شلیک مرگبار سر صحنه فیلمبرداری؛ آلک بالدوین موقع آموزش تیراندازی با «تلفن حرف می‌زده»

آلک بالدوین ممکن است در صورت گناهکار شناخته شدن تا سقف ۱۸ ماه زندانی شودبی بی سی: در ادامه رسیدگی به پرونده شلیک مرگبار سر صحنه فیلم سینمایی آمریکایی «راست - Rust» دادستان‌ها می‌گویند آلک بالدوین، هنرپیشه سرشناس و تهیه‌کننده این فیلم به هنگام جلسه آموزش و ایمنی تیراندازی، «با تلفن» خود مشغول بوده و به این لحاظ از نظر دادستان‌ها رفتاری «بی‌نهایت غیرمسئولانه» داشته است. آلن بالدویک رسما به قتل غیرعمد و سهوی فیلمبردار پروژه متهم شده اما می‌گوید اصلا خبر نداشته که اسلحه دارای فشنگ و آن هم فشنگ واقعی است.

دادستان ناحیه سنتافه که محل فیلمبرداری در نزدیکی آن بوده، آقای بالدوین را به «نمونه‌های بسیاری از رفتار غیرمسئولانه و کاملا بی‌دقتی» متهم کرده است.

هالینا هاچینز، فیلمبردار این فیلم بر اثر شلیک اسلحه آقای بالدوین به هنگام تمرین یکی از صحنه‌های فیلم «راست» کشته شد.

مربی و مسئول بخش‌های تیراندازی و استفاده از سلاح این فیلم هم به همراه آلک بالدوین متهم شده و به زودی باید در دادگاه حاضر شود.

رابرت شیلینگ، بازرس ویژه منطقه سنتافه در ایالت نیومکزیکو در بخشی از شکواییه علیه آلک بالدوین گفته او در هنگام جلسه اموزشی برای چگونگی استفاده از اسلحه‌های فیلم‌سازی، به تلفن یک عضو خانواده جواب داد و «حواسش پرت» بود.

او این فرضیه را طرح کرده که: «اگر آقای بالدوین به موارد ایمنی اجباری که در آموزش‌های هنا گویتیرز-رید (مربی اسلحه فیلم) توجه کرده بود و اسلحه را مستقیما به سوی خانم هاچینز نشانه نرفته بود، این تراژدی هرگز روی نمی‌داد».

«این رفتار غیرمسئولانه و بی‌توجهی به استانداردها و پروتکل‌های تمرینی، مستقیما در روی دادن این شلیک مرگبار نقش داشته است».

آقای شیلینگ افزوده: «آلک بالدوین می‌دانست که نخستین اصل در ایمنی استفاده از اسلحه سر صحنه این است که هنگام شلیک آن را مستقیما به سمت کسی نشانه نرویم».

وکلای آقای بالدوین و مربی آموزش و ایمنی سلاح در این پروژه قبلا اعلام کرده بودند که بنا دارند علیه این اتهامات بجنگند.

وکیل آقای بالدوین مدعی است که نمی‌شود به هیچ وجه متصور شد که آلک بالدوین روحش هم از وجود گلوله واقعی در سلاح خبر داشته و او دقیقا همان کارهایی را انجام داده که تهیه کننده و کارگردان و بقیه عوامل از او خواسته بودند انجام دهد.

اما دادستان و بازپرس‌های ایالت نیومکزیکو می‌گویند شواهد و مدارک کافی موجود است که آنها را متقاعد کرده رسما علیه آقای بالدوین و خانم گویتیرز-رید به اتهام قتل خانم هاچینز اقامه دعوا کنند.

شکواییه دادستان‌ها علیه آلک بالدوین و مربی سلاح این پروژه فیلم‌سازی نخستین بار حدود دو هفته پیش - ۱۹ ژانویه - رسما اعلام شد.

قرار است این دو سینماگر در برابر هیات منصفه و قاضی دادگاه حاضر شوند و در صورت گناهکار شناخته شدن، ممکن است تا سقف ۵ هزار دلار جریمه و به تحمل ۱۸ ماه زندان محکوم شوند.
+10
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  رک و راست - لندن، انگلستان
  این داستان از اول هم مشکوک بود. هیچوقت از گلوله جنگی سر صحنه فیلمبرداری استفاده نمیکنند. قتل عمد بوده فکر میکنند همیشه میشه فیلم بازی کرد
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.