سازمانهای امنیتی اسرائیل می‌گویند برای حملات تلافی‌جویانه جمهوری اسلامی آماده‌اند

صدای آمریکا: سازمان امنیتی اسرائیل می‌گوید در حال آماده شدن برای مقابله با حمله احتمالی تلافی‌جویانه از سوی جمهوری اسلامی است. این آمادگی پس از انجام یک سری حملات در چند روز گذشته علیه اهدافی در ایران بود که اسرائیل مسئول آن معرفی شده است.

به گزارش شبکه کان، مقامات امنیتی اسرائیل در روز دوشنبه، مذاکراتی را برای پیش‌بینی نحوه واکنش جمهوری اسلامی نسبت به حملات ۴۸ ساعت گذشته به کاروان‌های حمل سلاح و مهمات به مقصد شبه‌نظامیان تحت حمایت تهران در سوریه، انجام داده‌اند.

این حملات هوایی پس از حمله پهپادی به یک موسسه دفاعی در شهر اصفهان صورت گرفت. این سلسله حملات به اسرائیل نسبت داده شده، گرچه این کشور درباره چنین عملیاتی اظهار نظر نکرده است.

به گفته ناظران نیز چند حمله با هواپیماهای بدون سرنشین، به گروه های تحت حمایت جمهوری اسلامی در روز دوشنبه در سوریه، یازده کشته در پی داشته است. در این حملات کامیون های حامل سلاح‌های ایرانی نیز منهدم شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا اعلام کرد که اولین حمله، عصر یکشنبه، به شش کامیون انجام شد و هفت نفر را در نزدیکی مرز سوریه با عراق کشت.

به گفته حقوق‌ بشر سوریه، این حمله به کاروانی متشکل از شش کامیون یخچال‌دار که سلاح های ایرانی را از عراق به سوریه منتقل می کردند، اصابت کرد و رانندگان و دستیاران آنها کشته شدند.

دیده بان حقوق بشر سوریه همچنین گفت که حمله دوم، صبح دوشنبه انجام شد که سه نفر، از جمله یک فرمانده نیروهای تحت حمایت جمهوری اسلامی را در حالی که مشغول بازرسی محل حمله بودند، کشته است. یک تانکر سوخت نیز توسط پهپاد ناشناسی هدف گرفته شد که گفته می‌شود «احتمالاً مملو از سلاح و مهمات برای گروه‌های تحت حمایت جمهوری اسلامی» در همان منطقه بوده است. در انفجار این تانکر نیز حداقل یک نفر کشته شد.

هیچ گروهی مسئولیت این حملات را که در نزدیکی گذرگاه مرزی البوکمال القائم، بین سوریه و عراق رخ داده است، بر عهده نگرفته است.

رژیم بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، از حمایت نظامی جمهوری اسلامی و گروه های شیعه مسلح متحد آن از جمله حزب الله، که دشمنان اسرائیل هستند، برخوردار است.

یک مقام عراقی که خواست نامش فاش نشود به خبرگزاری فرانسه گفت: «آنها احتمالاً از کامیون های عراقی به جای کامیون های ایرانی استفاده کردند تا هدف قرار نگیرند.
+38
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  هیچ غلطی نمیتونی بکنی پهباد پلاستیکی نهایتش میفرستی که ما اونو میزنیم یا تو سوریه به کامیون شیر خشک حمله میکنی میگی مهمات ایرانی ها رو زدم، بچه تو بدون سرورت آمریکا جرات حمله مستقیم به ایران رو نداری اگر داشتی تا الان انجام داده بودی، ایران باید مثل هند. پاکستان و بقیه اتمی بشه
  21
  6
  ‌سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه
  دم اسرائیل گرم چه راحت تو ایران آزادانه میزنه می کشه ترور میکنه استاد هسته ای را کامیون کامیون از ایران خارج میکنه والا از اپوزیسیون های زیر لحاف خارجه نشین ایرانی کارش بهتره ( البته من با مذهبش کاری ندارم یهودیت هم مثل اسلام ضد بشری و بربریت است یعنی باید به تمام ادیان در جهان سیفون کشید)
  2
  10
  ‌سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  ناتان یابو برای ´نجات اخوندها امده، من مدتها پیش نوشتن که این یابو را دوباره سوار میکنند تا اخوند را نجات بده، ان روزها درگیری غز و جولان اسراییل افکار عمومی کشورهای که تا دروز داد میزدند زن زندگی ازادی به ناتان یابو و جفتک پرانی او معطوف شده و در سایه ان رژیم میکشه،میگیره ،میبنده و اعدام میکنه
  8
  3
  ‌سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.