بیانیه دولت کانادا: شهروندان ایرانی با اقامت موقت میتوانند اقامتشان را تمدید کنند

کانادا به دلایل حقوق بشری، تمدید اقامت موقت ایرانی‌ها در این کشور را در اولویت قرار دادایران اینترنشنال: دولت کانادا در بیانیه‌ای اعلام کرد با توجه به خیزش سراسری ایران و ادامه نقض حقوق بشر از سوی رژیم ایران، شرایط تمدید حضور شهروندان ایرانی را که با ویزا و اقامت موقت در این کشور هستند، تسهیل می‌کند و بررسی تقاضاهای آنها را برای تمدید حضورشان در کانادا در اولویت قرار می‌دهد.
 
بر اساس تصمیم جدید دولت کانادا، شهروندان ایرانی با اقامت موقت می‌توانند برای ادامه تحصیل، کار و دیدار با خانواده، اقامات موقت خود را در این کشور تمدید کنند.
 
دولت کانادا همچنین برای آن دسته از شهروندان و دارندگان اقامت دائم این کشور که در ایران هستند و می‌خواهند این کشور را ترک کنند، برخی هزینه‌های مربوط به گذرنامه و کارت اقامت دائم را لغو می‌کند.
 
شان فریزر، وزیر مهاجرت کانادا، گفت: کانادا در مقابل ادامه نقض حقوق بشر و خشونت‌های رژیم ایران ساکت نخواهد نشست.
 
از آغاز خیزش انقلابی مردم ایران، کانادا چند دور تحریم‌های حقوق بشری علیه حکومت ایران اعمال کرده که از آن جمله می‌توان به جلوگیری از ورود ۱۰ هزار نفر از اعضای سپاه پاسداران و مقامات ارشد جمهوری اسلامی به این کشور اشاره کرد.
 
در هشتم آبان نیز جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا، به عنوان اولین رهبر غربی از احتمال تغییر رژیم در ایران سخن گفت و تاکید کرد کشورش دیگر برای وابستگان به «رژیم هولناک» ایران جای امنی نخواهد بود.
نخست‌وزیر کانادا که به همراه همسرش در تجمع بزرگ ایرانیان در اتاوا حاضر شده بود گفت: «احتمالا وقتی رژیم تغییر کند و اوضاع ایران بهتر شود، کسانی که مسئول سرکوب مردم هستند هرگز فراموش نشده و هرگز اجازه نخواهند داشت به کانادا بیایند.»
 
مقامات کانادا، از جمله نخست‌وزیر، همچنین بارها تاکید کرده‌اند که اجازه نخواهند داد که کانادا به بهشت امنی برای عوامل جمهوری اسلامی تبدیل شود.
 
با این حال، دولت کانادا به دلیل پرهیز از قرار دادن کل سپاه پاسداران در فهرست تروریسم و عدم اقدام کافی برای مقابله با نفوذ عوامل جمهوری اسلامی در این کشور، با انتقادهای گسترده‌ای مواجه بوده است.
پیشتر پیر پولی‌یو، رهبر اپوزیسیون در پارلمان کانادا، به ایران‌اینترنشنال گفت: نخست‌وزیر کانادا به موجب قانون این قدرت را دارد که سپاه پاسداران را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد و ما از او می‌خواهیم این کار را انجام دهد.
+40
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۶
  hassan1326 - تهران، ایران
  کانادا باید نظرش را راجع استقرار خاوری ها و بقیه دزدان و قاتلان ملت ایران بسراحت اعلام کند!؟!
  3
  12
  جمعه ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  hassan1326 - تهران، ایران
  نه گربه برای رضای خدا موش می گیرد، نه دولت فخیمه کانادا برای حقوق باصطلاح بشر. کانادا هم بفکر خودش است و سالهاست تمامی سرمایه مادی و مغزهای ایران را جذب می کند.
  0
  2
  جمعه ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.