یک آخوند باعث پلمپ شدن یک داروخانه در آمل شد

داروخانه دکتر فروغ حق‌پناه در آمل به دلیل مقاومت در برابر مداخله یک آخوند در نهم بهمن بسته شد.رادیو زمانهیک آخوند به پزشک متصدی داروخانه به خاطر بی‌حجابی امر و نهی کرد. ماجرا را به امام جمعه و دستگاه قضایی کشاند تا داروخانه را تعطیل کند.

چهار و نیم ماه پس از قتل ژینا (مهسا) امینی که در جریان بازداشت به دست پلیس گشت ارشاد کشته شد، جمهوری اسلامی دوباره برخورد با زنانی که به حجاب باور ندارند را شدت بخشیده است. در همین راستا خبرگزاری مهر، وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی از پلمپ یک داروخانه در آمل به دلیل آنچه که «رعایت نکردن حجاب اسلامی» از سوی یکی از کارکنان این داروخانه خبر داد.

بر بنیاد گزارش این رسانه پلمپ این داروخانه به فاصله کوتاهی پس از آن صورت گرفت که متصدی آن به تذکر یک «روحانی آمر به معروف» که برای تهیه دارو به داروخانه مراجعه کرده بود، برای رعایت حجاب اسلامی توجه نکرد. هویت فردی که موجب بسته شدن داروخانه شد نصرت‌الله خلیلی اعلام شده است. او در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: «با توجه به هتک حرمتی که امروز نسبت به روحانیت و شریعت در داروخانه مورد نظر صورت گرفت و با توجه به پیگیری امام جمعه و رئیس شبکه بهداشت شهرستان در محل حادثه و حکم قضایی دادستان شهرستان، مبنی بر پلمب داروخانه از همه دغدغه‌مندان انقلابی و دینی شهر تقاضا دارم از هرگونه تجمع و تحصن در مقابل این داروخانه یا نهادهای اداری نظیر فرمانداری و غیره خودداری کنند.»
خلیلی ادعا کرده است که عصر روز شنبه هشتم بهمن ماه برای دریافت ۱۰ عدد سرنگ انسولین به داروخانه مراجعه کرده و در آنجا «به پزشک مسئول داروخانه به خاطر کشف حجاب تذکر شفاهی داده اما متصدی از او خواست از داروخانه بیرون رود و از دادن خدمات به وی جلوگیری کرد.»

بنا بر گزارش رسانه‌های داخلی ایران این داروخانه به فاصله چند ساعت «با پیگیری های صورت گرفته و بررسی صحت هتک حرمت به روحانی آمر به معروف و ناهی از منکر، داروخانه متخلف پلمب و پرونده برای سیر در مراجع قضایی ارجاع شد.»

یک ویدئو از این واقعه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. در این ویدئو صدای خلیلی که می‌گوید «به عنوان یک مسلمان تذکر دادم، گفتند به شما خدمات نمی‌دهیم»، شنیده می‌شود و پس از آن متصدی داروخانه می‌گوید پدرش «جانباز هفتاد درصد است و اگر پدر من نبود تو امروز با این سر و وضع اینجا نبودی. بفرما برو بیرون. من نمی‌خواهم پول تو اینجا خرج شود».

پلمپ این داروخانه در آمل یادآور بازداشت سپیده رشنو، نویسنده‌ای است که تیرماه امسال به دلیل مقاومت در برابر دخالت یک زن محجبه بازداشت، شکنجه و محکوم شد.

پیش از این نیز مقام‌های حکومتی و اتحادیه‌های اصناف در شهرهای مختلف چند مغازه و واحد خدماتی را به دلیل مخالفت با حجاب و حضور فروشندگان بدون حجاب پلمپ و مجازات مالی کرده بودند.

همزمان با این اقدامات نیروی انتظامی نیز از تداوم ارسال پیامک کشف حجاب و بدحجابی به سرنشینان خودروها خبر داده است.

ایران از ۲۶ شهریور امسال شاهد گسترده‌ترین اعتراض به سرکوب زنان تحت پوشش اسلامی است. اعتراضات خیابانی تا نیمه آذر ادامه داشت. بر بنیاد گزارش نهادهای حقوق بشری بیش از ۵۰۰ نفر در جریان این اعتراضات به دست نیروهای حکومتی کشته و بیشتر از ۲۰ هزار نفر بازداشت شده‌اند که از ۱۰۹ نفر آنان در خطر صدور حکم اعدام قرار دارند.
+85
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  نسل بی سواد - اسلو، نروژ

  چقدر مملکت متشنج هست . آدم ناراحت میشه آرامش در مردم نمیبینه و مشخصه چقدر مردم در بطن وجودشون درد و رنج میکشن . جدا از مسائل سیاسی و دینی و مذهبی یا هر چی که در ایران میگذره دیدن درد و رنج مردم زجر اوره. اون گل‌هایی که پرپر شدن رو نگو . اینگار چاقو به قلب آدم میکشن وقتی عکسها و کلیپها رو می‌بینیم. به امید روز آزادی و آرامش مردم با غیرت و مهربان ایران
  2
  61
  یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران

  همه اش تقصیر رضا پهلویه که دوتا زبون خارجی بیشتر بلد نیست . زنده باد خامنه ای مفعول.
  4
  53
  یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  آخوند یعنی شر ! این بی ناموسها به هر جا که پا میذارن جز و شر و نکبت و بدبختی ، ثمر و ارمغانی ندارند !! پس باید یکبار و برای همیشه به زباله دان تاریخ ریخته بشن !!
  2
  70
  یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه

  درود بر بانو فروغ متصدی داروخانه اگر به این آخوندهای کثافت رو بدیم پرروتر میشن درست مثل پیامبر شارلاتان اسلام که در مقابل کوتاهی مردم آنزمان پر روتر میشد مثالش مسجد ضرار است که قبیله ضرار آن را برای پیامبر ساخته بودند چون پیامبر اسلام در طویله بین شتران لای پهن و کود نماز میخواند و پیامبر اسلام در مقابل خدمات قبیله ضرار فکر کر آنها عاجز هستند خواستد زیر سلطه خود در بیاورد اما مردم که حیله گری پیامبر اسلام را دیدند درب مسجد را بستند و مزدوران پیامبر اسلام شبانه مسجد ضرار را آتش زدند منظورم از این مثال تاریخی این بود که در مقابل مسلمانان حیله گر نباید کوتاه آمد
  3
  69
  یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  سعید رحیم زاده - برلین، آلمان

  این آخوندک شپشوی دوزاری باعث پلمپ داروخونه شد، اما ما برعکس این آخوند دوزاری به زودی پلمپ خیلی از چیز هایی که مربوط به این شپشو هست رو باز میکنیم. دوستان فکر کنم متوجه عرایض بنده شدن؟)
  3
  56
  یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Chokam - ری، ایران

  این خانم تنها بوده، مردا اصلا هیچ کاری قرار نیست بکن بجای خارج کنارپارلمان اروپامنت بکشید بایستید کنار یه زن. مثل یه چوب خشک بیصدا هم کنار زن توی ایران بایستید میارزه اون همه سروصدا توی پارلمان اروپاوامریکا
  7
  48
  یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  mitra55 - تهران ، ایران

  امیدوارم این آخوند کثیف یک دل سیراز مردم کتک مفصلی نوش جان کنه, و شیشه های ماشین و خونه و خلاصه اموال شخصی این مزدور رو بزنن بشکنندی یا تخریب کنند که بفهمه یک من ماست چقدر کره داره. مردم ساکت ننشینید. اجازه ندید که هر بلایی دلشون خواست سرتون بیارند.
  1
  60
  یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  وقتی کشور دست یه مشت اخوند مفعول انگلیسی بیفته عاقبتش همینه. هر ننه قمری شده مسول کنترل حجاب. سگ .. تو این دین و کتابش
  2
  63
  یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  piruzie nazdik - پاریس، فرانسه

  دوستان، من برای اولین بار یک فیلم خیلی قدیمی ایرانی رو دیدم ،مخ که سوت کشید هیچ، حتی یخ زد. هنگ کرد. خانم ها لباس های داشتند که حتی الان هم در اروپا قابل دید نیست. من نمیدونم، مردم در زمان شاه که ما ندیدیمش، چه مریضی کرونا شکل تو تنبانشان افتاد که انقلاب کردند و این شپشوها رو سر کار اوردند؟ چرا همین افراد الان به خیابون نمیریزند؟ چرا یکماه اعتصاب کار نمیکنند که تمام زندکی کوتاه باقی مودندشونو نجات بدن؟دیگه منتظر چی هستند؟
  0
  25
  یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  واقعا وقیح تر و بیناموس تر از این جماعت کلاش سراغ دارین؟ ای تف به اون ذات کثیفتون.
  0
  34
  یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.