پدر آستیاژ حقیقی: قاضی صلواتی دخترم را با کلمات رکیک، خودفروش خطاب کرد

 آستیاژ حقیقی و نامزدش، امیرمحمد احمدیرادیو فردا:پدر آستیاژ حقیقی، بلاگر جوانی که پس از انتشار ویدئوی رقص با امیرمحمد احمدی در میدان آزادی بازداشت و به حبس محکوم شده، می‌گوید قاضی صلواتی فعالیت دخترش در اینستاگرام را هم‌سطح با تن‌فروشی و خودفروشی قلمداد کرده است.

پدر آستیاژ حقیقی در یک فایل صوتی که روز شنبه ۱۵ بهمن منتشر شد، گفت که بیش از ۱۰ مأمور با شکستن در، وارد خانه او و نامزدش شده و پس از ضرب‌ و جرح در حدی که خون روی زمینه ریخته شده، از آن‌ها خواسته‌اند جلوی مأموران لباس خواب‌شان را درآورند و لباس عوض کنند».

آستیاژ حقیقی و نامزدش، امیرمحمد احمدی، دو بلاگر ۲۱ و ۲۲ ساله هستند که در بحبوحه اعتراضات سراسری و پس از انتشار ویدئوی رقص‌ خود در میدان آزادی تهران در حساب‌های اینستاگرامی‌شان،‌ دهم آبان‌ماه بازداشت شدند و پس از حدود یک ماه بازداشت در بند ۲۰۹ به زندان، به زندان قرچک ورامین منتقل شده‌اند.

پدر آستیاژ حقیقی می‌گوید «مادر آستیاژ روز دادگاه به آنجا می‌رود. زمانی که قاضی صلواتی حکم را برای دخترم قرائت می‌کرده و آستیاژ حکم را با دست خودش می‌نوشته است، مادرش اعتراض می‌کند که این حکم به اندازه دختر من نیست و دختر من جرمی نکرده که باید چنین حکمی بگیرد و قاضی صلواتی به او با کلمات رکیک توهین کرده و او را متهم به خودفروشی کرده و توهین‌های آن‌چنانی کرده که گفتنش برای هیچ فرد یا هیچ زنی مناسب نیست».

این زوج بلاگر در دادگاه انقلاب به‌ریاست قاضی صلواتی به‌اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» به پنج سال زندان محکوم شده‌اند.

خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضاییه ادعا کرده است که این زوج در جریان اعتراضات «از صفحه خود برای تبلیغ فراخوان‌ها از جمله فراخوان ۴ آبان استفاده کرده‌اند».

قاضی ابوالقاسم صلواتی، رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران که به‌دلیل صدور احکام سنگین، به‌ویژه علیه فعالان سیاسی و مدنی به «قاضی اعدام» و «قاضی مرگ» شهرت دارد، نهم بهمن از سوی معاون قوه قضائیه به دلیل «زحمات و مجاهدت‌های ارزشمند» برای آن چه «احقاق حقوق مظلومان و عدالت‌گستری» عنوان شده بود، مورد تقدیر قرار گرفت.
+108
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  شما از این مردک بیش از این نباید توقع داشته باشید خوب از ننه و باباش این ادبیات رو یاد گرفته تربیت خانوادگیش رو نشون داده
  3
  55
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  آستیاژ باید همون موقع از اون خونخوار می پرسید ، آقای غازی ، اگر تونستی دقیقاً بگی چند تا بابا داری ، حرفت در مورد خودفروشی من درسته !!
  3
  51
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  freedom of the press - تهران، ایران

  آخه خودش صلواتی)ننه لنگهاش را باز کرده و بطور صلواتی پذیرایی می کرده) بدنیا آمده حالا غده ایی شده و از روی تنفر به بشریت همه را مثل خودش صدا می زند.حرفهایی که می زنه رادجدی نگیرید این بچه هزار پدر گره های روحی روانی بسیاری دارد.
  4
  45
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  به دل نگیر منظورش مادر خواهر زن و دختر خودش بوده
  3
  39
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  مطالبه گر - تورنتو، کانادا

  اینا با این الفاظ و …. زندگی کردن به همین خاطر فکر میکنن دیگران هم مثل خودشون هستن
  2
  22
  دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.