ترکیه سفیران ۹ کشور غربی را به‌دلیل تعطیل کردن کنسولگری‌هایشان احضار کرد

رادیو فردا: در پی تصمیم برخی کشورهای غربی برای تعطیلی موقت کنسولگری‌هایشان در استانبول به‌دلیل نگرانی‌های امنیتی، وزارت خارجه ترکیه سفیران ۹ کشور را احضار کرد.

همزمان سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه، روز پنج‌شنبه ۱۳ بهمن بسته شدن کنسولگری کشورهای اروپایی و آمریکا در استانبول را «جنگ روانی غرب علیه صنعت گردشگری کشور» خواند و گفت در حالی که ترکیه در سال ۲۰۲۲ با جذب ۵۱ میلیون گردشگر خارجی، ۴۶ میلیارد دلار درآمد کسب کرده و امسال نیز جذب ۶۰ میلیون گردشگر را هدف‌گذاری کرده است، کشورهای غربی در تلاش برای ضربه زدن به صنعت گردشگری ترکیه هستند.

در روزهای اخیر چند تن از فعالان راست افراطی در برخی کشورهای اروپایی اقدام به آتش زدن قرآن در برابر سفارت ترکیه کردند و هشت کشور اروپایی همراه با آمریکا ضمن ابراز نگرانی از احتمال حملات تلافی‌جویانه، از تعطیلی موقت کنسولگری‌هایشان در استانبول خبر دادند.

قرار بود روز جمعه در اسلو، پایتخت نروژ، نیز نسخه‌ای از قرآن آتش زده شود، اما پلیس این کشور اعلام کرد این تجمع را به‌دلایل امنیتی لغو کرده است.
+15
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  romano - تهران، ایران
  یکبار گفتم آزادی تو ترکیه و حتی کره شمالی رو نمیتونید حتی با ایران مقایسه کنید. شما در ترکیه هرچی میخوای میپوشی مشروب و آزادی فردیت دست خودته اردوغان هزار جور تبلیغ ضدش هست ولی یک لحظه فکر کن ۵۱ میلیون گردشگر خارجی اونم سال کرونا. شما ببین چند برابر این تو ایران میتونی داشته باشی که حداقل ۱۹ سایت یونسکو ثبت شده داره و هزاران کیلومتر مرز آبی با آفتابی بهتر از آنتالیا ۲۰ دقیق اونورتر هم دوبی و قطر. این فرقه رفتنیه از الان عوض منفی بازی به روزهای خوشتر ایران فکر کنید خیال خام نیست حقیقته.
  1
  7
  ‌پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.