روایت دختر عبدالکریم سروش از ۵۰ روز بازداشت علیرضا ارادتی: هرگز نمی‌بخشمت بازجو

 علیرضا ارادتی، داماد عبدالکریم سروشصدای آمریکا: در پی ادعای دادستان تهران مبنی بر این که داماد عبدالکریم سروش در جریان اعتراضات سراسری به «رهبری و تأمین مالی اراذل و اوباش» متهم بوده، ستوده سروش همسر علیرضا ارادتی در نامه‌ای ماجرای بازداشت او و روند پرونده را شرح داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «امتداد» در روز یک‌شنبه نهم بهمن، ستوده سروش در این نامه توضیح می‌دهد که مأموران وزارت اطلاعات ظهر پنج‌شنبه ۱۷ آذر علیرضا ارادتی را در محل کارش ضمن به کار بردن «الفاظ رکیک» با «کتک» در حضور دختر ۱۸ ساله‌اش بازداشت و دفتر کارش را «تفتیش» کرده‌اند.

او با بیان این که پس از آن مأموران اطلاعات به خانه آنها رفته‌اند، می‌گوید که دخترش را «گریان» دیده و وقتی پرسیده «چه شده؟»، یک «بازجو» گفته «پدرش را زده‌ایم ... بعدا هم بیشتر می‌زنیم!»

به گفته خانم سروش، مأموران اطلاعات دستور داده‌اند که گاوصندوق خانه را باز کند و از «محتویات داخل آن فیلم» گرفته و «یک هارد و سی‌دی» حاوی عکس‌های خصوصی او و دو دخترش را با خود برده‌اند.

همسر علیرضا ارادتی می‌گوید مأموران اطلاعات گفته‌اند او را «به جرم فعالیت در فضای مجازی» بازداشت کرده‌اند و گفته‌اند «به زندان اوین مراجعه کنید» اما در مراجعه «خبری و اثری» از او نیافته‌اند.

ستوده سروش با تأکید بر این که قصدش از نوشتن این نامه شرح «نحوه رفتار بازجوها با فرد دستگیر شده و خانواده‌اش است»، تأکید می‌کند که «در این ۵۰ روز تنها چند بار اجازه دادند» علیرضا ارادتی «تلفن‌های کوتاهی در حضور بازجو به منزل بزند.»

او توضیح می‌دهد که در این تماس‌ها آقای ارادتی «گاهی با صدای لرزان» با آنها صحبت کرده است.

به گفته خانم سروش، «بازجو به دروغ» آقای ارادتی را «واداشت» به دخترش «بگوید من دو روز دیگر با وثیقه بیرون می‌آیم و خودم تو را به جلسه کنکور می‌برم.»

او می‌گوید: «چه بازی روانی با دخترم انجام داد آن بازجو! چه شبی بر ما گذشت شب کنکور! چه جگری سوزاند از دخترم آن بازجو و چه اشک‌ها که دخترم نریخت.»

ستوده سروش تأکید می‌کند که «این بازی وحشتناک دو بار دیگر» نیز برای دخترانش تکرار شده و می‌گوید: «با این وعده‌ها همسرم را نیز همراه ما شکنجه دادند. در آخرین تلفنی که زد گفت از او خواسته اند تا مصاحبه کند!»

همسر علیرضا ارادتی با تأکید بر این که «هرگز نمی‌بخشمت بازجو!»، می‌افزاید: «این نوع مسلمانی را من تا به حال ندیده بوده‌ام. دروغ می‌گویند و نماز می‌خوانند.»

علی صالحی، دادستان تهران، سه‌شنبه ۲۷ دی با اعلام بازداشت یک تن به عنوان «لیدر» و «سرپل» اعتراضات، گفت که او «داماد یکی از سرکردگان ضدانقلاب خارج‌نشین» است و با آنچه «سرویس‌های جاسوسی» خوانده، «ارتباط بی‌واسطه» داشت.

ادعا شده است که علیرضا ارادتی «به صورت مستقیم با سرویس‌های جاسوسی مختلف» مرتبط بوده، «مبالغی» به صورت رمزارز از مبدأ انگلستان و آمریکا دریافت کرده و «شبکه» جوانان محلات را «هدایت» می‌کرده و «تأمین مالی و پخش پول بین اراذل و اوباش» را به عهده داشته است.
+74
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  zavareh - رودسر، ایران

  تازه صدایتان در آمده؟ کور بودید و کشته شدن و در زیر شکنجه بودن جوانان ما را ندیدید؟ تا حالا کجا بودید؟ مگر آن پدر دباغ بی شرفت از تئوریسین های همین آخوندهای مفعول نبود؟ مگر با آن تئوری و ماجرای انقلاب فرهنگی بسیاری از اساتید با تجربه و با شرف ما را آواره نکرد، و هزاران دانشجو را اخراج و به گوشه شکنجه گاهها نفرستاد؟ و در پی آن سالهاست که جو نظامی در دانشگاهها برقرار است. خودش حالا کدام گوری است؟ مردم فراموشکارند ولی تاریخ همه این خیانتها را بیاد خواهد داشت.
  13
  109
  یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه

  برای اینها چیزی نمیشه از بدنه طویله رهبری هستند مگر با موسوی(مو سگی) و یا کروبی دختر هاشمی کاری کردند که با این جرثومه ها بکنند هدف فاحشه های اصلاح طلبان این است که انقلاب جوانان را به نفع خودشان مصادره کنند
  3
  78
  یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  Pedro67 - ونکوور، کانادا
  انسان متاسف میشه از این همه بیداد. هند جگرخوار هم مسلمان شد و تعجبی نداره این آقایان تجاوز می‌کنند و بعد هم نماز میخونند. امیدوارم اگر خدایی باشه به ما ایرانیان کمک کنه از شر این آدم خوار ها برای همیشه راحت بشیم
  4
  21
  یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.