نظرسنجی جدید: مخالفت ۸۰درصدی با جمهوری اسلامی در ایران

دویچه وله: بر اساس نتایج جدیدترین نظرسنجی موسسه گمان، تنها ۱۵ درصد از ایرانیان در داخل کشور به جمهوری اسلامی، آری می‌گویند. شاهزاده رضا پهلوی، علی دایی و علی کریمی نیز سه چهره با بیشترین اقبال برای تشکیل ائتلاف اپوزیسیون هستند.

گروه مطالعات افکارسنجی ایرانیان (گمان) که در زمینه مطالعات افکارسنجی ایرانیان فعالیت می‌کند، روز شنبه ۱۵ بهمن‌ماه نتایج جدیدترین نظرسنجی خود را منتشر کرد که در آن، از تاریخ ۳۰ آذر تا ۱۰ دی ۱۴۰۱ با بیش از ۲۰۰ هزار نفر پاسخ‌دهنده شامل ۱۵۸ هزار نفر از ایرانیان در داخل و ۴۲ هزار نفر در خارج از ایران گفت‌وگو شده است.

نتایج این نظرسنجی حاکی از آن است که در پاسخ به سوال ''جمهوری اسلامی: آری یا نه؟''، ۸۱ درصد از پاسخ‌دهندگان در داخل کشور به جمهوری اسلامی ''نه'' گفته و تنها حدود ۱۵ درصد گزینه ''آری'' را برگزیده‌اند؛ حدود ۴ درصد نیز تصمیم قطعی ندارند.

همچنین، ۹۹ درصد از پاسخ‌دهندگان در خارج از کشور هم گزینه ''نه به جمهوری اسلامی'' را انتخاب کردند.

از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی، درباره نوع نظام سیاسی پس از جمهوری اسلامی نیز پرسیده شده است. در پاسخ به این سوال، ۲۸ درصد در داخل و ۳۲ درصد در خارج از ایران، نظام ''جمهوری ریاستی'' را انتخاب کردند.

نظام سیاسی ''پادشاهی مشروطه'' نیز توسط ۲۲ درصد از پاسخ‌دهندگان در داخل و ۲۵ درصد در خارج از ایران انتخاب شده است. همچنین ۱۲ درصد در داخل و ۲۹ درصد در خارج، به نظام ''جمهوری پارلمانی'' رای داده‌اند.
امیدواری به اعتراضات
در این نظرسنجی، اعتراضات سراسری سال ۱۴۰۱ نیز مورد پرسش قرار گرفته است.

 ۸۱ درصد از پاسخ‌دهندگان در داخل کشور گفته‌اند که با اعتراضات موافق هستند؛ ۶۷ درصد آنها معتقدند که این اعتراضات به نتیجه می‌رسد و در مقابل، حدود ۱۴ درصد بر این باورند که اعتراضات به نتیجه نمی‌رسد.

از سوی دیگر اما تنها حدود ۱۵درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی در ایران گفته‌اند که مخالف اعتراضات هستند؛ این درصد، مشابه درصدی است که در پاسخ به سوال ''جمهوری اسلامی: آری یا نه؟''، گزینه ''آری'' را برگزیده‌اند.

در میان ایرانیان خارج از کشور نیز حدود ۹۰ درصد، موافقت خود را با اعتراضات اعلام کردند و فکر می‌کنند که به نتیجه می‌رسد. همچنین ۹ درصد از آنها علیرغم موافقت با اعتراضات اما بر این باور هستند که این خیزش به نتیجه نمی‌رسد.
ائتلاف اپوزیسیون و افراد مورد اعتماد
گروه مطالعات افکارسنجی ایرانیان (گمان) می‌گوید که ۸۵ درصد از افرادی که موافق با اعتراضات هستند، با تشکیل شورای همبستگی (یا ائتلاف اپوزیسیون) نیز موافقت دارند.

در همین زمینه، فهرستی شامل ۳۴ نفر از فعالان سیاسی و مدنی با گرایش‌های مختلف در اختیار شرکت‌کنندگان قرار گرفت؛ از میان آنها، به ترتیب رضا پهلوی، علی دایی، علی کریمی، حامد اسماعیلیون و حسین رونقی با بیشترین استقبال از سوی پاسخ‌دهندگان مواجه شدند.

پس از این پنج نفر نیز به ترتیب نازنین بنیادی، فاطمه سپهری، مسیح علی‌نژاد، نسرین ستوده، توماج صالحی، نرگس محمدی، مولوی عبدالحمید، گلشیفته فراهانی، نماینده احزاب کرد و شیرین عبادی بیشتر از دیگران مورد انتخاب قرار گرفتند.
انتظار از کشورهای غربی برای حمایت از معترضان
در این نظرسنجی، همچنین موضوع حمایت کشورهای غربی از معترضان در ایران نیز مورد پرسش قرار گرفته است.

۷۳ در صد از پاسخ‌دهندگان در داخل و ۹۶ درصد از ایرانیان در خارج از کشور بر این باور هستند که کشورهای غربی باید به‌طور جدی و با اعمال فشار به حکومت ایران، از حقوق معترضان حمایت کنند؛ تنها حدود ۱۹ درصد از پاسخ‌دهندگان در داخل ایران معتقدند که کشورهای غربی نباید در این زمینه مداخله کنند چرا که به باور این افراد، اعتراضات یک مساله داخلی است.

گفتنی است به باور بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران، اعتراضات سراسری سال ۱۴۰۱ پردامنه‌ترین و گسترده‌ترین اعتراض‌های ضدحکومتی در ایران از زمان تاسیس جمهوری اسلامی در سال ۱۳۵۷ تا کنون بوده است.

افزون بر این، حتی بسیاری از مقام‌های پیشین و کنونی در جمهوری اسلامی نیز تلویحا و گاه حتی آشکارا نسبت به شعله‌ور شدن شدیدتر اعتراض‌ها در ماه‌های پیش‌رو هشدار داده‌اند. در مقابل اما رهبر جمهوری اسلامی و حامیانش، اعتراض‌ها را تمام‌شده و ریشه آن را به خارج از کشور و دشمنان نظام نسبت می‌دهند.
+233
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  arya_japan - توکیو، ژاپن

  جمهوری اسلامی رفتنی هست ! چه با فاطی چه بدون فاطی ! چه با لیس زدن فاطی ها چه بدون لیس زدن فاطی ها !
  14
  123
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  صدای خسته - بروج، بلژیک

  چه فایده. وقتی وقتی سیاستمداران دنیا با رژیم جمهوری اسلامی سرشون تو یه آخوره. اون هشتاد درصد نیم درصد هم توانایی ندارند.
  71
  20
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  آریتما - استکهلم، سوئد

  کاملا ساختگیه، مسیح علی نژاد از اینها همه سرتره، سلطنت طلبها درست مثل آخوندا، همه چیز رو‌ با پول می‌خرند، ملت طبق این نظر سنجی هنوز هم همان ملت ۵۷ هستند و هیچ درکی از آزادی ندارند، این همه احزاب سیاسی، باز فرد گرایی، ایران هیچ وقت درست نخواهد شد!
  118
  11
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  مردم ایران خیلی وقت است نظام اخوندی را نمی خواهند. نظام اخوندی بعداز 43 سال بوی گندیده اش که هوا را نیز الوده کرده به تمام ایران هیچ به کشورهای هم مرز ایران هم رسیده است. به اخبار خود نظام اخوندی گوش فرا دهید که هر روز از بوی بد و هوای الوده شهرهای ایران گذارش میدهد این هوای الوده در ایران از بوی تعفن نظام اخوندی به وجود امده نظام اخوندی برود من ضامن این بوی بد و هوای الوده هم خواهد رفت !
  8
  99
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  دموکراسی ، به رای گذاشتن افراد نیست، در علم » آمار« نمی توان به نتایجی اعتماد کرد که یک آلترناتیو به رای گذاشته شود! یا اینکه گفته شود: کتان می خواهی یا پشم!، مانند رای گیری برای جمهوری اسلامی که در سال 58 انجام شده است! دموکراسی اما رای گرفتن از احزاب درگیر رقابت سراسری است( نه حتی منطقه ای)!. در میان افراد بالا که همه از اقوام ترک هستند حتی یک ایرانی فارس هم نیست! همه پیر و سن و سال بالا هستند، علی داعی رضایت آن جوان را که به زندان انداخته جلب کند، کافی است، رونقی را هیچ کس نمی شناسد، این دست پاچگی ها، تنها در سایه ی ترس از دموکراسی واقعی است. گول نخورید!
  78
  9
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه
  شیرین عبادی هم در آب نمک خوابیده طویله رهبری و MI6 است چرا که از زمان مهاجرت به لندن هیچ کار مثبتی انجام نداده است
  31
  19
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  از این تعدادی که موافق جمهوری نکبت اسلامی هستند درصد کم شون جیره خوار های نظام هستند بقیه هم اون محافظه کارها و بدبختهایی که می‌ترسند این مغزهای پوسیده بروند کی میخواد جاشون بیاد
  21
  74
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه

  کاملا دراشتباهیدباآماری اشتباه.هیچکدام ازاین افراد جذبه وسوادسیاسی +اقتصادی لازم راندارند.فرق مرجع تقلیدمهمی مانندامام خمینی(ره) با رضا پهلوی وبقیه این لیست دراین است که خمینی ایدئولوگ بود وجذبه داشت.جذبه چیزیست که هیچکدام ازاین افرادندارند.
  57
  2
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه

  علی دایی که به توصیه قدیمی پدرش هرگزواردسیاست نمیشود(ماجرای پنکه بالای سر).علی کریمی که تنبل فوتبالی بودوفقط نق ونوق بود.یک تیم را(سپیدرودرشت) وسط راه مربیگری رهاکرد.درمناظره با محمدرضا ساکت عصبی بودونتوانست بیش ازچندرای بیاوردتابرداغترین صندلی فوتبالی(ریاست فدراسیون) بنشیند.بقیه هم بهترازاونیستند.نازنین بنیادی که عددی نیست.هنرپیشه درجه سه فیلم های بیخود.
  56
  3
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان

  نتیجه فقط ۱۵ درصد احمق و نادان در داخل هستند که مشکل آنها ۸۵ درصد بقیه هستند .امثال فاطی و نگین ها حساب نشدند چون نخودی هستند
  12
  46
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه

  صحبت ازآمارشد.من دوست دارم جایگاه خودم رادراینجا(چه مسائل فوتبالی وچه بقیه)بسنجم وببینم میتوانم در میان همین تعدادافرادی که گاهی نظرتان رابه اشتراک میگذاریم بسنجم وببینم ازنظرشما دوستان درچه جایگاهی قرارمیگیرم.فارغ ازمنفی ومثبت(بدوخوب) نظرتان را درموردمن بنویسید.سعی میکنم بامتانت جوابتان رابدم.فقط حرف زشت ننویسید.Merci beaucoup
  50
  2
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  شده مثل ترکیه. رجب فقط و فقط جانش به ترک‌ها ساکن اروپا بسته است. هر چه در داخل ترکیه ری منفی می‌‌دهند .در اروپا مثبت می‌‌دهند. باور کردنی نیست، خود از تمامی آزادی فردی در اروپا استفاده ولی وسط برلین و فرانکفورت ۹۵ درصد به رجب ری می‌‌دهند. که اسلام و مجازات اعدام مخالفین را دوباره رواج دهد. حالا هم این حکایت ما. اگر روزی در ایران ری آزاد آخوند‌ها را می‌‌خواهید یا خیر ؟ دوباره شکست خواهیم خورد. هرچه اپزیسیون ۵۷ است. از ترس رضا پهلوی به آخوند‌ها ری می‌‌دهند. خانم ملیحه محمدی چیریک که دیروز رسما اعلام کرد. سپاه انقلابی‌ است ضد امپریالیست و آمریکا. ما هم اینقدر نق نزنیم که چرا سپاه با موشک هواپیما می‌‌زند. معلوم نیست ممکن است کار سیا یا موساد بوده. اگر هم نبوده خوب اشتباه بوده.برلین نیستم ولی دوستان گفتند اگر بیرون دیدم با لنگه کفش بر سرش می‌‌زنیم. گویا زیاد توی این حراجی دنبال لباس مارک براند می‌‌گردد. چیریک ضد امپریالیست در اروپا تا کنون دیده؟ زمانی که کنفرانس ضد امپریالیست می‌‌گذارند.؟ شیک. لباس زیر فقط calvin klein . شنیده ولی ندیده. کت و دامن مارک gucci . کفش مارک Christian Lo
  9
  25
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  رژیم عشقوحالگر - لندن، انگلستان
  این آمارگیریها کشکه😀 اصلن توایران آماردرست نمیتونی بگیری بعدشم خیلیها تو روت وتوآمار یه چیزمیگن بعدمیرن کاردیگه یی میکنن😄 🤣 یعنی بحرف خودشونم باورندارن خیلیهام تا یارانه سیصدیاچارصدهزارتومنی رو نگرفتن میگن رژیم بده ودولتمردان همه نامردن ولی تا یارانه بحسابشون ریخته میشه میگن بهترازاین دولت کیومیخوایم؟😃 دیدم که میگم😐
  23
  7
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  در ادامه برای اینکه نگید به ۵۷ اتی‌ها تهمت می‌‌زنم. هچ وقت دنبال لباس مارک براند در حراجی‌ها نمی‌‌گردند. شاهد زنده خانم امینه کاکاباوه در پارلمان سوهد. بخیل نیستم .باور کنید خوشحال هستم که چنین پیشرفت و زندگی‌ عوض شده. می‌‌خندد .دیگر عبوس نیست. ولی بزنید و عکس‌ها را در ایران نگاه کند. زمانی که عضو کومله بود. سیاست کومله. استالین به توان ۵. ۱۰۰ درصد دیکتاتوری پرولتریا . نابودی تمامی نشان‌ها بورژوازی و چیز‌ها که از زن یک رفیق نمی‌‌کند بلکه عروسک بورژوازی. مثلا درست کردن بینی‌.لیفتینگ پوست. لباس شیک . همه این‌ها نشان بورژووازی است و باید مبارزه کرد. و بعد عکس‌ها امروز او را در سخنرانی‌ها پارلمان سوهد. اون لباس گلی گلی‌. معروفترین مارک که بنده حقیر با ۶ ماه حقوق قادر به خریدن نیستم یا آن عکس زیبا در پارلمان سوهد. با عینک مارک Dior . فقط آن عینک معادل حقوق سه تا پرولتریا در شش ماه می‌‌باشد. زیپ لباس هم که تا آنجا که می‌‌شد پاهین کشیده. عکس را هم با زمان کومله مقایسه. انگار از نوک بینی‌ تا ناخن انگشت جراحی زیباهی شده. گفتم ،بخیل نیستم به هموطن کرد بر نخورد.
  9
  17
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان
  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه
  اول بگو جای خود شما کجاست ؟ جذبه خمینی چه بود که شیفته او شدی ؟ درسکس با بچه نوزاد جذبه داشت یا در سخنان بی محتوا؟ جذبه یعنی گیرایی و دلربایی که در سخنانش گیرایی ندیدیم و نه در قامت مفلوکش . اگر جذبه ملاک رهبری شماست ، اشتباهی سراغ خمینی رفتی . شعورتان ملاک انتخاب باشد نه دلبرایی یک پیر خرفت ، علم و کردارش را بسنجید نه خرافات دینی ، وطن پرستی اش و ایثارش را مقایسه کنید نه جنگ ستیزی و دزدی اش را. اما بقیه کهه گفتی را قبول دارم قابلیت رهبری و علم آنرا ندارند ولی رضا پهلوی مسلما با کفایت و با لیاقت وبه مراتب وطن پرست و با معلومات است
  8
  20
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک

  این نظرسنجی را مقبول نمیدانم. خوش دارم روز بعد از ۲۲ بهمن، ببینم چه اخباری اینجا به درج میرسانید.
  29
  5
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  آریتما - استکهلم، سوئد
  منظورت از این همه احزاب سیاسی چیه!؟ احزاب کدوم کشور رو میگی!؟ خودت هم واضح چیزی رو بیان نمیکنی ولی از دیگران ایراد میگیری!!!
  7
  15
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  رضاپهلوی کمی سیاست میداندولی ازاقتصادکلان هیچ نمیداند.کسیکه چهل وچندسال هنوز ازمادرش پول میگیرداقتصادمیداندچیست؟ازنفراول لیست(پهلوی) تا آخرین نفر(عبادی)هیچکدام سیاست واقتصادرادرسطح کلان باهم بلدنیستند.من همه جا گفتم.خارج نشینان مدعی همیشه چندپله عقبترازداخلی هاهستند.چون تقریباهیچکدام برای تحصیل علم(سیاست کلان+اقتصاد)به خارج نیامدند.یاازسراجبارآمدندیادیگر درسن یادگیری علوم به زبان بیگانه نبودند.
  11
  2
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان
  من هرگز به بازیگر وهنرپیشه درجه سه وفوتبالیست وکمدین رای نخواهم داد.حتی اگر80%موافقت کنند.چه بسا که 80%اشتباه کنند.مگرشما نمیگویید جمهوری اسلامی آری یانه؟98% به 2درصد کار98% صحیح نبوده؟پس چرا یک بام ودوهوا؟منم حق دارم بنویسم80%اشتباه میکنند کمااینکه به این رای گیری ودرصدش شک دارم.
  12
  1
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه
  بعضی چیزها رو با هم قاطی پاطی کردی!!! رضا پهلوی چه احتیاجی داره که اقتصاد بدونه به چه دردش میخوره اگر هم بخواد کار اقتصادی بکنه با مشاورانش مشورت میکنه ! تو مثل اینکه خیلی پرتی از مرحله ؟! رضا پهلوی از مادرش پول نمیگیره چون از پدرش بهش پول به ارث رسید حالا واسه چی از مادرش پول بگیره؟ خیلی از خارج نشین ها در خارج تحصیلات دانشگاهی دارند در آمریکا دانشگاهی نیست که چند تا استاد ایرانی نداشته باشه همینطور بیمارستانهای آمریکا پر از پزشکان ایرانی است ایرانی ها جزو پولدارترین مردمان آمریکا هستند در اروپا هم ایرانی ها اکثرا تحصیلکرده هستند اون مردم بدبخت ایران هستند که به خاطر چند هزار تومن یارانه باید منتظر سر برج باشند و سفره هاشون هم همیشه فقیرانه است!! تا مرد سخن نگفته باشد علم و هنرش نهفته باشد!! کاملا مشخص شد که چقدر از مرحله پرتی
  8
  8
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان
  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه
  مسلما این حق شماست که مانند فاطی هر چه دلتان خواست بگویید و یا بنوییسید . اما دیگران هم حق دارند از گفتارتان انتقاد کنند و برای خودت و دیگران نظرتان را رد کنند. اما در مورد قبولی شما از ارقام آمار بدست آمده در همین سایت قبلا توضیح داده بودم و تکرار نمیخواهم بکنم. بهتر است در مورد آمار کمی مطالعه کنید. بطور مختصر میگویم که این ارقام آمار بطور رندام انجام میشود که معنی فارسی آن یعنی تصادفی یا الله بختی . برای یک تحقیق آماری چند نقطه از شهر را انتخاب میکننند و بطور تصادفی مثلا از صد نفر در بین جامعه از همه اقشار پرسش میکنند . این یعنی آمار گرفتن تصادفی نه انتخابی و زور کلمه آری یا نه خمینی . این آمار تخمینی است و در آن دستکاری هم نشده که راه انتخاب سومی وجود نداشته باشد. موفق باشید
  9
  5
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Ghooloo - آبادان، ایران
  برای پی بردن به این حقیقت نیاز زیادی به اعداد و ارقام نداریم! کافی است یک تابی در هر جای ایران بخورید خودتان از دشنام هایی که به جمهوری اسلامی داده میشود پی خواهید برد که اکثریت مخالف هستند! شما بگو اصلا 99 درصد!! 80 درصد یا 99 درصدی که با هم هیچ اتحاد و همبستگی ندارند به چه دردی میخورد؟ رمز موفقیت فقط و فقط اتحاد
  5
  6
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۲
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا
  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه
  حاجی چطور متوجه نشدی این سه تایعنی سیاوش786 وگاردجاویدان وسیمرغ ایران هرسه یه نفرهستن؟سرصبح یکشنبه ای همه روخوب میخندونه این تارزان خان هاها
  11
  2
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا
  ابوی شما سه نفر بود یا یکی ؟
  5
  6
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Humpy - سیدنی، استرالیا
  ۲۰ در صد جیره خور دارن!!! خداییش فکر نمیکردم
  2
  0
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Chokam - ری، ایران
  مهساامینی برگشت ناپذیره! اینا حرفای گنده است،فقط حرف. علی دایی از تو بیشتر تاثیرداره حداقل کرکره مغازه رو میکشه پایین،نوبل هم نگرفته تازه،
  2
  0
  دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  محمداسماعیلی - ایران، ایران
  این نظرسنجی از لحاظ جامعه آماری ایراد داره. جامعه هدف این نظرسنجی افرادی هستند که به فیلترشکن دسترسی دارند و اکثرا منتقد. متاسفانه 50 درصد ناآگاه جامعه هستند که که نتایج رای گیری رو مشخص می کنند. هیچ کدام از ائتلاف شش نفره خارج کشور زبان صحبت با این قشر رو بلد نیستند چیزی که خمینی بلد بود.
  2
  0
  ‌سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.