا به دنبال سرنگونی دولت پدرش است.

خبر این توییت پسر نتانیاهو در سایت روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارونت آمده است.

 "یائیر" پسر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل تویبتی را بازنشر کرد که می گوید: "وزارت خارجه امریکا تلاش می کند دولت نتانیاهو را سرنگون کند به نظر می رسد این کار را به سود توافق با ایران انجام می دهد. کنگره امریکا باید این موضوع را به صورت فوری بررسی کند".

در این توییت آمده است: "وزارت خارجه امریکا پشت اعتراضات در اسرائیل است با هدف سرنگونی نتانیاهو ... به نظر می رسد برای تحقق توافق با ایرانی ها".
وی اضافه کرد:‌ آیا شاباک در این کشور وجود دارد؟
شاباک سازمان امنیت داخلی اسرائیل است.

پسر نتانیاهو قبل از این هم در توییت هایی علیه معترضان در اسرائیل،‌ ادعاهای ثابت نشده ای را مطرح کرده بود.

او مدعی شده بود شاباک (سازمان امنیت داخلی اسرائیل)‌ در کودتا علیه نخست وزیر اسرائیل دست دارد. وی سپس این توییت را حذف کرد.
 
هزاران نفر در چند ماه اخیر با آمدن به خیابان ها به طرح دولت نتانیاهو برای تغییرات قضایی اعتراض کردند.

براساس طرح اصلاحات قضایی که از سوی دولت نتانیاهو مطرح شده پارلمان می توان احکام دادگاه عالی اسرائیل را لغو یا بی اثر کند. معترضان می گوید با این اقدام، استقلال دستگاه قضایی نقض و دستگاه قضایی به نهاد زیرمجموعه دولت و پارلمان تبدیل می شود.

در چند هفته اخیر، معترضان توانستند با بستن خیابان ها،‌ زندگی عادی را در اسرائیل مختل کنند. همچنین شمار زیادی از نظامیان و نیروهای ذخیره ارتش نیز در اعتراض به طرح اصلاحات قضایی دولت اسرائیل، از فعالیت نظامی خودداری کردند.

دولت فعلی امریکا به ریاست جو بایدن روابط پرتنشی با دولت فعلی اسرائیل به رهبری نتانیاهو دارد.

نتانیاهو نخست وزیر افراطی ترین و راست ترین کابینه تاریخ اسرائیل است. مجموعه ای از تندروترین، مذهبی ترین و راست گراترین احزاب و چهره های سیاسی اسرائیل در کابینه حضور دارند.

از زمان آغاز به کار کابینه نتانیاهو تاکنون در چند ماه اخیر، وزارت خارجه امریکا بارها به شدت از اسرائیل انتقاد کرد. دولت امریکا چند روز قبل هم بعد از تصویب قانونی درباره شهرک نشینان اسرائیلی در پارلمان اسرائیل، سفیر اسرائیل در واشنگتن را احضار کرد.

همچنین دولت امریکا همچنان از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل برای سفر رسمی به واشنگتن دعوت نکرده است. این موضوع نیز باعث خشم نتانیاهو شده است.

مخالفت وزیر دفاع اسرائیل با نتانیاهو
رسانه های اسرائیلی نوشته اند یوآف گالانت وزیر دفاع اسرائیل به نزدیکان خود گفته است با طرح اصلاحات قضایی نتانیاهو مخالفت خواهد کرد.

این خبر در حالی منتشر می شود که روز به روز خبرهای بیشتری از تمرد نیروهای ذخیره در ارتش اسرائیل از فعالیت نظامی منتشر می شود. آنها در اعتراض به طرح اصلاحات قضایی،‌از فعالیت نظامی خودداری می کنند.
+142
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  هر دَم از این باغ بری میرسد !! سیاست شده توالت مسجد شاه در بازار تهران که هر کی تنگش میگیره میره اونجا واسه قضای حاجت ! این جوجه صهیونیست هم احتمالاً میخواد جا پای پدرش بذاره !! زالو زاده ها تنها مختص حکومت ایران نیستند ، از هر سوراخی پیداشون میشه !!
  26
  76
  یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  همه این حرف و حدیثها که در اسرائیل و امریکا در می اید بخاطر این است که نظام اخوندی را به سر میز مذاکره با امریکا بیاورند. دمکراتها و رئیس جمهور بایدن امریکا , میخواهند با نظام اخوندی ایران مذاکراتی به راه اندازند که بعدا" بگویند ما بهتر از جمهوری خواهان عمل کردیم چونکه عاقبت نظام هار اخوندی را پای مذاکره اوردیم .. رهبر جمهوری اسلامی بخوبی میداند ادامه حیات نظام اخوندیش مربوطه به مذاکرات با امریکا و نتیجه ان می باشد! خامنه ای به خاطر اینکه دچار سرنوشت صدام حسین و سرهنگ قذافی نشود با این ترفندها که از طرف اسرائیلیها و امریکایها درست میشود فریب انرا نخواهد خورد که با امریکا یک مذاکره جامد انجام دهد.
  8
  39
  یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  Momijii - توکیو، ژاپن
  دقیقا. به نظر من باید برای کسانی که می خواهند وارد دنیای سیاست بشن دو تا تست بذارن که در صورت قبولی وارد بشن: 1- تست روانی که نشون بده طرف از لحاظ روانی سالمه و مشکلی نداره. 2- تست سواد و معلومات سیاسی. اگر این کار امروز انجام بشه حداقل %90 سیاست مدرها از کار برکنار میشن یا به مراکز روان درمانی فرستاده میشن.
  4
  35
  یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  اینو دیگه کجا دلوم بزارم؟باباش کم بود توله ش هم اضافه شد.
  6
  27
  یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  no-more-silence - تهران، ایران
  آمریکا می خواهد با ایران توافق کند؟ این ها از 45 سال پیش قول و قرارهاشونو گذاشتن
  0
  10
  یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.