طرح حجاب جدید، منبع درآمدی تازه برای حکومت؟

دویچه وله: در حالی که طرح تازه مجلس شورای اسلامی برای قانون حجاب در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، برخی رسانه‌ها به بخش‌هایی از آن پرداخته‌اند.

به گزارش "فرارو" محدودیت‌های موجود در طرح حجاب جدید شامل تمامی فضاهای عمومی می‌شود: «یعنی از کلان‌ترین سطوح جامعه تا جزئی‌ترین سطوح را در بر خواهد گرفت. به بیان روشن‌تر دایره محدودیت‌ها می‌تواند از ادارات دولتی تا مکان‌های عمومی همچون فرودگاه‌ها و مجتمع‌های خرید تا سوپرمارکت‌ها و نانوا‌های محلی باشد.»

در گزارش فرارو آمده است که جریمه‌های مالی عدم رعایت قانون هم به شدت افزایش خواهد یافت. به این ترتیب دولت از "بی‌حجابی" نفع مالی خواهد برد و به جای دستگیری "متخلفان" و پرداخت هزینه دادگاه و زندان آنها، پول کلانی به صندوق حکومت وارد می‌شود.

یکی دیگر از مجازا‌ت‌ها، محرومیت "متخلفان" از استخدام‌های دولتی و خدمات عمومی خواهد بود.

علاوه بر این، خدمات‌دهندگان و پذیرندگان "متخلفان"، از ادارات و مکان‌های عمومی گرفته تا جزئی‌ترین اماکن عمومی مجازات خواهند شد.

احتمال می‌رود که مجازات خدمات‌دهندگان به جریمه نقدی تبدیل گردد و آن هم برای حکومت درآمدزا شود.
نقش مهسا امینی بر دیواری در دابلینجمهوری اسلامی در حالی به فکر تغییر شکل محدودیت‌ها برای زنان ایران افتاده است که این محدودیت‌ها موجی از اعتراضات سراسری ضدحکومتی را برانگیخته‌اند. نقطه آغاز اعتراضات اخیر مرگ مهسا (ژینا) امینی در اسارت گشت ارشاد بود که از کردستان آغاز شد و به‌سرعت سراسر کشور را در بر گرفت.
+17
رأی دهید
-54

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  اگه مردم همه با هم باشند حکومت نه تنها نمیتونه هیچ غلطی بکنه بلکه ساقط هم میشه!
  3
  97
  دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ادوینو - گوالف، کانادا

  آخوندها ودروبریا شون آبروشون رفته از قبال نوادگانشان یا فامیلهای درجه اول در کیس هایی در عیش ونوش و یا در کیس هایی مردم عادی هستند که در خارج ایران زندگی میکنند وآزادند اما زنان ایران برای چند تار مو ولباسشان یا کشته میشوند ویا از ترس فوت میکنند.
  2
  77
  دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.