پاسخ شاهزاده رضا پهلوی به پرسش سردبیر ایندیپندنت فارسی در نشست خبری لندن


شاهزاده رضا پهلوی در نشست خبری پس از سخنرانی در پارلمان بریتانیا در پاسخ به پرسش کاملیا انتخابی فرد، سردبیر ایندیپندنت فارسی در مورد نقشه راه جایگزینی نظام کنونی در ایران و جایگاه چین و روسیه در آن، گفت: «بار دیگر تاکید می‌کنم که چشم‌انداز در یک شرایط متفاوت قرار دارد. چیزی که مردم ایران می‌خواهند یک توافق متعادل و عادلانه است، چه اقتصادی باشد و چه تجاری. اگر مردم نظر منفی دارند، من حتی با توجه به شواهد می‌گویم با رویکرد این رژیم دشمنی دارند. در بسیاری موارد چه در [ماجرای] دریای خزر و چه کاری که همین حالا چینی‌ها در خلیج فارس انجام می‌دهند و مسائل دیگر.
 
+45
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  romano - تهران، ایران

  جدای سیاست نمونه ۵ دقیقه حرف زدن یک آدم تحصیل کرده و غیر ایدولوژیک و کم ادعا، اینها را با گاو سیاه سامی سال ۵۷ مقایسه کنید برای ایران چه احساسی دارید؟ جواب هیچی! اقتصاد مال خر است! آن دروه را باید به سرعت کنار بزنیم حال و آینده مهم است من اتفاقا به معجزه اقتصادی ایران اعتقاد دارم. اول از همه اینکه نسبت دلار به ریال خود در یک اقتصاد در حال توسعه مزیت است دوم جمعیت جوان ۷۵ درصد زیر ۳۵ سال و نسبت جمعیتی مناسب سوم ایران جهان سوم نیست کشور نو صنعتی و در پایان دوره توسعه است (جدل نکن مطالعه کن). چهارم کشور ثروتمند است و از توان دموکراسی و لیبرال مناسبی برخوردار است پنجم هاب حمل و نقل جهان است. ششم توان نظامی مناسبی دارد هفتم هاب فرهنگ و توریزم است تنها کشوری را که میتوان در منطقه با آن مقایسه کرد هند است ایرانیان مردمان زیبا و خوش پوش هستند به ضیافت اهمیت میدهند و توریست دوست هستند لایف استایل را دوست دارند چیزهای جدید را پس نمیزنند و فرهنگشان بین شرق و غرب هستند هشتم تشنه سرمایه گذاری است یکی از بهترین مکانها برای سرمایه گذاری طولانی مدت. ما پیروزیم خانه ما به دست صاحب خانه بر میگردد.
  0
  21
  ‌سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۲:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan1326 - تهران، ایران
  یو کی :: کلمه شاهزاده بار مادی و معنوی دارد ، اینقدر از این لغت استفاده نکنید . ایشان خودشان هم بدون سابقه سلطنتی(پدرش) میتواند دارای شخصیت بوده و برای مملکت مفید باشد.
  16
  3
  ‌سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۴:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  کاربر پیرزن ایرانی، دغدغه های شاهزاده را شنیدی؟ حالا بیا و باز چهارده تا کامنت بنویس و صد و بیست بار از شاهزاده بپرس “چرا ساواک داشتیم”، “ چرا پدرت جشن های ۲۵۰۰ ساله به راه انداخت”، “ چرا پدرت کفش کتانی به پا نمیکرد!”، “چرا پدرت را عاق نمیکنی!” و ده ها سوال هچلهف و بی معنی دیگر.
  1
  19
  ‌سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۴:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.