فرمانده نیروی هوافضای سپاه با رونمایی از موشک دوربرد«پاوه»، اروپا و آمریکا را تهدید کرد

 امیرعلی حاجی‌زادهصدای آمریکا: در میانه کش و قوس‌ها در اروپا برای قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست سازمانهای تروریستی،‌ فرمانده نیروی هوافضای سپاه ضمن رونمایی از موشک کروز با برد اعلامی ۱۶۵۰ کیلومتر گفت : «به احترام اروپاییهاست که برد موشک‌هایمان را به ۲۰۰۰ کیلومتر نمی‌رسانیم به شرطی که آنها نیز احترام خودشان را حفظ کنند.»

امیرعلی حاجی‌زاده با بیان اینکه قبلا بزرگترین نیروی هوایی جهان متعلق به نیروی دریایی آمریکا بود افزود: اکنون قادریم تا فاصله ۲۰۰۰ کیلومتر ناوهای آمریکایی را هر کجا که باشند، هدف قرار دهیم و آنها را نابود کنیم، اما به احترام اروپاییها این کار را نمی‌کنیم.

او با تاکید دوباره به دستیابی جمهوری اسلامی به فناوری ساخت موشک «هایپرسونیک» گفت:« هیچ اهمیتی ندارد که غربی‌ها این قدرت ما را قبول و باور نکنند چرا که در روز حادثه مجبور می‌شوند به این قدرت اعتراف کنند.»

جمهوری اسلامی، آبان امسال، مدعی شد که یک موشک مافوق صوت ساخته، که قادر است به همه سامانه‌های دفاعی نفوذ کند.

معاون سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، در آن زمان با ابراز تردید درباره این ادعا گفت: «من از صحبت در مورد اطلاعات و ارزیابی‌های خود در این‌باره خودداری می‌کنم، اما پنتاگون به رصد دقیق هرگونه توسعه یا تکثیر فناوری پیشرفته که از ایران در مورد سیستم‌های موشکی گزارش می شود، ادامه خواهد داد.»

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ادامه با بیان اینکه آمریکایی ها تعدادی قدرت برترساز دارند افزود:« ما یا به این نقطه قوت‌های آمریکا ضربه زدیم و یا آن را ناکارآمد کرده‌ایم.»

این سخنان حاجی‌زاده در حالی بیان می‌شود که مقامات ارشد اتحادیه اروپا به درخواست پارلمان اروپا، در حال بررسی شرایط قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست سازمانهای تروریستی این اتحادیه هستند.
+13
رأی دهید
-68

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  پیر خردمند - تورونتو، کانادا

  هر زدنی یه خوردنی هم داره. تو و سد علی گدا ازترس خوردن زن و بچه بی گناه می کشین بچه پر رو. مرگ بر سپاه پاسداران سد علی گدا خامنه ای
  5
  25
  شنبه ۰۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران

  تو هواپیمای مسافربری نزن اروپا پیش کش. پایگاه آمریکایی ها یکنفر از دماغشم خون نیامد بعد ۲۷۶ مسافر ایرانی رو از ترس حمله آمریکا زدید که مثلا جنگ نشه!؟ برو عمو اسم غورباقه هم کسر شان هستش برای جفنگیات تو.
  6
  26
  شنبه ۰۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۶:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  خیلی جالبه اروپا این همه هارت وهورت میکنه حاَضر نیست سپاه زا تروریست اعلام‌ کنه ، بلاد فخیمه رسما اعلام کرد حاَضر به اینکارنیست حتی رسانه ایران اینترنشنال را محترمانه از انگلستان اخراج کرد
  1
  2
  شنبه ۰۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.