شرایط حصر خانگی و محدودیت های میرحسین موسوی و زهرا رهنورد تشدید شد

 میرحسین موسوی و زهرا رهنورد بیش از دوازده سال است که در زندان خانگی به‌سرمی‌برندرادیو فردا: منابع نزدیک به میرحسین موسوی و زهرا رهنورد از اعمال محدودیت‌های ناگهانی در زندان خانگی این دو رهبر جنبش سبز خبر دادند و دلیل تشدید محدودیت‌ها را انتشار بیانیه‌های آن‌ها در حمایت از اعتراضات مردمی و «جنبش زن‌ زندگی آزادی» عنوان کردند.

وب‌سایت کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی، نوشت: «در حالی‌که سیزدهمین سال حصر همراهان جنبش سبز آغاز شده است، به‌دنبال انتشار بیانیه‌ها و مواضع اخیر زهرا رهنورد و میرحسین موسوی در ارتباط با جنبش زن، زندگی، آزادی، از عصر یک‌شنبه هفتم اسفند محدودیت‌های ناگهانی در حصر اختر ایجاد شده است.»

این وب‌سایت به جزئیات محدودیت‌های جدید اشاره نکرد اما افزود که درباره جزئیات تشدید محدودیت‌های زندان خانگی برای میرحسین موسوی و زهرا رهنورد اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

اردشیر امیرارجمند، مشاور میرحسین موسوی که در خارج ایران اقامت دارد، نیز در توئیتی تشدید محدودیت‌های زندان خانگی برای آقای موسوی و خانم رهنورد را تأیید کرد.
میرحسین موسوی، از رهبران «جنبش سبز» شنبه ۱۵ بهمن ماه در بیانیه‌ای که از حصر منتشر کرد، خواستار برگزاری همه‌پرسی «آزاد و سالم» در ایران، «تشکیل مجلس موسسان» و «تدوین قانون اساسی جدید» شد که استقبال شخصیت‌ها و گروه‌های سیاسی مختلف را در پی داشت، از جمله حدود ۳۵۰ تن از فعالان سیاسی و رسانه‌ای که عمدتاً ساکن ایران هستند با اشاره به «یأس جامعه از اصلاح در چارچوب ساختار موجود» از پیشنهادات او حمایت کردند.

آقای موسوی در این بیانیه‌ تأکید کرده که حوادث «خونبار» ماه‌ها و سال‌های اخیر ایران نشان می‌دهد «اجرای بدون تنازل قانون اساسی، به عنوان شعاری که ۱۳ سال پیش بدان امید می‌رفت، دیگر کارساز نیست و باید گامی فراتر از آن گذاشت.»

در بخشی از این بیانیه نیز، میرحسین موسوی به صراحت اعلام کرد که «ایران و ایرانیان نیازمند و مهیای تحولی بنیادین‌اند، که خطوط اصلی‌‌اش را جنبش پاک زن، زندگی، آزادی ترسیم می‌کند».

زهرا رهنورد، همسر میرحسین‌ موسوی، نیز پیشتر خشونت حاکمیت علیه زنان را «نهایت خشونت و بی‌رحمی» توصیف کرده بود که «حتی در دیکتاتوری‌های قرون وسطی نیز سابقه ندارد.»

علاوه بر این، موسوی و رهنورد روز پنج‌شنبه هفدهم آذر ماه در بیانیه‌ای خطاب به حاکمیت نوشتند که «چوبه‌های دار جنبش مردم را متوقف نخواهد کرد.»

میرحسین موسوی و زهرا رهنورد از ۲۵ بهمن سال ۱۳۸۹ تحت حصر قرار گرفتند و اکنون که بیش از دوازده سال از آن روز می‌گذرد، طولانی‌ترین حصر در تاریخ ایران رقم خورده است.

با وجود آنکه یکی از شعارهایی حسن روحانی در سال ۱۳۹۲ «رفع حصر» از موسوی، رهنورد و همچنین مهدی کروبی بود، اما این شعار هرگز عملی نشد و آنها همچنان بدون محاکمه و برگزاری هیچ گونه دادگاهی در زندان خانگی به سر می برند.
+46
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  قوقولی مقولی - مادرید، اسپانیا

  اون موقع که خلخالی و لاجوردی و رئیسی داشتن قتل عام میکردن این مردیکه اصلا اعتراضی نداشت و براش مهم نبود، یادمون نره با کی طرف هستیم، فقط به اون همه کشته و خانواده‌اش ن فکر کنید که این بابا عین خیالش نبود و اون رژیم رو نمایندگی می‌کرد.
  4
  45
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  این یک درس بزرگی برای ولایتمداران باشد که مثل سلطان سلیمان عثمانی که حتی به پسران دوستان و نزدیکان خود برای حفظ تاج و تخت رحم نکرد و آنها را از دم تیغ گذراند، شمایان نیز از این قاعده مستثنی نخواهید بود، هم مورد خشم و غصب به حقه مردم ایران هم رهبران پدوفیلی خودتان قرار خواهید گرفت. شما بر لبه دو تیغ شمشیر قرار دارید. پس هر چه زودتر از اعمال شنیع خود برای چندرغاز دوری کنید و به آغوش مام میهن بازگردید تا مورد لطف و عنایت ملوکانه مردم ایران قرار گرفته و از غصب سوزاننده آنها فارغ شوید. ما پیروزیم هیچ شک نکنید....
  6
  24
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  بسیاری از وزرای دوران نازی ها در المان ، نه نظامی بودند ونه جنایت جنگی کردند ، در امور صنایع ، دارایی ، کشاورزی فعال بودند ، اما چونکه کل رژیم هیتلر جنایتکار حساب میشه ،دادگاهی و سپس ‌‌مجازات شدند ، جرم موسوی به عنوان نخست وزیر در دوران خمینی بسبار بالاست ، اتفاقا باید دعا کنه که انقلاب نشه
  2
  16
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ادوینو - گوالف، کانادا
  واقعا که فتنه 57 فرزندان خود را بلعیده وهمچنان میبلعد بسا خوشحالیست از حذف عوامل و متوهنلن شورش 57 که خود اسیر این توهم انقلابی بودند نوش جان وحقتان است از این همه تباهی وبی منزلتی که بر مردم ایران روا داشتید وخود اکنون اسیر همان نظام متوهم ضد بشری هستید که خود ساختید که ملتی را 43 سال اسیرش کردید من خوشحالم از شکنجه دیدن و محدودیت شما .
  0
  7
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  freedom of the press - تهران، ایران
  گور پدر هر دوشون. حالا هی از راه امام هندی زاده ات صحبت کن. خانم رهنمود از اسلامگرایان تندر بود و کسی بود که طرح حجاب اجباری را حتی قبل از حسن کلید ساز (حسن روحانی)مطرح کرد. خود موسوی هم از انقلابیون دو آتیشه و پاچه خواری خمینی کثیف و ضد مراسم ایرانی و آداب و رسوم ایرانی است
  0
  8
  دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.