کاهش وزن شدید فرهاد میثمی در زندان: نامه او درباره «روزهای زجرِ اندر زجرِ اندر زجر»

فرهاد میثمی،‌ زندانی سیاسی، او ماه‌هاست در حمایت از سایر زندانیان سیاسی اعتصاب غذا کرده و گزارش‌ها حاکی از کاهش وزن شدید این زندانی استبی بی سی: فرهاد میثمی، فعال سیاسی که در اثر اعتصاب غذا در زندان وزنش به شدت کاهش یافته در نامه‌ای از زندان رجایی‌شهر کرج نوشت که طی ۱۰ روز آینده آبی که می‌نوشد را تلخ خواهد کرد تا نشانه ای از «روزگار تلخ‌تر از زهری» باشد که حاکمان جمهوری اسلامی «از جمیع جهات برای همگان آفریده‌اند.»

او گفته که این اقدام را به عنوان نشانه‌ای از پایداری بر سر خواسته های سه گانه‌اش (توقف اعدام معترضان، آزادی ۶زندانی سیاسی - مدنی و توقف آزارهای اجبار حجاب) انجام می‌دهد.

او نامه خود را با این عبارت آغاز کرد: «برای روزهای زجرِ اندر زجرِ اندر زجر»

آقای میثمی در این نامه که کپی از آن به دست بی‌بی‌سی رسیده نوشته: «در دوره‌ای که حاکمان در هرسه عرصه‌ی امنیت جسم و جان، سفره و معیشت، و شأن و کرامت، چیزی جز زجر و رنج هر روزه و هرلحظه در بساط مردمان این سرزمین باقی نگذاشته‌اند، به سهم کوچک خود تلاشی را آغاز کردم تا بتوان در شرایطی، این زهر دم‌افزون را با کوششی جمعی به پادزهری بدل کرد.»

در نامه این فعال سیاسی آمده: «همچنان برسر خواسته‌های سه‌گانه‌ام (توقف اعدام معترضان، آزادی ۶زندانی سیاسی - مدنی و توقف آزارهای اجبار حجاب) برسر همان ”مأموریت غیرممکن” خواهم ایستاد؛ باشد تا بعدترها به کوششی جمعی، “ممکن” شود. همچنان خواهم ماند … همچنان خواهم راند … دورها آوایی‌ست …»

یک ماه پیش آقای میثمی در پیامی از زندان رجایی شهر، ضمن اعتراض به اعدام معترضان، خواستار توقف اعدام‌ها و آزادی فوری چند نفر از فعالان مدنی و سیاسی از زندان شد.

او که در اعتصاب غذا بسر می‌برد در پیامی خواهان آزادی فوری محمد حبیبی (معلم)، ناهید شیربیشه (از مادران دادخواه)، رضا شهابی (کارگران اتوبوس‌رانی)، بهاره هدایت (دانشجوی ارشد)، مصطفی نیلی (وکیل دادگستری) و نیلوفر حامدی (خبرنگار) شده بود.

گزارش‌ها و عکس‌های جدید این زندانی حاکی از کاهش وزن شدید اوست.

دستگاه قضایی ایران در سال ۱۳۹۷ فرهاد میثمی و رضا خندان را به اتهام «تبانی و اجتماع به قصد برهم زدن امنیت کشور با تحریک زنان به حضور خیابانی» به شش سال زندان و دو سال محرومیت از فعالیت در فضای مجازی و رسانه ها محکوم کرد.
عکس‌های جدید فرهاد میثمی، زندانی سیاسی از زندان رجایی شهرچهار سال پیش فرهاد میثمی، فعال سیاسی در ایران به دلیل دعوت به اعتراض به حجاب اجباری در ایران به زندان افتاد
+97
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  مطالبه گر - تورنتو، کانادا

  همیشه سوالم از خودم اینه که آیا اکثریت مردم خاموش ارزش این همه فداکاری و دارن ؟؟؟؟؟؟؟؟
  3
  93
  ‌پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  sabbas - لندن، انگلستان

  مردم از مرگ میترسن. حاضرن با همین وضع زندگی کنن ولی زنده باشن اما چه زنده ای؟
  1
  21
  ‌پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  مبشر جاروندی - گتنبرگ، سوئد
  اشاره من به این رژیم که در چند مورد مهارت و عنوان دارد:. ۱- بیشرفی. ۲- بیناموسی. ۳- نامردی. ۴-دزد و غارتگر و جنایتکارچون اجدادشان حسین،علی،محمد،رضا،صادق،ابوالفضل عباس. و شما بسیجیان پاسداران و ماموران انتظامی و آن زنان فاحشه ماموران گشت ارشاد و ‌بسیج که اسامی شما و فرزندانتان ثبت خواهد شد ویک روز بزودی ترتیبتان را خواهیم داد و مطمئن باشید از دست ما در نخواهید رفت، مرگ بر خامنه ای بزدل و مجتبی لاشی ، مرگ بر تمامی شما کثافتها. زنده باد زن زندگی آزادی .
  0
  6
  ‌پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.