شرکت‌کننده خوش‌شانس در بخت‌آزمایی آمریکا برنده ۷۵۴ میلیون دلار شد

 جایزه ۷۵۴ میلیون دلار بخت‌آزمایی در آمریکا یورونیوز: مسئولان برگزاری مسابقه بخت آزمایی «پاوربال» در آمریکا اعلام کردند که یک شرکت‌کننده در ایالت واشنگتن برنده جایزه ۷۵۴ میلیون و ۶۰۰ هزار دلاری این مسابقه شده است.

به گفته مسئولان «پاوربال» این شرکت‌کننده که هنوز هویتش مشخص نیست هر شش شماره لازم برای کسب جایزه را درست انتخاب کرده است. رقم جایزه این مسابقه پیش از این ۷۴۷ میلیون دلار اعلام شده بود اما میزان فروش بلیت‌ها فراتر از انتظارها بود و به این ترتیب رقم جایزه افزایش یافت.

برنده این مسابقه حالا باید بین دو گزینه دریافت یک باره رقمی کمتر از جایزه‌اش یا دریافت کامل اما تدریجی آن طی ۲۹ سال آینده انتخاب کند.

او در صورتی که گزینه اول را انتخاب کند تنها ۴۰۷ میلیون دلار دریافت خواهد کرد. این برنده خوش‌شانس البته باید مالیات این رقم را نیز پرداخت کند.

اغلب برنده‌های جوایز بخت‌آزمایی «پاوربال» گزینه اول یعنی دریافت یک باره رقمی کمتر به جای دریافت تدریجی رقم اصلی را انتخاب می‌کنند.

رقم جایزه دور بعدی مسابقه بخت‌آزمایی «پاوربال» ۲۰ میلیون دلار است. جایزه ۷۵۴ میلیون دلاری مسابقه اخیر نهمین جایزه بزرگ در تاریخ آمریکا محسوب می‌شد.

این مسابقه از ماه نوامبر تاکنون برنده‌ای نداشت و به همین دلیل رقم جایزه مرتب افزایش یافته بود.
+20
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.