جمال‌الدین آبرومند، دستیار قالیباف، بخشی از پول نیروهای نیابتی سپاه را تصاحب کردهایران‌اینترنشنال به اطلاعاتی اختصاصی دست یافته که نشان می‌دهد جمال‌الدین آبرومند، دستیار محمدباقر قالیباف و رییس پیشین بنیاد تعاون سپاه، حقوق صد دلاری نیروهای فاطمیون و زینبیون و حوثی‌های یمن را ماهی پانصد تا هزار دلار اعلام کرده و بخشی از این پول را خودش تصاحب کرده است.

به گزارش مجتبا پورمحسن از ایران‌اینترنشنال، نیروی قدس سپاه بیش از ۲۰۰ هزار جنگجو در خاورمیانه دارد اما به دلایل امنیتی، آنها را نصف این تعداد اعلام می‌کند.

به گفته یک فرمانده ارشد سپاه، حقوق حدود ماهیانه ۷۰۰ دلاری لشکر فاطمیون و زینبیون و حوثی‌های یمن به ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار کاهش یافته، اما فرماندهان نیروی قدس حقوق‌ این نیروها را به دولت ۵۰۰ تا هزار دلار اعلام می‌‌کنند.

اطلاعات اختصاصی رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد جمال‌الدین آبرومند علاوه بر تغییر غیرقانونی ارقام بودجه مصوب مجلس، در کنار قالیباف به نیروی قدس در پنهان کردن جزییات حقیقی مقصد پول‌های ارسالی برای نیروهای نیابتی و نیز مقدار حقوق این افراد، یاری می‌رساند.

بر اساس اطلاعات دریافتی، نیروهای حزب‌الله با دریافت ماهانه ۱۳۰۰ دلار از جمهوری اسلامی، بالاترین حقوق را در میان نیروهای نیابتی سپاه دریافت می‌کنند. این در حالی است که حداکثر حقوق نیروهای ایرانی سپاه در سوریه ۲۵۰ دلار است و حوثی‌های یمن ماهی صد دلار می‌گیرند.
بر اساس اطلاعات رسیده، آبرومند در فرایند لاپوشانی حساب مالی نیروی قدس، مقداری از پول دریافتی از بودجه دولت را شخصا تصاحب می‌کند.

زمستان گذشته نیز پس از افشای فایلی صوتی از فرماندهان سپاه پاسداران مشخص شد آبرومند در مقام رییس پیشین بنیاد تعاون سپاه با همکاری قالیباف، در فسادی ۱۳ هزار میلیاردی در شهرداری تهران نقش کلیدی داشته است.

در این پرونده، هدلینگ یاس وابسته به بنیاد تعاون سپاه، با دستور مستقیم خامنه‌ای قرار بود با فساد، پول شهرداری را به دست نیروی قدس برساند.

آبرومند در کنار مسعود مهردادی، جانشین اقتصادی بنیاد تعاون سپاه، و محمود سیف، مدیر یکی از شرکت‌های این بنیاد، حلقه اجرایی فساد حسین طائب، رییس پیشین اطلاعات سپاه، و محمدباقر قالیباف بودند، اما پس از افشای این فساد، اگرچه مهردادی و سیف به زندان محکوم شدند، اما آبرومند همچنان در کنار قالیباف آزاد ماند.
+61
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  کور شود آنکس که نتواند دید - لندن، انگلستان

  خلایق همین سپاهیان دوران جنگ که نعمتی بود و همین اخوند جماعت را لایق است
  50
  16
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  Nabaat - بلک تان، استرالیا

  با درود. ما حاضریم تمام پولهای دنیا رو به این ...... بدیم قیافه نحسش رو نمینیم 😜
  5
  32
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  کور شود آنکس که نتواند دید - لندن، انگلستان

  Nabaat - بلک تان، استرالیا
  اگر قیاست پوله،نیازی نیست بدی اون هزارها بلکه ده ها هزارمثل تو را با پول میخره
  30
  6
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  Nabaat - بلک تان، استرالیا
  کور شود آنکس که نتواند دید - لندن، انگلستان
  ما پول میدیم چون پول واسه خرج کردنه . حالا شما که پولکی هستی چی میخوای بدی ؟! . حتما .... رو در نظر داری !! 😁😁
  6
  15
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  Nabaat - بلک تان، استرالیا
  کور شود آنکس که نتواند دید - لندن، انگلستان
  واسه اینکه در نظر ما پول واسه خرج کردنه ولی واسه شماها که پول پرستید و اگه پولهاتون رو نمیخواید برای رفع شر خرج کنید چه چیزی رو میدید ؟!. بله دیگه حتما ... رو واسه دفع شر پیشکش میکنید 😆😆
  4
  14
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  چه خر تو خریه ، دزد به دزد بزنه شاه دزده ! یقیناً این بی آبرو ، پولارو تنهایی بالا نکشیده ، پورسانت خالیباف رو هم داده که تونسته اینکارو بکنه !!
  4
  22
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  ایشون از اونجایی که (آبرومنده) احتمالا پولها رو بالا کشیده.
  0
  18
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  بیشرفها از گلوی مردم میزنند وبه جیب گردن کلفتهایه تروریست وادمکش حزب الله میریزند. ایی تف به شرف نداشته تون که فقر مردم رو مرگ زلزله زدگان بخاطر نداشتن سر پناه رو فحشا از سر نداری و ناچاری رو کودکان کار وزباله گرد رو از همه و همه این دردها چشم پوشی میکنید و به مزدوران خارجی میرسید. باید شا. به اون دین و ایمان تون.
  2
  22
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.