نرخ دلار در ایران به مرز ۵۰ هزار تومان رسید

رادیو فردا: قیمت دلار در اولین روز سال جدید خورشیدی، با افزایش در بازار آزاد ایران به قیمت ۴۹ هزار و ۴۰۰ تومان رسیده است.

بر اساس گزارش وب‌سایت‌های غیررسمی که بهای ارزهای خارجی در ایران را ثبت می‌کنند، روز سه‌شنبه اول فروردین، نرخ برابری پوند بریتانیا ۶۰ هزار و ۵۵۰ تومان اعلام شد و هر یورو با قیمت ۵۲ هزار و۹۵۰ تومان
معامله شد.

قیمت یورو در یک هفته اخیر تقریبا سه هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

قیمت سکه هم در بازار افزایش داشت و قیمت هر سکه به قیمت ۳۰ میلیون و۸۰۰ هزار تومان معامله می‌‌شود.

سکه طرح قدیم نیز۲۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فروخته شده و بهای هر قطعه نیم‌سکه نیز ۱۸ میلیون و۵۰۰ هزار تومان است.

به رغم ادعای بانک مرکزی جمهوری اسلامی درباره گشایش‌های جدید ارزی در پی توافق با عربستان و امارات، نرخ انواع ارز در بازار آزاد ایران نه تنها کاهش نیافت، بلکه افزایش قابل توجهی را تجربه کرد.

با این وجود روز ۲۹ اسفند رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: «با گشایشی که در جریان توافق‌های انجام شده در سفر به امارات برای تسهیل مبادلات تجاری دو کشور با استفاده از ارز درهم به وجود آمد و گشایش جدیدی که در عراق به وجود می‌آید، حتماً عملکرد بازار نیما و بازار مبادله ارز، روزهای بهتر را خواهید دید.»

محمدرضا فرزین درباره تشریح دستاوردهای حاصل از ملاقات‌هایش با مسئولان عالی عراقی گفت که در این سفر «ملاقات خوب و مؤثری» با نخست‌وزیر عراق داشتیم و «قبلاً هم رئیس جمهور با وی صحبت کرده بود که موجب شد آقای سودانی دستورهای خوبی به رئیس کل بانک مرکزی بدهد.»

با وجود چنین وعد‌ه‌هایی، سال جدید با افزایش قیمت ارز همراه بوده و هنوز روند کاهشی آغاز نشده است
+36
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  *بی همتا* - برلین، آلمان

  عه. من فکر کردم آشتی باذعربستان. اقلا ارز در ین حکومت میاد پائین. نه بابا. عربستان کینه ای ( کینه شتری)یادش نرفته. چطور اول انقلاب از دیوار ‌میله های سفارت عربستان در تهران. عرازشی ها بالا رفتند ، وسفارت عربستان بسته شد.
  1
  27
  ‌سه شنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.