شاهزاده رضا پهلوی: جمهوری اسلامی یک رژیم تمامیت‌خواه، نژادپرست و فاشیست است

 شاهزاده رضا پهلوی در نشست خبری ۲۸ مهرماه ۱۴۰۱ در واشینگتنرادیو فردا: شاهزاده رضا پهلوی در گفت‌وگویی تلویزیونی با کانال پنج ایتالیا، تاکید کرد رخدادهای متاثر از جان باختن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد را باید یک «انقلاب» دانست و «نه اعتراض» و افزود: «درست همان‌طور که ۴۳ سال پیش،‌ زنان نخستین قربانیان انقلاب خمینی‌گرایان بودند».

او درباره نقش خود در اعتراضات کنونی ایران تصریح کرد: «از آغاز درگیر این ماجرا بوده» است اما خواهان «هیچ جایگاهی» در آینده نیست.

آقای پهلوی همچنین با اشاره به گسترش روزافزون فقر و گرسنگی در کشور و سقوط ارزش پول ملی گفت: «در حالی‌که رژیم جیب‌های خود را پر پول کرده است، مردم گرسنه هستند».

فرزند آخرین پادشاه ایران در بخش دیگری از این مصاحبه، حکومت جمهوری اسلامی را یک «رژیم اسلامی تمامیت‌خواه، نژادپرست و فاشیست» خواند و گفت که با این همه، «برخی همچنان در تلاش هستند تا به مذاکره با رژیم ادامه دهند».

او با بیان این‌که «ایران دموکراتیک عامل تامین‌کننده ثبات و امنیت بین‌المللی خواهد بود»، تاکید کرد که هدف «جلب توجه تمام دولت‌ها از جمله بریتانیا، فرانسه و ایتالیا» به وضعیت جاری در ایران است.

شاهزاده رضا پهلوی در پاسخ به این پرسش که آیا پس از سرنگونی جمهوری اسلامی برنامه هسته‌ای ایران را متوقف می‌کند یا نه، گفت: «اول از همه، تصمیم در این مورد با من نیست، بلکه با دولت جایگزین خواهد بود اما باور دارم انرژی هسته‌ای برای ایران که یک کشور زلزله‌خیز است، مناسب نیست».

او با تاکید بر سرمایه‌گذاری روی انرژی خورشیدی در ایران افزود: «ما می‌توانیم به جای ترساندن جهان و همسایه‌های خود با خطر هسته‌ای بگوییم که ایران دست‌کم برای اروپا گاز طبیعی کافی دارد و دیگر هر زمستان نیازی نیست اخاذی‌های پوتین را تحمل کنید». این مصاحبه پس از آن پخش می‌شود که آقای پهلوی روز پنجم بهمن از برنامه خود برای سفر به چند کشور غربی و مذاکره با مقامات ارشد آن‌ها درباره اعتراضات مردم ایران خبر داده بود.

این تصمیم پس از طرح کارزار «من وکالت می‌دهم» به رضا پهلوی اتخاذ شده است که در هفته‌های گذشته به‌منظور دعوت از او برای رهبری اعتراضات مردمی در دوره گذار از جمهوری اسلامی به راه افتاد.

این کارزار که با موجی از موافقت‌ و مخالفت‌ در فضای مجازی فارسی‌زبان همراه بود، مورد استقبال رضا پهلوی قرار گرفت.

شاهزاده رضا پهلوی و شهبانو فرح پهلوی در جریان اعتراضات «زن زندگی آزادی» بارها از معترضان حمایت کرده و خواستار همبستگی همه ایرانیان برای مقابله با جمهوری اسلامی شده‌اند.

با این حال، شعار «مرگ بر ستمگر، نه شاه می‌خواهیم نه رهبر» نیز از جمله شعارهایی بوده که گروهی از مردم داخل کشور در تجمعات اعتراضی چهار ماه اخیر در خیابان‌ها سر داده‌اند.
+244
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  nihad_finland - تورکو، فنلاند

  جلل خالق, وااااااای, چطور به این نتیجه رسیدی؟
  104
  22
  دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  elnazpishu - لندن، انگلستان

  منتقدین اگر پاسخ بهتری به سوال های این خانم میدانند بفرمان بگن. بنظر من بهترین جواب ها رو رضا پهلوی عزیز دادند.
  16
  59
  دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ضدبشر - گراتس، اتریش

  دقیقا مثل پدر بزرگ و پدر گرامی خودتان . با پوزش از طرفداران فرقه پهلوی فحاش محترم
  63
  22
  دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Chokam - ری، ایران

  اتفاقا نژاد پرست نیست رهبر ترکه، رئیس جمهور خراسانیه، هرگز از کسی نمیپرسن تو ترکی یا لری یا فارسی. توی این همسایه های ما هیچکدوم اینطوری نیست ، توی افغانستان می پرسن هزاره هستی یا پشتو، توی لبنان می پرسن مارونی هستی یا فلسطینی، توی جمهوری آذربایجان می پرسن لگزی هستی یا ترک. ایران استثناست از این نظر . همون آمریکا که تو هستی به سیاه ها میگن آفریقایی تبار ، ما توی ایران همه ایرانی هستیم به جنوبی ها نمیگیم ایرانی افریقایی تبار. زمان شاه هم زیاد نژادپرست نبودیم البته، الان که اصلا نیستیم .
  60
  9
  دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۲:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه
  ارتباط رضاپهلوی با شهناز علیشاه(=شهنازتهرانی)چیست؟شهناز تهرانی به همراه دنیا جهانبخت و پارمیس ومحمدخردادیان زیرشاخه باند قماری هستند که در اعترافات میلادحاتم آبادی معروف به میلادحاتمی دیده میشدند(دریوتیوب دوباره بادقت بالا ببینید.ویدیوی 1سال پیش).اما رضا پهلوی درکجای این معماست؟درویدیومی بینید که یک نام بطورغیرعادی دربالای صفحه محو وپاک شده است.چرا رضاپهلوی با یک هنرپیشه درجه سه قدیمی تماس تلفنی برقرارمیکندبجز بدلیل ارتباط(منافع) مشترکی که میتوانند داشته باشند؟در حرف لیلی گلستان کدی بظاهرمخفی وجود دارد که درنگاه اول دیده نمیشودولی دقت که بکنید میفهمید.
  23
  4
  دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  دو عشق در دنیا بی‌ نظیر است. عشق مادر به فرزند و عشق چپی و ۵۷ اتی به امام. کجا بهتر از اینجا می‌‌شود دید
  8
  15
  دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Chokam - ری، ایران
  کجا بهتر از اینجا پارانویید رو میشه دید، بدبخت اون اطرافیانت بهمشون مشکوکی چپ نگات کنه میشه چپ.
  11
  1
  ‌سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.