واردات ارز به هر میزان بدون مالیات آزاد شد

فارس نیوز نوشت: رئیس کل سازمان امور مالیاتی در بخشنامه ای، مصوبه قانونی مراجع ذیربط در خصوص معافیت مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی بابت ورود ارز اعم از اسکناس و حواله را جهت اجرا به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ کرد.

‌به گزارش خبرگزاری فارس، داو‌د منظور ‌در بخشنامه‌ای خطاب به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ذکر کرده است که پیرو بخشنامه شماره 200/1401/4 مورخ 1400/01/27 و با عنایت به مصوبه قانونی مراجع ذی ربط ورود ارز (اعم از اسکناس و حواله معاف از مالیات) است؛ هر شخص حقیقی و حقوقی می تواند با اظهار ارز در گمرکات ورودی، به هر میزان اسکناس ارز به کشور وارد کند و هیچ یک از دستگاه ‏های امنیتی انتظامی و گمرک حق ممانعت از آن را ندارد.

در ادامه بخشنامه مذکور قید شده است: بانک مرکزی وزارت امور اقتصادی و دارایی نیروی انتظامی و سایر دستگاه‏ های مرتبط موظفند ترتیبی اتخاذ نمایند تا ورود ارز، تسهیل و فعالان در این حوزه نگران موضوع مالیات و برخورد نظارتی پیرامون واکاوی منشا سرمایه نشوند.

در این بخشنامه تاکید شده است: اعتبار این مصوبه از تاریخ ابلاغ تا پایان آبان ماه 1402 خواهد بود.
+34
رأی دهید
-41

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  از این به بعد مردم در داخل کشور از پول خارجی برای خرید و فروش مااحتیاج زندگیشان استفاده میکنن و برای خرید و فروش زمین و ماشینالات و ساختمان همه چیز از ارز خارجی استفاده میشود به غیراز پول مسیری که سفر کننده به تاکسی و اتوبوس پرداخت میکند از پول اخوندی استفاده میشود.
  5
  48
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه

  طویله رهبری آنقدر منابع ملی کشور خورده و چاپیده به تروریستها داده که کلا خزانه ملی کشور را خالی است و حالا با شیوه ها و حیله های مختلف به غارت مردم روی آورده اند
  5
  60
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  freedom of the press - تهران، ایران

  این هم یک کلکه برای بالا کشیدن اموال مردم مثل بازار بورس که مردم را تشویق به سرمایه گذاری و خرید سهام بکنند و ماهیانه هم سود خوبی بهشون می دادند طرف می دید سود خوبی میگیره وسوسه میشد سهام بیشتری بخرد و بعد از مدتی شاخص سهام بورس شروع به افت کردن، کرد تا به مرز ورشکستگی رسید و خیلی قانونی دولت پول مردم را کشید بالا. سهامداران هم کاری نمی توانستند بکنند چون بورس است یه سرش سوده و سر دیگرش ضرز و ورشکستگی
  4
  60
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان

  این هم روش جدیدی برای سر کیسه کردن مردم با اظهاریه ارزی ((بیا منو بگیر )) میباشد بلاخره به طریقی باید کیسه دولت پر شود
  1
  33
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان

  کفگیر به ته دیگ خورده . برنامه ریزی حداکثری غارت ارزی چند ماهه
  1
  34
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.