چرا حامد اسماعیلیون را به مجاهدین خلق وصل میکنند؟حامد اسماعیلیون زاده ۲۱ اسفند ۱۳۵۵ در کرمانشاه است. پدر و مادر او اهل شهر اراک در استان مرکزی بودند و به‌سبب اشتغال پدر در شرکت نفت به کرمانشاه مهاجرت کردند.

حامد اسماعیلیون دوره کودکی و نوجوانی را در همین شهر گذراند و از سال ۱۳۷۴ تا ۱۳۷۹ در دانشگاه تبریز به تحصیل در رشته دندان‌پزشکی مشغول بود. پس از آن مدتی در گلستان و مازندران و در نهایت به مدت هفت سال در تهران زندگی و کار کرد.

اسماعیلیون در سال ۱۳۸۹ به همراهِ خانواده‌اش به کانادا مهاجرت کرد و هم‌اکنون در ریچموندهیلِ کانادا زندگی می‌کند.

حامد اسماعیلیون سخنگوی انجمن خانواده قربانیان پرواز ۷۵۲ که در تورنتو ساکن است هم‌زمان با به قتل رسیدن مهدی امین اعلام کرد که تهدید به مرگ شده‌است.

حامد اسماعیلیون با دعوت از ایرانیان مقیم خارج از کشور در روز اول اکتبر ۲۰۲۲ راهپیماییهای گسترده‌ای را در بیش از یکصد شهر در کشورهای اروپایی و آمریکایی علیه حکومت ایران سازماندهی کرد. بنا بر گفته پلیس کانادا در این روز بیش از پنجاه هزار نفر فقط در شهر تورنتو در کانادا راهپیمایی کرده و علیه حکومت اسلامی ایران شعار دادند.
سپس در پاسخ به فراخوانی که اسماعیلیون منتشر کرد در روز شنبه ۳۰ مهر (۲۲ اکتبر) هزاران نفر در برلین اعتراض خود را به جمهوری اسلامی اعلام کردند. در این راهپیمایی گسترده، که به مدیریت او و جمعی از یارانش ترتیب یافت، به‌گزارش پلیس برلین ۸۰٫۰۰۰ نفر شرکت کرده بودند.

گزارش‌هایی دیگر حاکی از حضور ۱۰۰ هزار نفر در این تجمع بود. برخی از مردم از دیگر شهرهای آلمان و اروپا و حتی از سراسر جهان به برلین رفتند. این تجمع و راهپیمایی، به گسترده‌ترین تجمع ایرانیان خارج از کشور در طول تاریخ بدل شد و شرکت طیف‌های گوناگون سیاسی و اجتماعی رویدادی تاریخی را در همبستگی علیه جمهوری اسلامی رقم زد.
+26
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  ما وصل نکردیم. موافق او نیستیم ولی به خاطر احترام به نشست آمریکا حمایت هم می‌‌کنیم. دار و دسته سه تفنگدار سایت یوکی ضد بشر و پیرزن می‌‌باشند. البته یک تفنگدار کم دارند. یکی‌ ضد امپریالیست است.از این راضی‌ نیست که یک چپی معتدل با رضا پهلوی همکاری می‌‌کند. معتقد است پهلوی خیانتکار است چون جشن ۲۵۰۰ ساله گرفت و او کفش نداشت بپوشد. دیگیر هم که ضد بشر. از همان اول مخالف. چیزی عجیبی‌ نیست این ازدواج را سال ۵۷ تجربه کرده.
  22
  8
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  مجاهد خلقی هست دیگه نمیخواد ماله کشی کنید، همه اینها به یه جایی وصل هستن از بزرگتون که رضا شاه بود وصل به آمریکا و انگلیس و آخرش توسط همین دولت‌ها به بیرون انداخته شد. یه مخالف جمهوری اسلامی به من نشون بدید که مثلا تو برزیل زندگی میکنه و مستقل تصمیم میگیره؟ عمران یه دونه هم پیدا کنید همشون واسه منافع اروبا و آمریکا کار میکنن و پول میگیرن، شما مغز نخودیها با ای کیو های پایین این چیزها رو تشخیص نمیدید 🤣
  27
  13
  دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  وصل کردن اقای اسماعیلیون به مجاهدین خلق پیش از هرچیز برای بی اعتبار کردن او میباشد و بعد برای بدبخت کردن و بی رهبر کردن مردم معترض این انگ را به حامد اسماعیلیون می زنن که او از اعضای مجاهدین خلق بوده . سازمان مجاهدین اگر میخواهد خدمتی به مردم کند اطلاعیه در مورد بودن یا نبودن اقای اسماعیلیون با این سازمان صادر کنن و حال قضیه را بکنن. از افراد سازمان مجاهدین درخواست عاجزانه دارم انهم این میباشد رهبران سطح بالا این سازمان را بازنشسته کنن و بعدا" نام سازمان مجاهدین را عوض کنن. چون رهبران این سازمان در گذشته انقدر جوانان مردم ایران را به کشتن دادن و دستور ترور , بمب گذاری و جنایت کردن دادن و با صدام هم پیمان شدن که نام سازمان مجاهدین در بین اکثر مردم به نامی منفور و زشت و جنایتکار و خیانتکار تبدیل شد. واقعا" نام مجاهدین چون نامیست تروریستی که از اسلام اورده شده از مد سیاسی هم افتاده است.
  4
  5
  ‌سه شنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۶:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  hashemi1358 - سوران، عراق
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  فکر کنم تعداد بیشماری .....داری
  2
  1
  ‌چهارشنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  hashemi1358 - سوران، عراق
  بزن به چاک کرد تروریست آواره در به در
  1
  1
  ‌پنجشنبه ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.