سخنگوی‌ وزارت خارجه آمریکا:ما صدای رهبران ایرانیان خارج از کشور را می‌شنویم

دویچه وله: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به این سفر و همچنین نشست چهره‌های برجسته مخالف جمهوری اسلامی در خارج از کشور در دانشگاه جرج تاون واشنگتن واکنش نشان داد.
 
ند پرایس، سخنگوی‌ وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری خود اعلام کرد در شرایط کنونی چین و ایران مناسبات خوبی با آمریکا ندارند با این حال آمریکا به چین در مورد تهدیدها و چالش‌های بین‌المللی ایران هشدار می‌دهد.

او در واکنش به سفر ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران به چین گفت: «وقتی صحبت از ایران به میان می‌آید، ما فکر می‌کنیم که مهم است بقیه جهان کاملا روشن کنند که پیشرفت‌های هسته‌ای ایران، تلاش‌های این کشور برای صدور تروریسم و نفوذ بد در سراسر منطقه و احتمالا فراتر از آن، چیزی نیست که هیچ کشوری باید تحمل کند و مطمئنا حمایت نمی‌کند.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بخشی از صحبت‌های خود از تعامل با چین در موضوع هسته‌ای نیز سخن گفت و "منافع مشترک" دو کشور را یادآور شد.

او تاکید کرد، چین و آمریکا در زمینه توافق هسته‌ای برجام و اجرای آن از ژانویه ۲۰۱۶ همکاری داشته‌اند و برنامه هسته‌ای ایران برای هر دو کشور یک چالش محسوب می‌شود.
واکنش آمریکا نسبت به نشست دانشگاه جرج تاون
ند پرایس در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران درباره شکل‌گیری ائتلاف میان چهره‌های برجسته ایرانی مخالف جمهوری اسلامی در خارج از کشور در دانشگاه جرج تاون واشنگتن و وعده انتشار "منشور همبستگی و آزادی ایران" از طرف آنان گفت: «هیچ کسی، از جمله دولت آمریکا نمی‌تواند ادعا کند که از طرف مردم ایران صحبت می‌کند. فقط آنها خودشان می‌توانند این کار را بکنند.»

در نشست "آینده جنبش دموکراسی ایران" در این دانشگاه شاهزاده رضا پهلوی، شیرین عبادی، حامد اسماعیلیون، مسیح علی‌نژاد، گلشیفته فراهانی، نازنین بنیادی، علی کریمی و عبدالله مهتدی شرکت کردند.

پرایس در ادامه افزود، وظیفه آمریکاست که به آنها گوش دهد و به هر طریقی که می‌تواند از آنها حمایت کند و از نزدیک سخنان "رهبران جامعه ایرانیان خارج از کشور" را بشنود تا با نظرات طیف‌های وسیع آشنا شود.

به گفته پرایس، بسیاری از این افراد اقوام و نزدیکانی دارند که در ایران زندگی می‌کنند و آنها از نزدیک شاهد سرکوب، شکنجه و نقض حقوق بشر هستند.
+66
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  کاملش کن ! از این گوش میگیریم و از اون گوش رد میکنیم !! همیشه هم در وحشت این هستیم مبادا مردم داخل ایران یکدفعه ملیونی بیرون بریزند و حکومت باب میل ما رو سرنگون کنند !!
  4
  47
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  صدای خسته - بروج، بلژیک
  میخوایم صد سال سیاه نشنوید مرتیکه لاجونِ عملی.از دموکراتها متنفرم.شرم بر همگیتون.ما مردم میدونیم و مطمئن هستیم آمریکایی‌ها ( دموکراتها )دشمن مردم ایران‌هستند
  1
  12
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  no-more-silence - تهران، ایران
  آمریکا به خاطر پیشرفت و خدماتش به بشریت قابل ستایشه ولی سیاست حمایت از حکومتهای خودکامه و دورویی سیاسی کشورهای غربی جای تاسف داره.
  5
  11
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  دو کلمه حرف حساب - حصارک، ایران
  روزی خواهد رسید که ملت وطن پرست با سرازیر شدن میلیونی جواب خیانت شما را بدهند. آن وقت نه فقط صدای ملت را خواهید شنید بلکه حرکت عظیم ملت خواهید دید. شما بما آموختید که باید روی پای خودمان بایستیم.
  4
  12
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.