روزانه ۱۱ دقیقه پیاده‌روی و امکان جلوگیری از مرگ زودرس

ورزش به‌مدت ۷۵ دقیقه در هفته (معادل پیاده‌روی به مدت ۱۱ دقیقه در طول روز)، خطر بیماری قلبی را تا ۱۷ درصد و خطر ابتلا به سرطان را تا ۷ درصد کاهش می‌دهددویچه وله: تحقیقات جدید نشان می‌دهد که یک پیاده‌روی کوتاه روزانه یا یک پیاده‌روی طولانی یک‌بار در هفته برای کاهش احتمال حمله قلبی، سکته مغزی یا سرطان کافی است.

به‌گزارش نشریه پزشکی Web MD؛ بر اساس این مطالعه که این هفته در مجله British Journal of Sports Medicine منتشر شد، ورزش به‌مدت ۷۵ دقیقه در هفته (معادل پیاده‌روی به مدت ۱۱ دقیقه در طول روز)، خطر بیماری قلبی را تا ۱۷ درصد و خطر ابتلا به سرطان را تا ۷ درصد کاهش می‌دهد. همچنین این میزان ورزش خطر مرگ زودهنگام را تا ۲۳ درصد کاهش داد.

به‌گفته محققان ورزش بیشتر حتی تاثیر شایان توجه‌تری دارد.

محققان دانشگاه کمبریج در بریتانیا که این مطالعه را انجام دادند، داده‌های ۹۴ مطالعه قبلی در مورد ارتباط بین سطح فعالیت بدنی و خطر بیماری قلبی، سرطان و مرگ زودهنگام که بیش از ۳۰ میلیون شرکت‌کننده را پوشش می‌دادند را جمع‌آوری و خاطرنشان کردند: حداقل ۷۵ دقیقه ورزش هفتگی به‌ویژه در برابر سرطان‌های خاص محافظت می‌کند و خطر ابتلا به سرطان‌های سر و گردن، لوسمی میلوئیدی، میلوما (سرطانی است که در نوعی گلبول سفید به نام سلول پلاسما ایجاد می‌‌شود) و سرطان‌ معده را ۱۴ تا ۲۶ درصد کاهش می‌دهد. برای سایر سرطان‌ها مانند سرطان ریه، کبد، آندومتر، کولون و پستان، کاهش ۳ تا ۱۱درصدی خطر ابتلا مشاهده شد.

بیماری‌های قلبی‌عروقی عامل اصلی مرگ‌و‌میر در جهان هستند. این بیماری‌ها مسئول ۱۷.۹ میلیون مرگ در سال  ۲۰۱۹ بودند. سرطان‌ها نیز مسئول ۹.۶ میلیون مرگ در سال ۲۰۱۷ بودند. سرویس سلامت همگانی بریتانیا نیز توصیه می‌کند که بزرگسالان حداقل ۱۵۰ دقیقه فعالیت بدنی با شدت متوسط یا ۷۵ دقیقه فعالیت با شدت بالا در هفته انجام دهند.
+6
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.