حسن روحانی: چاره‌ای نداریم جز این‌که نظام جمهوری اسلامی را حفظ کنیم

 حسن روحانی مدعی است «ما چاره‌ای نداریم جز این‌که نظام جمهوری اسلامی را حفظ و آن را درست کنیم»رادیو فردا: رئیس‌جمهور پیشین ایران روز چهارشنبه ۱۲ بهمن افزایش رویگردانی مردم از حکومت جمهوری اسلامی را تایید کرد و گفت: ««مردمی را که از ما برگشتند، باید برگردانیم».

حسن روحانی که به مناسبت سالگرد بازگشت روح‌الله خمینی به ایران در دیدار با «جمعی از رونامه‌نگاران» صحبت می‌کرد، در عین حال گفت که «ما چاره‌ای نداریم جز این‌که نظام جمهوری اسلامی را حفظ و آن را درست کنیم».

این اظهارات در حالی است که در جریان اعتراضات سراسری چهار ماه گذشته، معترضان شعارهای تندی علیه نظام جمهوری اسلامی و رهبران آن سر دادند و خواستار سرنگونی حکومت شدند.

این اعتراضات با سرکوب گسترده نیروهای امنیتی و انتظامی روبرو شد و در جریان آن صدها تن کشته و هزاران تن نیز بازداشت شدند.

به گزارش سایت حسن روحانی، او در بخش دیگری از اظهارات خود تصریح کرد: اگر جمهوری اسلامی نتواند مردم را جذب کند و از مردم فاصله بگیرد «شکست» می‌خورد.

رئیس‌جمهوری پیشین ایران افزود: «حتی اگر حاکمیت یکدست می‌شود باید مسیری طی کند که مورد پذیرش همه مردم باشد».

به گفته او، اعتراضات چند ماه اخیر نتیجه «شکاف عمیق اجتماعی» است و تاکید کرد که «مسئولان باید بدانند نارضایتی‌ها باید چاره‌جویی شود. ریشه‌یابی اعتراضات و پاسخگویی به مردم وظیفه مهم مسئولان است».

این اظهارات حسن روحانی در حالی است که در دوران هشت سال ریاست‌جمهوری او، ایران به‌ویژه در سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۸ نیز صحنه اعتراضات سراسری بود که در جریان آن‌ها نه تنها به مطالبات معترضان رسیدگی نشد بلکه با سرکوب گسترده ماموران امنیتی جمهوری اسلامی نیز روبرو شد.

بر اساس آمارهایی که خبرگزاری رویترز منتشر کرد، در جریان سرکوب اعتراضات دی ۹۸ که حسن روحانی در مقام ریاست‌جمهوری و ریاست شورای عالی امنیت ملی بود، دستکم ۱۵۰۰ معترض به‌دست نیروهای امنیتی کشته شدند.

آقای روحانی همچنین در جریان اعتراضات کوی دانشگاه در سال ۱۳۷۸، خواستار برخورد با دانشجویان معترض شده بود.
+6
رأی دهید
-220

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  romano - تهران، ایران

  میگه ما چاره‌ای نداریم جز این‌که نظام جمهوری اسلامی را حفظ و آن را درست کنیم. با بخش اولش مشکلی ندارم میگه "ما چاره‌ای نداریم". شما باید پاکسازی کامل بشوید. تمام این راه حل مشکل است.
  5
  36
  ‌پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه

  حسن جان، من از ته دل تشکر میکنم ازت، اگر کار این حکومت به اینجا رسیده ، باعث بانی اش که ملت و مملکت را به ته خط رساندی همین خود تو بودی! یادت میآید چطوری ملت درمانده را با خنده های کریه ات زجر میدادی؟ اگر من جای خامنه‌ای بودم دستور میدادم قبل از اینکه به انگلیس فرار کنی، تیر باران ات میکردند
  2
  30
  ‌پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  اخوند شیپیشو - اندیمشک، استرالیا

  نه بابا - راحت باش حسن جان . برای خودت داری تصمیم میگیری یا برای مردم. چاره ای نداریم ؟؟؟؟؟ مگه ارث پدریتونه که اینطوری فکر میکنید جماعت بیسواد دوزاری . باید برید و میروید . کوچه بن بسته حسن جان دنباله سوراخ موش بگرد بنظرم .
  3
  30
  ‌پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۴:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan1326 - تهران، ایران

  حسن روحانی بعنوان یکی از مسیولان اصلی نظام دیکتاتوری ج.ا در طی ۴۳ سال ، بدرستی اعلام میکند که باید ، بهر طریقی که هست ،نظام ج.ا را حفظ کنیم (وگرنه محاکمه میشویم)، ولی کدام نظام دیکتاتوری تا حالا باقی مانده است ؟!؟ سرنوشت ج.ا مشابه سرنوشت نازی ها و فاشیست ها است .
  3
  36
  ‌پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  هر عضو حکومت میدونه که وقتی‌ حکومت سرنگون شه فقط خودش تو خطر نیست. چون به زنش، بچه هاش، خواهر برادرش یه سمت دولتی داده و تمام خانواده. مجرم و متهم به فساد هستن و مجازات میشن و شاید ۲-۳ نفر از یک خانواده حتا اعدام بشن. یعنی‌ الان زندگی‌ اینا تو جهنم سحر و غروب می‌شه. چون همشون میدونن که این نظام هیچ شانسی برای موندن نداره. چه لذتی داره دیدن این روزهای پر از وحشت مرگ شما !
  2
  29
  ‌پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  روباه بنفش میدونه که سرنگونی رژیم ، یعنی تمام جنایتکاران رژیم ، چه اونهایی که دستشون بخون آغشته است ، از آمر و مأمور و چه اونهایی که ثروت مملکت را غارت کرده و یا با بی درایتی و بی عقلی از بین برده اند ، از خُرد و کلان محاکمه و اعدام خواهند شد !! خصوصاً آخوندها .
  3
  32
  ‌پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  پس این کمیته حقیقت یابی که قرار بود تشکیل بشه چی شد نکنه اینم ملا خور شد
  3
  31
  ‌پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  هموطن ، آخوند و حقیقت !!؟
  3
  20
  ‌پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  برو کثافت جنایتکار تو از همه بدتری حسن چاخان !
  2
  21
  ‌پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  Momijii - توکیو، ژاپن
  عزیز فکر می‌کنم دو ماه پیش بود که سازمان ملل اعلام کرد یک کمیته حقیقت یاب تشکیل میده
  1
  2
  ‌پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  Afshin Namvar - تبریز، ایران
  تنها نیرویی که خواهد توانست شر اخوند ر و از سر ایران وایرانی کم بکنه نیروی مردم کف خیابونای ایرانه همین مردک دکترایزخودشو از دانشگاهمعروف ایرلند گرفته دانشگاهی که کارش تولید تحصیل کرده های خاین به مردم خود هستند. شلوغش نکنید و بزاریدتوان مردم در کف خیابونانا خودشو نشون بده.
  0
  2
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۴:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.