اعتراض‌های سراسری، چشم‌انداز آینده؛ گفت‌وگوی اختصاصی با شاهزاده رضا پهلوی


رادیو فردا: از زمان آغاز اعتراض‌های سراسری بعد از کشته شدن مهسا امینی در ایران، نام شاهزاده رضا پهلوی بیش از پیش در عرصه عمومی و محافل خبری مطرح شده است.
 
ولیعهد پیشین ایران در این مدت در جلساتی با حضور دیگر چهره‌های سرشناس مخالف جمهوری اسلامی و شماری از سیاستمداران بین‌المللی شرکت کرده است.
 
وی همچنین در گفت‌وگو‌های مطبوعاتی و سخنرانی‌های پرشمار خود به موضوعاتی اشاره کرده که پرسش‌هایی را به دنبال داشته است. سلطنت انتخابی، تمامیت ارضی، همه‌پرسی برای تعیین نوع حکومت ایران و خشونت‌پرهیزی در مقابل خشونت‌ورزی جمهوری اسلامی از جمله این موضوع‌ها بوده است.
 
در این گفت‌وگوی اختصاصی هومن عسکری از رادیو فردا از شاهزاده رضا پهلوی درباره این موضوعات و همچنین دیدگاه او درباره چشم‌انداز ایران در فردای اعتراض‌های «زن، زندگی، آزادی» پرسیده است.
+31
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  کار خود را انجام دهید و ترسی از هیاهو این و آن نداشته باشید. همین که در کنار کسانی نشستید که پدرت حلاج دوم را به دار اویختند و یا هورا کشیدند ولی با وجود این گذشت می‌‌کنید .شما را نلسون ماندلا یا دالاهی لاما نمی‌‌کند ولی نوه رضا شاه می‌‌کند. ۱۶ سال حکومت کرد هنوز بعد از ۹۱ سال از چپی گرفته تا روشنفکر مذهبی از مجاهد گرفته تا لیبرال مذهبی با نامش می‌‌جنگند. اگر این همه انرژی که صرف مبارزه با نام پدر و پدربزرگت می‌‌کنند .صرف مبارزه با آخوند‌ها می‌‌کردند ما امروز ۳ بار آخوند نداشتیم. در پشت سر شما نه من هستم نه کسی‌ که در خارج زوزه می‌‌کشد.آنکه که در ایران پرچم شیر و خورشید را بر دست تاتو کرده بود. دستش را شکستند و بر دار اویختند. و زمانی خفاشان شب خارج نشین درک از تاتو شیر و خورشید بر آستینش شنیدند. به یک باره نامش را ازسایت‌ها خود پاک کردند و بعضی‌‌ها آنقدر بی‌ شرم که نوشتند .اعدام قبول نیست. سلطنت طلب بود. بعد زوزه می‌‌کشند پری بلنده.
  5
  5
  شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  بعد زوزه می‌‌کشند پری بلنده. غافل از اینکه او فقط پری بلنده بدن بود. قدیمی‌‌ترین شغل جهان از ۲۵۰۰ سال پیش. این‌ها پری بلنده اندیشه هستند .در طول ۹۱ سال. ۴۳ سال حکومت آخوندی به همه ما نشان داد. تاریخ دو پهلوی فاحشه نیست که به گردن کسانی انداخت که شیفته او نیستند.بلکه چنان زیبا بود که حتا ما شیفته‌ها او تا به امروز نمی‌‌دانیم چه بود و از این زیباهی بهره مند شدیم؟ همان بهتر که دشمنی همچون پیرزن و ضد بشر داری. از آن روزی بترسیم که شیفته شما شوند. ۵۷ همه فاحشه اندیشه شدیم. و امروز هم فقط شغل اخر مانده. ایران را کاملا تبدیل به فاحشه خانه کرد. تلاش را هر روز در اینجا می‌‌بینم.در قالب خنجر زهراگین به سمت شما.کسی‌ که بار اول خیانت کرد و اصلاح نکرد به راحتی بار دوم هم تکرار می‌‌کند. آنکه دنبال خیانت کردن می‌‌باشد به راحتی آن را پیدا می‌‌اند. حتا در بهشت .در جایی که خدا برای اولین بار به انسان خیانت کرد. سال ۵۷ خدا زیاد داشتیم
  7
  3
  شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  دزدزاده عاقبت دزد شود، وانکه در امریکا بزرگ شود.
  8
  4
  شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  هم سن و سال من است این بی مایه، حیف از آنهمه ثروت نفت ملت عرب خوزستان، که صرف بالانس زدن این پست دزدزاده شد.
  9
  3
  شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  آهای اوباشان شعبان بی مخ و پاچه بگیران لات منش، بیایید از گذشته درس بیاموزید!چون به اندازه کافی دروغ زیادی خورده اید، بیش از این دیگر دروغ نخورید. برای کسی مثل شما که فقط چکش در دست دارید، همه چیز برایتان به شکل میخ است. بر این اصل همیشه از شعور چکشی خود استفاده میکنید. حالا همان چکشی را که بر سر چپ و راست و غیره میکوبیدید اکنون برسر خودتان فرود آمد. آهای سر کلانتر زرتشت با سرجوخه ها و دژبانهای سینه چاک و پخمه هایت : بیدار بشوید و ببینید که چطوری رهبر معنویتان رضا پهلوی با یک چپول تروریست ۵۷تی لاس خشکه میزند(تکیه کلام سرکلانتر).مگر شما نبودید فحاشی به چپ ها و بقیه میکردید؟ پس چه شد؟ بنده از این اتحاد خوشحالم ولی باید پوز این فرقه صفت ها زده بشود تا عبرت بگیرند و 🤐.
  0
  7
  یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.