علی دایی به مراسم بهترین‌های فیفا دعوت شد/ به شهریار اجازه خروج می‌دهند؟

علی دایی با دریافت دعوتنامه‌ای رسمی از سوی فیفا به مراسم انتخاب بهترین‌های جهان در سال ۲۰۲۲ دعوت شده است.

فدراسیون جهانی فوتبال با ارسال ایمیلی به شرح زیر از اسطوره بین‌المللی فوتبال ایران درخواست کرد ضمن اعلام انتخاب‌های خود برای دریافت جوایز برترین‌ها در بخش‌های مختلف ، در مراسم معرفی حضور پیدا کند.

فیفا در این ایمیل از علی دایی خواسته تا گزینه های خود برای برترین بازیکن ، بهترین مربی ، بهترین دروازه‌بان، زیباترین گل ، بهترین تیم و جایزه بازی جوانمردانه را در هر دو بخش زنان و مردان طی یکسال گذشته انتخاب و ارسال کند و روز دوشنبه هشتم اسفندماه در تالار برگزاری این مراسم در کنار سایر ستاره‌های فوتبال جهان حضور یابد.

در این میان هنوز مشخص نیست علی دایی اجازه خروج از کشور را دارد یا خیر؟ چندی پیش هواپیمای حامل همسر و فرزند علی دایی در مسیر دوبی، در فرودگاه کیش به زمین نشانده شد تا بستگان ستاره فوتبال ایران را پیاده و به تهران بازگرداند. علی دایی در واکنش به آن اقدام ، اسنادی مبنی بر رد ادعای سفر همسر و دخترش به آمریکا را در تابناک منتشر کرد و گفت که چنین قصدی نداشته‌اند و بلیت برگشت را نیز رزرو کرده بودند.

قبل از آن نیز یکبار پاسپورت علی دایی در بازگشت از سفر خارجی در فرودگاه امام خمینی تهران ، ضبط و پس از مدتی به او بازگشت داده شد. پس از آن علی دایی اقدامی برای خروج هوایی از کشور نداشته است. طبق برخی اظهارات مقامات حاکمیتی، دلیل اقدام علیه علی دایی و خانواده او ، همبستگی با معترضین در ناآرامی‌های امسال بوده است.

هفته گذشته با اجرای فرمان عفو عمومی رهبر انقلاب، به گفته سخنگوی دستگاه قضا ، غیر از محکومان حتی متهمان و برخی مرتبطان وقایع چندماه اخیر نیز بطور کامل رفع اتهام شده اند و هیچ سابقه‌ای در پرونده آنها باقی نخواهد ماند.

حالا باید دید آیا شرایط برای علی دایی و خانواده وی هم به وضعیت عادی بازگشته است یا اینکه در مورد چهره شاخصی چون شهریار فوتبال ایران در هنوز بر همان پاشنه می‌چرخد.
+18
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.