رسول خادم نمایندگان مجلس را «جماعت لال پرست» خواند

ایران وایر: رسول خادم، قهرمان سابق کشتی ایران و جهان از طرح نمایندگان مجلس درباره جرم‌انگاری اظهار نظر افراد درباره رویدادهای سیاسی و اجتماعی به شدت انتقاد کرد و آن‌ها را «جماعت لال‌پرست» نامید.

اشاره رسول خادم به طرح کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی برای افزودن شرحی «ماده ۵۱۲ مکرر» قانون مجازات اسلامی است که طبق آن، اظهارنظر‌های شهروندان جامعه باید در راستای قرائت رسمی باشند.

در این طرح که به سلبرتی‌ها و افراد مشهور را هدف قرار داده مجازات‌های زندان بین ۱۰ تا ۱۵ سال و جریمه بین ۳۰۰ تا حدود ۶۰۰ میلیون تومان برای افراد در نظر گرفته شده است.

رسول خادم در واکنش به این طرح جدید مجلس شورای اسلامی، در اینستاگرام نوشت: «واقعا این جماعتی که به نام نمایندگی مردم، در خانه متعلق به مردم نشسته‌اند و خودشان هم جراتِ بیانِ درد و بدبختی مردم و مقامات بی‌مسئولیت را ندارند، نمی‌دانند که این روزهای مبارک‌بادشان در ساختمانِ بهارستان می‌گذرد؟!»
او نوشت: «این که هیچ‌کس قبل از صحبت مقامات در مورد موضوعات مردم و جامعه هیچ نگوید تا مقامات اول اظهار نظر کنند، این نهایت ناراستی و خیانت به مردمی است که بیت‌المالشان را گرفته‌اند و می‌گویند شما لال باشید تا مقامات به وقتش آن‌طور که می‌خواهند گزارش دهند و البته شاید هم اصلا صلاح ندانند چیزی بگویند!»

او با توصیه به نمایندگان مجلس نوشت: «به پشت سر خود نگاه کنید، ببینید چند نفر از کسانی که در موقعیت شما بودند و مانند شما به مردم بی‌پناه این سرزمین نامردمی کردند، با عزت ماندند و با عزت رفتند؟! و ما ذلتِ آنان که در موقعیت شما بودند و به مردم خیانت کردند را فراوان فراوان به چشم دیده‌ایم!»

رسول خادم، رئیس پیشین فدراسیون کشتی ایران و قهرمان سابق کشتی المپیک و قهرمانی جهان، از چهره‌های مطرح ورزشی در حمایت از خیزش سراسری مردم ایران علیه نظام جمهوری اسلامی در ماه‌های اخیر به شمار می‌رود.

او در آبان ۱۳۹۷ و پس از عدم دریافت پاسخ از سوی مسئولان سیاسی و ورزشی جمهوری اسلامی در زمینه رویارویی کشتی‌گیران ایران با ورزشکاران اسرائیلی، از ریاست فدراسیون کشتی استعفا داد.
+33
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.