حمله یک کارگردان به بازیگران: چرا از «تحریم‌های ناظالمانه» امریکا حرف نمی‌زنید


ادامه حملات رضا محقق به بازیگران فیلمش در نشست رسانه‌ای فیلم «چرا گریه نمی‌کنی». بازیگران این فیلم جشنواره فجر را تحریم کرده‌اند.
 
رضا محقق، تهیه‌کننده «چرا گریه نمی‌کنی» یکی از این تهیه‌کنندگان بود که به شدت از عدم حضور بازیگران فیلمش در نشست خبری انتقاد کرد. او خطاب به آنها گفت :«شما جای خود را با سیاسیون اشتباه گرفتید و اگر می‌خواهید سیاسی باشید، بروید رجال سیاسی بشوید، در سینما چه کار دارید.»
 
به گفته رضا محقق «بازیگران ایرانی فقط می‌توانند مسائل اجتماعی را نقد کنند ولی آنها درباره همه چیز اظهار نظر می‌کنند و این درست نیست.» او به بازیگران گفت که چرا از «تحریم‌های ناظالمانه» آمریکا و کشورهای دیگر حرف نمی‌زنید که به ادعای این تهیه‌کننده حکومتی ریشه بسیاری از مشکلات کنونی کشور است.
 
باران کوثری، مانی حقیقی، هانیه توسلی، علی مصفا، فرشته حسینی، نهال دشتی و امیرحسین فتحی، بازیگران این فیلم پیشتر با انتشار بیانیه‌ای گفته بودند که حضور این فیلم در جشنواره فجر با هدف «سوء استفاده» از نام بازیگرانی است که مخالفت خود را با حضور در این رویداد اعلام کرده‌اند.
 
به گفته آنها «اگر در چند سال اخیر از جشنواره فجر پرهیز می‌کرده‌ایم، امسال از دیدن نام خود در آن ننگ داریم و اگر در ارائه فیلم به جشنواره اختیاری داشتیم، مانع از حضور آن می‌شدیم.».
+5
رأی دهید
-121

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  این بچه مفعول دیگه چی میگه؟
  6
  37
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  وقتی سردسته شون یعنی بهروز افخمی مفعول هست و بین بچه های خیابان هاشمی معروف است دیگه چه توقعی از این ها داری؟
  2
  17
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۴:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  Esperanto - لندن، انگلستان
  به ماله کش ها در هر سطحی براحتی تریبون میدهند تا شاید چند صباحی عمر این حکومت را افزایش دهند اما دریغ از آنکه دیگر به آخر خط رسیده اند. یکی نیست به این ماله کش بگه : گیرم حرف تو درست و آمریکا داروهای مورد نیاز بیماران پرونه ای رو تحریم کرده باشه، سوال اینجاست پس چرا حکومتی که میتونه تمام تحریم ها رو دور بزنه و قطعات اصلی پهپاد و موشک و بمب هسته ای رو از بازار سیاه تهیه کنه، چطور نمیتونه برای این بیماران دارو و لوازم پانسمانشان را تهیه کنه؟ تهیه اینها که هزار مرتبه از تهیه قطعات موشکی و پهپادی راحت تره. پس بنابراین خود حکومت اهمیتی به این بیماران نمیدهد همانطور که در مجلس فرمایشی ردیف بودجه لایحه حمایت از حقوق معلولین را حذف کردند و شهردار نامحترم هم بودجه مناسب سازی معابر شهری را حذف کردند. دیگر شعار دولت حامی محرومان وسید محرومان نخ نما شده و فقط بدرد تبلیغات پروپاگاندی حکومت میخورد.
  2
  13
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۴:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  آخه آشغال تحریم ها هم علت اصلیش عملکرد جمهوری نکبت هست چرا میون این همه کشور دنیا ما رو باید تحریم کنند. تازه شماها که حنجره پاره میکنید که آمریکا هیچ غلطی نمیتونه بکنه پس چرا اشکت از تحریم در اومده
  2
  14
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۶:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  freedom of the press - تهران، ایران
  تو خود فروخته پاچه خواری نمی خواد از بازیگران ایراد بگیری اگر کمی شعور و درک داشتی می فهمیدی که باعث و بانی تمام این مکافات و بدبختی ها و عامل این همه تحریم‌ها خود این ملاها هستند. تو برو به ملاها ایراد بگیر که باعث شر و نفاق و بدبختی هستند هر جا که پا بگذارند.
  2
  15
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  این مردک دروغگو که ادعا میکنه از هیچ رانتی استفاده نکرده شوهر یه انگل زاده هستش، پدر زنش یه دزد سپاهی بنام خردار عدل هاشمی رئیس هیأت مدیره سازمان اقتصادی کوثر و نماینده دهدشت هستش که سابقه درخشانی در دزدی و رانت داره وخصوصا در قرارداد ساخت پتروشیمی دهدشت پول حسابی به جیب زده.
  2
  15
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.