اسرائیل «۳۰۰۰ هدف» نظامی در داخل ایران را شناسایی کرده است

طرح دولت اسرائیل، تشکیل ائتلافی با آمریکا و برخی دیگر از کشورهای غربی، از جمله فرانسه و حتی کشورهای منطقه استایندیپندنت فارسی: همزمان با سفر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، به فرانسه و دیدار و گفت‌وگوهایش با امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری این کشور، رادیو بین‌‌‌المللی فرانسه به‌نقل از یک منبع ناشناس اعلام کرد اسرائیل حدود سه‌هزار نقطه در داخل ایران را شناسایی کرده است و قصد دارد با همراه کردن قدرت‌های غربی، ائتلافی نظامی برای حمله به مراکز حساس نظامی جمهوری اسلامی ایران تشکیل دهد.

به‌گزارش رادیو بین‌المللی فرانسه، طرح حمله به مراکز و تاسیسات حکومت ایران روی کاغذ آماده است و مقام‌های نظامی نیز طرح عملیات را با جزئیات بررسی کرده‌اند.

به‌گفته این منبع رادیو دولتی فرانسه، اسرائیل قرار نیست عملیات نظامی خود علیه مراکز نظامی حکومت ایران را به‌تنهایی انجام دهد.

طرح دولت اسرائیل تشکیل ائتلافی علیه جمهوری اسلامی با حضور ایالات متحده آمریکا و برخی دیگر از کشورهای غربی، از جمله فرانسه، است.

در حالت مطلوب، این گزینه هم مطرح است که برخی از کشورهای عربی منطقه نیز در ائتلاف نظامی اسرائیل علیه حکومت ایران مشارکت داشته باشند.

بنیامین نتانیاهو، روز جمعه پس از دیدار با رئیس‌جمهوری فرانسه، دیدارش با مکرون را یکی از بهترین ملاقات‌های خود توصیف کرد. نتانیاهو، همزمان ابراز امیدواری کرد که دولت فرانسه طرح قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی را بررسی و در دستورکار قرار دهد.

نخست‌وزیر فرانسه در بدو ورود به فرودگاه پاریس، تاکید کرد که مقابله با سیاست‌های خصمانه حکومت ایران در محور گفت‌وگوهای او با رئیس‌جمهوری فرانسه قرار دارد.

رادیو بین‌المللی فرانسه در بخش دیگری از گزارش روز جمعه خود، به‌نقل از منبع دیپلماتیک خود نوشت در حال حاضر تشکیل یک ائتلاف نظامی علیه حکومت ایران برای دولت نتانیاهو، نسبت به‌ گذشته، راحت‌تر است. چرا که کشورهای غربی، به‌واسطه همکاری‌های نظامی تهران و مسکو و دخالت‌‌های نظام جمهوری اسلامی در جنگ اوکراین، مواضع قاطع‌تری در قبال حکومت ایران دارند.

به‌طور معمول کشورهای غربی از جمله آمریکا و فرانسه، به‌سرعت حملات خشونت‌آمیز در مناطق مختلف جهان را محکوم می‌کنند. با این حال، در قبال حمله پهپادی شامگاه‌ شنبه به مجتمع نظامی اصفهان تاکنون سکوت کرده‌اند و حاضر به محکوم کردن این حمله‌ها نشده‌اند.

هرچند درباره ماهیت فعالیت‌های مجتمع نظامی اصفهان، گزارش‌ها و گمانه‌زنی‌های متفاوتی ارائه شده است، اما درباره عامل این حمله به‌نوعی اتفاق‌نظر وجود دارد. بیشتر رسانه‌های بین‌المللی، از جمله وال‌استریت‌ژورنال و نیویورک‌تایمز، به‌نقل از منابع‌ خود دستگاه‌های اطلاعاتی اسرائیل را به‌عنوان عامل حمله در اصفهان معرفی کرده‌اند.
+131
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۳
  Afshin Namvar - تبریز، ایران

  ماهیت اسرائیل همینه همیشه باید دماغشو بکنه تو ....دیگران
  27
  5
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  Afshin Namvar - تبریز، ایران

  خب که چی بشه بیایید بترسیم چون اسراییل اهداف زیادی رو داخل ایران شناسایی کرده .کار این وب سایت انگلیسی هم شده عین کار مادربزرگای قدیم که بچههای شیطون را از لولو میترسونند .خود اسراییل همه جاش شناسایی شده است از دمونای سری تر حالا اسراییلی ها بیان بترسن چون ....حساس کشرشون بیرون مونده .
  26
  6
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  جمع کنین بساط مسخره تونرو ! از زمان جورج دبلیو بوش که کره شمالی و رژیم رو محور شرارت نامید تا الان گزینه نظامی هم روی میز آمریکا و هم اسرائیل بوده و همه جور ائتلاف و مانور هم کردند و فقط حرف و حرف و حرف !! . بقول پادشاه قبلی عرعرستان باید سر مار ( خامه عنی ) رو زد که فعلاً به مصلحت غربیها و اسرائیل نیست !!
  5
  25
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  فقط همان یک بیت رهبری را شناسایی کنند و از خیر ۲۹۹۹ هدف دیگر بگذرند همه مشکلات حل میشوند.
  1
  29
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۶:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  طوری خبر اینکه اسرائیل 3000 هدف نظام اخوندی را شناسایی کرده برای زدن انگار همین حالا اسرائیل این هدفها را میزند. انچه در ایران اتفاق افتاده و گفتن کار اسرائیل بوده هیچ کدام را اسرائیل نه تایید کرده نگفته کار ما بوده, فقط اسرائیل مسئول شناسایی هدف است و نظام اخوندی هم زدن و نابود کردن بعضی از این هدفهای خود به نام اسرائیل !
  4
  4
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  Momijii - توکیو، ژاپن
  زدن جاعش علی نفعی براشون نداره،نقله بعد از تاتر. ۱۱ سپتامبر وقتی اف بی ای اعلام کرد عامل حملات خودی بودن یعنی بان. بن لادن، وزی. خارجه وقت رامسفلد کفته بود خوبه حالا میتونیم به عراق حمله کنیم،وقتی بهش گفته بودند ،مشتی رن لادن تو افغانستان است نه عراق، مردک با پررویی گفته بود تو افغانستان هدف به درد بخور نداریم ولی تو عراق اهداف خوب برای تست سلاح‌های جدید داریم.در موردایران هم قضیه فرق نداره
  2
  2
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  solswe - مالمو، سوئد
  همه عمرمون به این مزخرفات گذشت ، اگه وجود ج.ا براشون نفع نداشت تا الان سرکار نبود.
  2
  6
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.