جایزه‌ برای سربازان روس؛ هر تانک غربی را شکار کنید ۵ میلیون روبل پاداش می‌گیرید

 سرباز اوکراینی در حال راندن تانک در دونتسکیورونیوز: یک شرکت روسی برای شکار نخستین تانک‌های غربی که به زودی در اختیار اوکراین قرار می‌گیرند جایزه نقدی تعیین کرد.

این جایزه پنج میلیون یورویی قرار است به نخستین سربازانی که تانک‌های ساخت غرب را در جریان جنگ اوکراین منهدم کنند، اعطا شود.

جایزه یاد شده در حالی توسط یک شرکت روسی فعال در زمینه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی تعیین شده است که کرملین پیش‌تر وعده داده بود که تانک‌های غربی ارسالی به اوکراین را نابود خواهد کرد.

ایالات متحده، آلمان و چندین کشور دیگر اروپایی به تازگی از آمادگی برای ارسال ده‌ها تانک جنگی پیشرفته به اوکراین طی چند ماه آینده برای کمک به توان نظامی این کشور در مقابله با تهاجم نظامی روسیه خبر داده‌اند.

کرملین این تصمیم را خطرناک و عاملی در جهت تشدید تنش‌ها خوانده و محکوم کرده است؛ دمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه پیش‌تر مدعی شد که تانک‌های غربی در صورت حضور در خطوط مقدم نبرد به آتش کشیده خواهند شد.

برخی از مسئولان دیگر دولت روسیه نیز پیش‌تر ضمن خطرناک توصیف کردن تصمیم کشورهای غربی برای تحویل تانک‌های پیشرفته به کی‌یف مدعی شده‌ بودند که این اقدام «درگیری را به سطح جدیدی از رویارویی خواهد رساند.»

در همین راستا، رویترز در گزارشی به تصمیم شرکت فورِس روسیه برای دادن جایزه نقدی به سربازان دخیل در انهدام و یا تصرف تانک‌های غربی اشاره کرده است.

این جایزه به سربازانی داده می‌شود که تانک‌های لئوپارد۲ آلمانی و آبرامز آمریکایی را شکار و یا آنها را به غنیمت بگیرند.

بر اساس این گزارش، پنج میلیون روبل به نخستین سربازی که تانک‌های غربی را شکار کند اعطا می‌شود و برای شکارهای بعدی نیز ۵۰ هزار روبل کنار گذاشته شده است.

شرکت فورس با گرته‌برداری از لحن هشدارآمیز مقامات روسی و مجریان طرفدار جنگ در تلویزیون دولتی روسیه مدعی شده است که ناتو در حال پمپاژ «نامحدود» سلاح به اوکراین و تشدید درگیری‌ها است.

این شرکت روسی که مقر آن در اورال است همچنین اعلام کرده که در صورت تحویل هواپیماهای جنگنده غربی به اوکراین، جایزه‌‌ای ۱۵ میلیون روبلی برای شکار این هواپیماها تعیین خواهد کرد.

در گزارش رویترز آمده است که تانک‌های غربی هنوز به کی‌یف تحویل داده نشده اند و ممکن است ارسال بخش عمده‌ای از آنها چندین ماه طول بکشد.

وزارت دفاع روسیه از زمان آغاز درگیری‌های تاکنون بارها مدعی شده است که صدها قطعه تسلیحات و ادوات نظامی ارسالی غرب به اوکراین را منهدم کرده است.

کی‌یف پیش‌تر این ادعا را رد و تأکید کرده بود که روسیه به عنوان مثال مدعی انهدام شماری از سکو‌های پرتاب موشک هیمارس ساخت آمریکا شده که هرگز این میزان تحویل اوکراین نشده است.
+14
رأی دهید
-27

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  Nabaat - بلک تان، استرالیا
  خوب دیگه روبل در روسیه ارزشی نداره واسش تو دست آدم تف هم نمیندازند، حالا اون سربازهای روسی چرا برند خودشون رو در خطر بندازند ...اون تانکهای مدرن هم در جا نمی‌استند تا سربازهای روسی برند شکارشون کنند.
  10
  15
  ‌سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  در تیتر متن نوشته شده؛ "۵ میلیون روبل" - اما در خط دوم متن نوشته شده؛ "این جایزه پنج میلیون یورویی". / بالاخره ۵میلیون روبل یا ۵میلیون یورو؟. / ۵میلیون روبل می‌شه ۷۲هزار دلار!، که رقم خیلی‌ بالایی‌ هست، دیگه چه برسه به ۵میلیون یورو!. / در هیچ منبع روسی زبانی‌ چنین خبری وجود نداره، حالا رویترز از کجا چنین خبری آورده؟. / غروب روز یازدهم ماه آپریل سال پیش(۲۰۲۲)، وقتی‌ به محله ما بمب‌های خوشه‌ای زدن و هم از تانکی که خودشون نزدیک محل استتار کرده بودن به خونه‌ها شلیک کردن و در نتیجه تمام شیشه‌ها حداقل ترک خورد و برخیش شکست -و یک تکه خمپاره هم افتاد در فضای پشت خونه ما زیر بالکن من(طبقه دو) که من سریع صدای سوت انفجار که اومد دویدم و پشت دیوار حموم سنگر گرفتم، بعد که انفجارها تموم شد اومدم در اتاق و دیدم پنجره‌ها شکسته و حتا پنجره که قفل داشت با موج انفجار باز شده‌بود و خاک زمین پشت خونه با شیشه‌های شکسته ریخته بود داخل و در کف اتاق پخش بود-، اونوقت فرداش از همین رویترز با دوربین و مترجم اومدن، و کل محله و جاهای برخورد توپ و خمیاره رو فیلمبرداری کردن.
  7
  5
  ‌سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Mehr2023 - لندن، انگلستان
  دوست خارکفی من، منظورتون رو متوجه نشدم 🧐یعنی اوکراینی ها خودشون با تانک به خونه ها شلیک کردن!!!! در ضمن خیلی شیری که هنوز خارکف هستی. ضمنا من چندین سال خارکف بودم واز تمامی شرایط جنگ آگاهم . اعتماد به روس جماعت یعنی حماقت تمام وکمال خود روس‌ها مثال دارند که روسیه رو با عقل نمیشه فهمید( راسیا اوموم نی پانیاتنا😎)
  1
  7
  ‌سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  Mehr2023 - لندن، انگلستان
  ۱) گرامی‌ با درود. از سال ۲۰۰۲ مقیم اکراین هستم - ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ کی‌یف بودم، سپس تابستان ۲۰۰۳ آمدم خارکف و مقیم خارکف شدم. / بله خودشون زدن. در نزدیک میکرومحله ۶۰۲ گودال کندن، تانک جاسازی کردن و شبش زدن(یعنی‌ غروب ۱۱ آوریل). حتا قبلش در کانال‌های شبکه‌های مجازی محلی که ساکنان عضو هستن، از جانب نیروهای محلی گفته‌شد که فلان شب کجا مورد هدف قرار خواهد گرفت. همچنین حوالی ساعت ۳ نصفه شب بامداد روز ۱ ماه می هم، دوباره از چند جهت هوایی و زمینی‌ محله ما رو زدن. خورد به طبقه نهم ورودی ۱۱(من ورودی ۶ هستم)، و همچنین به مغازه‌ها و کیوسک‌های اطراف و همچنین به شبکه آبرسانی، که تا ۴ روز هیچ آب لوله‌کشی‌ نداشتیم. قبلش هم، خود افراد داوطلب از جانب نیروهای محلی، به محله سالتاوکای‌شمالی‌ رفته بودن و به مردم گفته بودن که تخلیه کنن، چون اونجا بیشتر زده می‌شه و همین هم شد!. بالاترین خسارت خارکف در بخش سالتافکای شمالی‌ هست. محله ما رو هم درب و پنجره‌ها رو خود شهرداری داره مرمت و یا نصب جدید میکنه. هفته پیش هم نماینده سازمان ملل رو آوردن، و بهش این خرابی‌ها رو نشون دادن تا ازشون پول بکشن بیرون.
  3
  2
  ‌سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  Mehr2023 - لندن، انگلستان
  ۲) شما که خارکف تشریف داشتید، پس میدونید که مافیای یهودی که اینجاست، روده راست در شکم نداره (با همه ساخت-و-پاخت میکنه تا خودش در راس باشه - کی‌یف رو هم آدم حساب نمیکنه) و همچنین میدونید که خارکف شهر روس‌زبان بوده و هست و خواهد بود / شما لطف دارید، امیدوارم روزی واقعا مثل شما شیر بشم. / همونطور که در بالا گفتم، من در زندگی‌ دو بار مهاجرت کردم، اینه که حوصله بار سوم رو ندارم. اینجا در این نزدیک به این یک سال، خیلی‌ چیزها گذشت، اما با همسایه‌هامون که موندیم و جایی‌ نرفتیم، باهم تحمل کردیم. از طرف دیگه، تمام دوران کودکی من در جنگ ایران و عراق گذشت. از وقتی‌ چشم باز کردم، صدای بمباران و موشک‌باران بود، چون شرق تهران زندگی میکردیم کنار نیروی هوایی. یک بار سال ۱۳۶۶ که ۷ ساله بودم، در کوچه به چشم خودم، موشک ۹ متری عراق رو در هوا دیدم که به محله کناری ما (یعنی‌ خیابان دهقان اصابت کرد) و همه جا لرزید و شیشه خونه ما هم شکست. اینه که چنین کارزارهایی، مواردی نیستن که برام تازگی داشته باشن. سلامت و موفق باشید، وقت خوش
  1
  2
  ‌سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.