گروه‌های کرد به «همدستی در حمله پهپادی اصفهان» متهم شدند

دویچه وله: پایگاه "نور نیوز" نزدیک به شورای عالی امنیت ملی ایران در گزارشی ادعا کرد که "گروه‌های کرد" در حمله به مجتمع وزارت دفاع در اصفهان مشارکت داشته‌اند. در این گزارش آمده که قطعات ریزپرنده‌ها به همراه مواد انفجاری، با هدایت و همدستی گروهای کرد مستقر در اقلیم کردستان عراق وارد ایران شده‌اند.

نور نیوز نوشت: «بر اساس اطلاعات دریافت شده، این گروه‌ها به سفارش سرویس امنیتی بیگانه پس از دریافت قطعات ریزپرنده‌ها و مواد انفجاری، آنها را از یکی از مسیرهای صعب‌العبور در شمال غرب وارد کشور کرده و به رابط سرویس در یکی از شهرهای مرزی تحویل داده‌اند.»

در این گزارش عنوان شده است: «قطعات و مواد فوق در یک کارگاه مجهز با استفاده از نیروهای آموزش دیده مونتاژ و برای حمله خراب‌کارانه علیه مجتمع کارگاهی وزارت دفاع در اصفهان مورد بهره‌برداری قرار گرفتند.»

نور نیوز افزوده که دولت عراق هنوز نتوانسته به مسئولیت قانونی خود در خصوص جلوگیری از "فعالیت تروریستی" گروه‌های کرد عمل کند.

در نوامبرگذشته، سپاه پاسداران مقر چند گروه کرد مخالف جمهوری اسلامی در شمال عراق را با موشک و پهپاد هدف گرفت. این حملات با مستمسک "اقدامات خرابکارانه" و پشتیبانی این گروه‌ها از تظاهرات ضد حکومتی انجام شدند.

مقامات جمهوری اسلامی گفته‌اند که حمله به مجتمع کارگاهی وزارت دفاع در اصفهان با واکنش به موقع سامانه‌های پدافندی ناموفق بوده و تنها سقف یکی از کارگاه،ها آسیب دیده است. جروزالم پست اما با اشاره به چهار انفجار در مجتمع، خسارات را بسیار فراتر دانسته و عملیات علیه تاسیسات تولید سلاح‌های پیشرفته را بسیار موفق خوانده است.
جمهوری اسلامی احزاب کرد را به دست داشتن در حمله پهپادی اصفهان متهم کرد
+7
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  هرگاه نظام اخوندی نیروهای کرد را متهم به همکاری با اسرائیل کرد بخاطر حمله ای مسلحانه یا بمب گذاری و موشکی و پهپادی در داخل ایران این را بدانید ؛ این حمله ها توسط خود نیروهای امنیتی نظام اخوندی صورت گرفته . شاید به پرسید چه دلیل به این دلیل که میخواهند نظر و فکر مردم ایران و نماینگان سازمان بین الملل را بسوی دولت اسرائیل سوق دهند. نیروهای کرد را متهم میکنن به همکاری با اسرائیل تا مردم برایشان جای سوال نباشد که اسرائیل مرزش از ایران دور است چگونه توانستن با پهپاد کوچک به تاسیسات اصفهان حمله پهپادی کنن.
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.