اولین حضور مازیار لرستانی در صدا و سیما پس از تغییر جنسیت: دادگاه که می‌رفتم می‌گفتند باید با حجاب بیایی


مازیار لرستانی در برنامه «طنازِ» کمال تبریزی از مسیر دشوار و عجیبی گفت که برای انجام عمل تطبیق جنسیت طی کرد. ۲۲ تیر ۱۴۰۱ بود که شهره لرستانی از انجام عمل تطبیق جنسیت خبر داد و گفت نام مازیار را برای خود برگزیده است.

لرستانی گفت: «من تقریبا در حال طی کردن مسیر بودم و حتی هورمن‌تراپی‌ام شروع شده بود و ریش‌هایم هم مقداری درآمده بود، اما دادگاه که می‌رفتم می‌گفتند باید با حجاب بیایی و من روسری می‌پوشیدم و همین‌طور که با ریش‌هایم بازی می‌کردم فکر می‌کردم خدایا این چه پارادوکس عجیبی است.

وقتی شما به عنوان یک ترنس به پزشکی قانونی مراجعه می‌کنید، باید جایتان با یک مشت جانی و دزد و کسانی که پایشان بسته است و از زندان آمده‌اند، فرق کند، ولی همه در هم بودند.
 
+31
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۶
  Reza222 - سیدنی، استرالیا

  آنوقت این جماعت از الاغ کمتر شدند قاضی، بیچاره متهمی که به این قضات مراجعه کنه، البته وقتی مفعول موقتی مثل خامنه ای بشه رهبر، اونم رهبر موقت از پایین دستی ها میشه چه انتظاری داشت،
  3
  28
  جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  درست هست که روح‌اله خمینی با گفتن "شیعیان عراق به‌یا خیزید"، سبب ایجاد تنش در عراق و سپس شروع جنگ از جانب صدام‌حسین شد، اما در کنار این اشتباه‌اش، در جایگاه یک معمم، از تمامی هم‌لباس‌های‌اش، روشن‌فکر‌تر بود، و با داشتن همین خصلت مثبت، دستورات خوبی‌ را در فضای تئوکراتی پس از ۵۷ در ایران ایجاد ساخت. برای نمونه، نام حرام‌بودن را از روی موسیقی‌ و بازی شطرنج برداشت، و همچنین برای افراد ترانس‌جنسیتی، انجام عمل تغییر جنسیت را بدون اشکال شرعی اعلام کرد. و این در حالی‌ست، که بنا به دستورات دینی مسیحی‌-ارتودوکسی، انجام این عمل حرام است، اما چون خوشبختانه، دنیای مسیحیت (چه کاتولیک و چه ارتودوکس) و دین‌سالاری نیست، این محدودیت دینی مسیحی‌، مزاحمتی برای انجام این عمل را برای ساکنان جهان مسیحیت ایجاد نمی‌کند. / هر چیز را باید با حال‌و‌هوای خودش مقایسه و بررسی‌ کنیم. خمینی در بین هم‌لباسان‌اش، روشن‌فکرترین بود. / اعضای گرامی‌، می‌دونم که این دیدگاه من با مخالفت از جانب شما مواجه می‌شه، اما استثنا در این مورد، از پاسخ‌گویی به دیدگاه‌های خطاب به من، خودداری می‌کنم.
  7
  6
  شنبه ۰۵ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.