شیخ قطری به دنبال خرید باشگاه منچستریونایتد

العربیه: آخرین مهلت ارائه پیشنهادات اولیه برای خرید باشگاه منچستریونایتد روز (جمعه) به‌ پایان می‌رسد و پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که این معامله می‌تواند بزرگ‌ترین معامله ورزشی تاریخ باشد.

«گلیزرها»، مالکان آمریکایی منچستریونایتد، ارزش این برند فوتبالی را «7 میلیارد پوند» اعلام کرده‌اند و رقابت فروش را به اوج رسانده‌اند.

پیش‌بینی می‌شود که «گلیزرها» به درخواست‌های زیر قیمت اعلام‌شده توجهی نکنند و تنها پیشنهادات «7 میلیارد پوندی» و یا بیشتر را مورد بررسی قرار بدهند.

در همین رابطه، خبرگزاری «بلومبرگ»، پنج‌شنبه گزارش داد که گروهی از سرمایه‌گذاران قطری قصد دارند پیشنهاد اولیه «5 میلیارد پوندی» برای خرید «شیاطین سرخ» ارائه دهند.

خبرگزاری «رویترز» نیز گزارش داد، سر جیم راتکلیف، میلیاردی که از کودکی هوادار منچستر بوده در ماه‌های پیش از علاقه‌اش به خرید باشگاه محبوب دوران کودکی صحبت کرده است. با این حال این میلیاردر افزوده که مالکان فعلی قیمت زیادی را برای منچستریونایتد پیشنهاد می‌دهند و رقم آنها ارزش واقعی این باشگاه نیست.

احتمالاً راتکلیف با همکاری شرکت‌های خصوصی آمریکایی پیشنهاد جدیدی را برای خرید «شیاطین سرخ» ارائه دهد.

به گزارش «دیلویت» که به‌عنوان یکی از چهار موسسه بزرگ حسابرسی جهان شناخته می‌شود، منچستریونایتد چهارمین باشگاه ثروتمند فوتبال جهان است.

پس از اینکه «گلیزرها» در ماه نوامبر اعلام کردند در حال بررسی گزینه‌ها از جمله فروش یا سرمایه‌گذاری‌ جدید در باشگاه منچستریونایتد هستند، شرکت «اینئوس»، متعلق به جیم راتکلیف پیشنهاد خرید این باشگاه را ارائه کرد.

بلومبرگ ماه گذشته گزارش داد که «قطر اسپورت اینوستمنس» که مالک باشگاه پاری‌سن‌ژرمن است، در حال بررسی خرید کامل دو باشگاه منچستریونایتد و لیورپول یا خرید سهام آنهاست.

خانواده گلیزر سال 2005 با ارزشی نزدیک به 800 میلیون پوند مالکیت منچستر را در اختیار گرفتند و اگر فروش 7 میلیاردی پوندی این باشگاه محقق شود، سودی هنگفت به جیب خواهند زد.

تیم اریک تن‌هاخ هلندی هم اکنون با 42 امتیاز از 21 بازی در رده سوم رقابت‌های لیگ برتر باشگاه‌های انگلیس قرار دارد.
شیخ قطری به دنبال خرید منچستریونایتد است
بی بی سی:یک کنسرسیوم قطری به سرپرستی شیخ جاسم بن حمد آل‌ثانی قصد خواستار خریداری باشگاه ورزشی منچستر یونایتد شده است.
 
شیخ جاسم که مدیرعامل بانک اسلامی قطر و از اعضای خاندان حاکم است، در بیانیه‌ای اعلام کرد قصد دارد این باشگاه را «به عظمت سابق خود برگرداند.»
 
مبلغ پیشنهادی برای خریداری منچستر یونایتد اعلام نشده ولی به گزارش خبرگزاری فرانسه پیش‌بینی می‌شود این باشگاه حدود ۶ میلیارد دلار به فروش برسد.
 
پیش از این نیز یک تاجر بریتانیایی به نام جیم رتکلیف خواهان خریداری منچستر یونایتد شده بود.
 
این باشگاه در حال حاضر در مالکیت یک خانواده آمریکایی به نام گلیزر است.
 
سرمایه‌گذاری قطر در یک باشگاه فوتبال مطرح بریتانیا با واکنش منفی گروه‌های مدافع حقوق بشر مواجه شده است.
+2
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.