جزییات تازه از زن‌کشی در اهواز؛ بهت نزدیکان قاتل و مقتولان

علیرضا خواجوی صبح روز یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ ابتدا همسرش زهره لندی را به قتل رساند و بعد اقدام به خودکشی کردایران وایر: صبح روز یک‌شنبه ۹بهمن‌۱۴۰۱، زن جوان میک‌آپ آرتیستی به نام «زهره (نیلا) لندی» به دست همسرش با گلوله اسلحه کلت کشته شد.

زهره لندی دوماه قبل با یکی از بدنسازان و ورزشکاران شناخته شده پاورلیفتینگ شهر اهواز به نام «علی‌رضا خواجوی» ازدواج کرده بود.

علیرضا خواجوی از ورزشکاران و بدنسازان صاحب نام و شهره شهر اهواز بود و با همسرش نسبت فامیلی داشت.

بر اساس اطلاعات رسیده، علی‌رضا خواجوی حوالی ۸:۳۰ صبح روز دوشنبه ۹بهمن۱۴۰۱ ابتدا همسرش زهره را در خانه محل سکونتشان به قتل رسانده و بعد به منزل مادر همسرش مراجعه کرده است.

این ورزشکار شناخته شده بعد از مشاجره‌ای که منشا آن برای منابع مشخص نشده است، «یحیی لندی»، برادر جوان همسرش را نیز به قتل رسانده و در مراجعت به منزل شخصی‌اش، خود را نیز کشته است.
برادر زهره لندی به نام یحیی نیز دیگر قربانی این اقدام خشونت بار بودزهره و یحیی لندی عمه و عموی علی لندی بودند. نوجوان ۱۵ ساله اهل ایذه که شهریور۱۴۰۰، به دنبال یک حادثه آتش‌سوزی در منزل یکی از همسایه‌ها برای نجات جان یک زن سالمند و دخترش به میان آتش رفت و خودش نیز بر اثر جراحات ناشی از این حادثه جان باخت.

یک فرد آگاه به «ایران‌وایر» می‌گوید:‌ «اصلا باورمان نمی‌شود چنین اتفاقی افتاده. زهره و علی‌رضا عاشقانه همدیگر را دوست داشتند. دوماه قبل هم علی‌رغم مخالفت‌هایی که وجود داشت، با دنیایی علاقه ازدواج کردند. این اتفاق ساعت ۸:۳۰ صبح افتاده در حالی که آخرین استوری نیلا در واتساپ نشان می‌دهد ساعت ۷ صبح با علی ورزش صبح‌گاهی خود را انجام داده‌اند. هیچ‌کس نمی‌داند چه اتفاقی افتاده و ما همه بهت‌زده هستیم.»
به گفته این فرد آگاه، زهره پیش از ازدواج با علی دوبار ازدواج کرده و جدا شده بود: « زهره پیش از ازدواج با علی دو ازدواج ناموفق داشت. زن مستقلی بود و بعد از جدایی از همسر دومش کار و فعالیت می‌کرد. دو ماه قبل علیرغم مخالفت‌های زیاد خانواده علیرضا، آن‌ها با هم ازدواج کردند و علیرضا خیلی او را دوست داشت. ما هنوز هم در شوک هستیم.»

پیکر زهره لندی و برادر جوانش یحیی روز دوشنبه ۱۰بهمن۱۴۰۱ در روستای اجدادی‌شان واقع در «بلوطک لندی» حوالی شهرستان ایذه به خاک سپرده شد.

یکی از نزدیکان این خانواده به «ایران‌وایر» می‌گوید نتایج کالبدشکافی از پیکر علیرضا خواجوی وجود مقدار زیادی ماده روانگردان در بدن او را نشان داده است. این در حالی است که به گواه نزدیکان، علیرضا خواجوی او هیچ نوع اعتیادی حتی مصرف سیگار هم نداشته است.
+33
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان

  زنده باد جامعه سکولار و دمکراسی در ایران که هرکس یک داس،قمه یا چکش در دست بگیره که بر فرق دیگری اونو بزنه
  59
  32
  ‌پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  سوسمار ولایت - دهلی، اتیوپی

  یک سری بی کار هر چیزی و به سیاست ربط میدن! تو امریکا هم این داستانا هست حتی بسیار وحشتناک تر ! این چه ربطی به سکولار و ازادی و اینا داره اقای هالوووو
  23
  48
  ‌پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  عمو سعید - لیورپول، انگلستان

  Nagonsarمونیخ. اسکول تو آلمان که تو .... با پول سوسیال به زندگی .. آدمه می دی و مهد آزادی و دموکراسی هست این همه جنایت اتفاق می افتد و حتی یک قاتل آلمانی جسد مقتول هایش را می پخته و می خورده ولی تو چون یک مخ پوسیده هستی و آلمانی بلد نیستی اصلا از دور برت خبر نداری
  11
  45
  ‌پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.