حمید نوری ممکن است به صورت موقت از زندان سوئد آزاد شود

رادیو زمانه: بنا بر اعلام وکیلان مشاور شاهدان و شاکیان دادگاه حمید نوری، به دنبال طرح درخواست آزادی موقت او از سوی وکیلان مدافعش تا زمان صدور حکم نهایی دا‌دگاه تجدیدنظر، این دادگاه روز دوشنبه ششم مارس/ ۱۵ اسفند، برای بررسی این درخواست تشکیل جلسه خواهد داد.

حمید نوری متهم به مشارکت در اعدام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ در زندان گوهردشت است که در دادگاه بدوی در استکهلم به حبس ابد (حداکثر ۲۵ سال حبس) محکوم شده است. وکیلان مدافع قبلی او هم در جریان برگزار شدن دادگاه بدوی همین درخواست را مطرح کرده بودند که با مخالفت دادگاه روبه‌رو شد و قرار بازداشت او با قید نگه‌داری در شرایط ویژه تا زمان صدور رأی تمدید و او در سلول انفرادی نگهداری شد. دادگاه تجدیدنظر حمید نوری، دادیار سابق زندان گوهردشت که تا به حال هشت جلسه آن برگزار شده، از روز چهارشنبه ۲۱ دی در دادگاه سوآ در استکهلم آغاز به کار کرد.

این دادگاه برای ۱۳ جلسه برنامه‌ریزی شده بود و آخرین جلسه آن (بر اساس برنامه فعلی) روز ۱۹ ژوئن سال ۲۰۲۳ خواهد بود. جلسات دادگاه در ماه ژانویه به شکل علنی برگزار شد و در آن دادستان‌ها و وکیلان مدافع، اسناد و مدارک خود را ارائه کردند.
+6
رأی دهید
-74

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  حتماً هم بطور موقت فلنگ را نخواهد بست!
  4
  54
  ‌پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.