امام جمعه اهواز: ساکنان کره مریخ مشرک هستند

فرارو: نماینده، ولی فقیه در خوزستان گفت: بنا به فرموده قرآن کریم بیشتر کسانی که در کره مریخ هستند، مشرک هستند. برخی با زبان می‌گویند لااله‌الاالله، اما در دل می‌گویند لااله‌الاانا.

امام جمعه اهواز با تاکید بر خودداری از خام‌فروشی صرف نفت و با اشاره به مشکلات آن گفت: اگر شب و روز و به صورت جهادی کار کنیم امیدواریم تا ۳۰ سال آینده اقتصادمان را جهانی کنیم.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدنبی موسوی‌فرد در خطبه‌های نماز جمعه امروز (۲۸ بهمن‌ماه) اهواز با اشاره به نقش کلیدی خانواده در سبک زندگی اسلامی، اظهار کرد: سبک زندگی اسلامی یکی از توصیه‌های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه خط‌بندی‌ها و صف‌بندی‌ها بر محور ولایت است، افزود: زمانی که به کار‌های روزمره توجه می‌کنیم می‌بینیم که خدایان زیادی به جز خدای متعال در زندگی ما نقش ایفا می‌کنند و خود را به شرک آلوده می‌کنیم.

نماینده، ولی فقیه در خوزستان گفت: بنا به فرموده قرآن کریم بیشتر کسانی که در کره مریخ هستند، مشرک هستند. برخی با زبان می‌گویند لااله‌الاالله، اما در دل می‌گویند لااله‌الاانا.

امام جمعه اهواز بیان کرد: زمانی که انسان هوای خود را معبود خود قرار می‌دهد، درگیر هوا و هوس شده است. برخی برای مقام‌پرستی حاضر هستند جنایت مرتکب شوند. قدرت‌پرستی، قدرت‌طلبی، فرزندپرستی، زن‌پرستی و کسب محبوبیت و شهرت بین مردم نیز بیماری هستند.

موسوی‌فرد با اشاره به آثار مثبت صلوات فرستادن، گفت: غالب اختلاف‌ها در خانواده‌ها ناشی از تبعیت از هوای نفس است؛ درمان و راه رسیدن به تقوا از مسیر اهل بیت (ع) است و باید توجه شود نماز بی‌ولایت نیز خود را فریب دادن است.

نماینده، ولی فقیه در خوزستان با تبریک فرا رسیدن عید مبعث پیامبر اکرم (ص) عنوان کرد: به تعبیر امام (ره) روز بعثت پیامبر (ص) در سراسر عالم نظیر ندارد و شریف‌تر از این روز وجود خارجی ندارد. به دلیل اینکه دیگر در دنیا چنین اتفاقی نیفتاده و شخصیتی مانند پیامبر (ص) وجود ندارد، این روز نظیر ندارد.

امام جمعه اهواز گفت: در صدر اسلام مردم تا حدی بی‌لیاقت بودند که نتوانستند، اما خود را حفظ کنند، اما این امت اسلامی با وجود تحمل ۴۴ سال انواع فشار‌ها توانستند نه تنها امام خود بلکه دو نایب امام را حفظ کنند. آیا این امت لیاقت ندارد پرچم را به دست توانمند، ولی الله الاعظم اعطا کند؟ بنابراین باید در برابر این امت فهیم، نجیب و انقلابی سر تعظیم فرود آورد.

وی عنوان کرد: ابر بدهکارترین کشور در دنیا آمریکا است، اما با اقتداری که با دلار خود در دنیا ایجاد کرده کمتر ورشکست می‌شود.

موسوی‌فرد بیان کرد: در سال ۲۰۰۸ به دلیل ترکیدن حباب مسکن، بحران مالی برای آمریکا ایجاد شد و سردمداران آمریکایی برای ایجاد یک پایه پولی، حدود ۱۲۵۰ میلیارد دلار از چین قرض کردند. به دلیل قدرتی که آمریکا دارد این بدهکاری‌ها را پرداخت نکرد و چین گفت چرا ما نتوانیم چنین اقتداری برای خود ایجاد کنیم؟ بنابراین از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ تعداد ۲۶۰۰ ابرپروژه با بیش از یک تریلیون دلار را در ۱۲۰ کشور اجرا کردند. اکنون چین زیرساخت‌های اقتصادی خود را به گونه‌ای تقویت کرده است که در آینده‌ای نه چندان دور ابراقتصاد دنیا می‌شود.

وی افزود: اکنون که زیرساخت‌ها مهیا و محصولات چین آماده صادرات است، مسیر دریایی امنیت نخواهد داشت بنابراین باید به سمت مسیری که بتواند این حجم محصولات را صادر کند برود و مسیر جاده‌ای، تنها مسیر برای جابه‌جایی محصولات است؛ مسیر ترکیه- ارمنستان - آذربایجان و بنا بر نقلی قزاقستان مسیر جابه‌جایی محصولات است. مسیر دوم جابه‌جایی محصولات از افغانستان - ایران - ارمنستان و اروپا است. این در حالی است که در جهان قدیم مسیر آفریقا - اروپا و آسیا که وابسته به ایران بودند، طی می‌شد.

نماینده، ولی فقیه در خوزستان گفت: در ۱۰۰ سال گذشته، فرصت ایران نفت‌فروشی و خام‌فروشی بوده است. از دهه ۴۰ به این طرف هم نوعا صنعت ما به سمت خام‌فروشی رفته و کمتر صنایع پایین‌دستی رقم خورده است.

وی افزود: اگر شب و روز و به صورت جهادی کار کنیم امیدواریم تا ۳۰ سال آینده اقتصادمان را جهانی کنیم.

امام جمعه اهواز گفت: از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۰ همه تلاش آمریکا این بود که نیاز همه کشور‌ها به نفت ایران را از بین ببرد و برای این کار صادرت روزانه نفت خود را از ۵ میلیون بشکه به ۱۳ میلیون بشکه افزایش داد. از طرف دیگر نیز هم‌پیمانان آمریکا مانند عربستان در شبانه‌روز ۱۱ میلیون بشکه نفت صادر می‌کنند بنابراین عملا نفت ایران از روی میز این کشور‌ها بیرون رفت.

موسوی‌فرد بیان کرد: بنابراین اگر بخواهیم باز هم نفت‌فروشی و خام‌فروشی کنیم مجددا با این مصیبت‌های اقتصادی مواجه می‌شویم.

نماینده، ولی فقیه در خوزستان گفت: امروزه همه تلاش استعمارگران و اسرائیل این است که جابه‌جایی محصولات چین از مسیر آذربایجان انجام شود تا نتوانیم محصولات را از مسیر ایران عبور دهیم.

وی افزود: بنابراین اینجا متوجه می‌شویم چرا اینقدر ایران حساس است و باید مرز‌های این کشور جابه‌جا نشوند و حتی اگر لازم باشد سپاهیان در مرز‌ها مستقر شوند باید این مرز‌ها سر جای خود بمانند؛ نمی‌گذاریم یک بار دیگر اتفاقی که در جدایی آذربایجان رخ داد، اتفاق بیفتد و مرز ما را جابه‌جا کند.

موسوی‌فرد بیان کرد: مسیر جاده‌ای ایران، بین چین و اروپا تنها مسیر مهم برای عبور محصولات است و اگر این اتفاق بیفتد امنیت پایدار اقتصادی رخ می‌دهد. زمانی که آمریکا، اروپا، چین و روسیه بدانند تنها مسیر امن، این کریدور است طبیعتا خضوع می‌کنند و هیچ وقت نمی‌توانند ایران را تحریم کنند.

امام جمعه اهواز با اشاره به سفر رئیس جمهور به کشور چین گفت: دولت انقلابی در خال زده است تا شاهد این اتفاق مهم باشیم. فراهم کردن بستر این کار این است که یک تراز سیاسی با فرد مقابل دیدار کند و فرد کاری جز این نداشته باشد. حداقل ۱۵ کارگروه نخبه و متخصص نیز باید شبانه‌روز در این خصوص کار کنند.

وی افزود: لازمه شتاب بخشیدن به ایجاد صنایع پایین‌دستی این است که همه نخبگان در کنار هم قرار بگیرند و تقسیم کار انجام شود.
+6
رأی دهید
-165

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  بعد از یه روز طولانی یکم خنده لازم بود . مرسی دلقک اسلامی
  2
  107
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  آفرین بر این شیخ دانا، راست میگوید. نه پنهان نه سربسته گویم سخن - خدا نیست این جانور، اژدهاست - مرنج از من ای شیخ دانا که من - خدا ناشناسم اگر”این” خداست
  1
  48
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  مطالبه گر - تورنتو، کانادا

  جالب بود اینا غیر از اینکه خوب آدما را به گریه میندازن خوبم میخندونن
  1
  51
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۲:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  arian1 - ابادان، ایران

  اآخوندها همیشه در چرت و پرتی گویی معروف بوده و هستند اما این ملای احمق شیعه دیگر حتی خط قرمز آخوندها را هم در چرت و پرتی گویی رد کرده است
  16
  43
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۶:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  babak.iraniii - تهران، ایران

  وقتی میگویند آخوند نفهمه نه سواد داره نه آگاهی همینه احمق کره مریخ جای سکونت نیست میگفتند فلان سفینه از مریخ آمده همه ساخته هالیوودی هاست
  17
  41
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۶:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  عمامه بسرها در واقع همه مریخی هستند ، برای تفکیک از مردم عادی ، عمامه بسر دارند ! در ضمن تنها شِرک نیست ، این جماعت بی شرف ، بی ناموس ، زنا زاده و فریبکار و سرآخر حر...اده هم از صفات اصلیشان هست !
  5
  47
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Persian2600 - استکهلم، سوئد

  این شانپانزه فقط جون میده واسه یه چنتا پس گردنی درست حسابی و دسه بیل به اندرونش
  3
  50
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  کیخسرو - کلن ، آلمان

  شما دو سه تا امامزاده و مسجد بکشید بالا و محرم و رمضان راه بندازید، درست می‌شه! گناهی ندارن بنده های خدا، سینه و قمه و زنجیر زنی ندیدن و آگاهی ندارن! اما خدا وکیلی خودت بشو امام جمعه مریخ
  6
  41
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  خوب راست میگه دیگه!!! حالا چون آخونده شما اشکال می گیرید. در حدیث داریم که امامان ما هم به این مسئله پرداختن و از کافر بودن مریخیان بسیار ناراحت بودن. اصولا من فکر میکنم امام زمان برای ارشاد مریخیان به آن دیار سفر کرد منتها یادش رفت پیغام بذاره که بقیه مطلع بشن. به امید خداوند بزودی مریخیان هم ارشاد میشن و یک جمهوری اسلامی هم در مریخ راه اندازی میشه.
  2
  30
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan1326 - تهران، ایران
  در صدر اسلام ، در فرهنگ اعراب مریخ وجود نداشت
  14
  20
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان
  حاج اقا اینجانب در تعجبم که شما با این همه علم و دانائی کهکشانی که دارید چطور گاو متولد نشدید؟ در ضمن میشه اسم امامان و پیغمبران کره مریخ رو جهت اطلاع عموم بیان بفرمائید تا مردم ایران در روزهایه تولد وشهادت شان جشن و عزاداری ترتیب بدهن چون ثواب داره بخدا.
  1
  14
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  ایرانی مرده پرست - لندن، انگلستان
  با تمام وجود .... تو هیکل و آبرو و حیثیت اون عده الاغی که هنوز به آخوند و دین کثیفش ایمان دارند و همچنین اون مزاحمین خلق و شیعه سانان ابله الاغی که کارشون اینجا منفی دادن و نفرت پراکنیه.تف تو شرف نداشته تون .
  2
  17
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  senator x - تهران، ایران
  باجی از کره عطارت برات بگم که اونهاهم مشرک اندر مشرک عین جمهوری اسلامی .حالا کاری به کره زحل و مشتری ندارم که ببین اونجاها چه ملا کشونه
  0
  2
  یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.