نقل خبرگفتگوی شاهزاده رضا پهلوی با آیت الله سیستانی، در باره آینده ایران!!

شاهزاده رضا پهلوی:‌ ایران دموکراتیک جهان را عوض می‌کند
ایندیپندنت فارسی: شاهزاده رضا پهلوی در گفت‌وگو با برنامه خبری «تی جی ۵» در شبکه ۵ تلویزیون ایتالیا بر وقوع «انقلاب» در ایران تاکید کرد و گفت که ایران دموکراتیک از روسیه فاصله خواهد گرفت، به خصومت با اسرائیل خاتمه خواهد داد و نیازی به تعقیب انرژی هسته‌ای نخواهد داشت.

شاهزاده رضا پهلوی در پاسخ به سوالی راجع‌به «اعتراضات» در ایران گفت: «این‌ها اعتراضات نیستند. این یک انقلاب است. این اولین انقلاب تاریخ است که زنان رهبر آن‌اند. درست همان‌طور که ۴۳ سال پیش زنان اولین قربانیان انقلاب خمینیست‌ها بودند و از آن پس با آن‌ها به‌عنوان شهروند درجه دو برخورد شده است.»

او بر وجود مشکلات فراوان در ایران، ازجمله فقر و سقوط ارزش پول کشور،‌ تاکید کرد و گفت: «جمهوری اسلامی توتالیتر، نژادپرست و فاشیست است. با این همه، برخی‌ همچنان با آن‌ها معامله می‌کنند به این امید که به حکومتی تابع قانون بدل شود… اما اعتراضات ادامه دارند و مردم جانشان را وسط گذاشته‌اند.»

شاهزاده رضا پهلوی در پاسخ به سوالی درباره نقش خودش در روند کنار زدن جمهوری اسلامی گفت: «من از آغاز درگیر این ماجرا بوده‌ام، اما خواهان هیچ شغلی نیستم. نمی‌خواهم بخشی از هیچ دستگاه دولتی باشم. تنها می‌خواهم همچنان کنار مردمم بایستم؛ چون باور دارم که نهادسازی برای نظم دموکراتیک پایدار ضمانت است. ایران دموکراتیک جهان را تغییر خواهد داد.»

مجری سپس از شاهزاده رضا پهلوی سوالی در مورد ارتباطاتش با دولت‌های ترامپ و بایدن در آمریکا پرسید. شاهزاده پاسخ داد: «ما می‌خواهیم توجه تمام دولت‌ها را جلب کنیم، ازجمله بریتانیا، فرانسه و ایتالیا. امروز بایدن در کاخ سفید است و فردا شاید کس دیگری باشد. در ریاض، اورشلیم و تل‌آویو همه می‌د‌انند که ایران دموکراتیک عنصری از ثبات برای جهان خواهد بود. مثلا همین محور همکاری ایران با روسیه را ببینید، اتفاق‌های اوکراین را ببینید، عروج افراطی‌گری و گسترش تروریسم را ببینید. لحظه‌ای که حکومت ایران به دولتی دموکراتیک بدل شود، تمام این‌ها بلافاصله محو می‌شوند.»

اشاره شاهزاده رضا پهلوی به حمایت نظامی ایران از روسیه درخلال جنگ این کشور با اوکراین است، موضعی که باعث شده اوکراین سطح روابط خود را با ایران کاهش دهد. رسانه‌ها و چهره‌های نزدیک به جمهوری اسلامی در جریان این جنگ قویا از پوتین و روسیه حمایت کرده‌اند و به دولت اوکراین حمله می‌کنند.

شاهزاده رضا پهلوی در پاسخ به سوالی درباره برنامه هسته‌ای ایران گفت: «تصمیم در این مورد با من نیست، که با دولت خواهد بود. اما من باور دارم نیروی هسته‌ای برای ایران زلزله‌خیز مناسب نیست. فناوری‌های دیگری مثل انرژی خورشیدی موجودند و ما باید بر آن‌ها سرمایه‌گذاری کنیم و آن‌ها باعث ایجاد شغل بیشتر در کشورمان نیز خواهند شد. جهان متکی به منابع انرژی است و ایران می‌تواند منبعی عالی باشد. ما می‌توانیم به‌جای هراساندن جهان و همسایه‌هایمان با خطر هسته‌ای، بگوییم که ایران حداقل برای اروپا گاز طبیعی کافی دارد و دیگر هر زمستان نیازی نیست ضرب‌الاجل‌های پوتین را تحمل کنید.»

شاهزاده رضا پهلوی درمورد رابطه با اسرائیل گفت: «این رابطه به ۲۵ قرن پیش باز می‌گردد و هر شنبه یهودیان در نیایش‌های خود نام کورش کبیر را می‌آورند. ایرانیان این‌ را می‌دانند و اسرائیلی‌ها نیز می‌دانند. بین ما چرا باید خصومت وجود داشته باشد؟ من وقتی می‌شنوم که از ایران به‌عنوان مشکل یاد می‌شود، ناراحت می‌شوم؛ چون این حکومت است که مشکل را ایجاد کرده است و نه مردم ایران.»

اشاره شاهزاده رضا پهلوی به این واقعیت تاریخی است که در قرن پنجم قبل از میلاد، این ایرانِ هخامنشی به رهبری وقت کورش کبیر بود که پس از فتح بابل، با خاتمه‌دادن به دوران اسارت یهودیان در بین‌النهرین، به آن‌ها اجازه داد به سرزمین سنتی خود بازگردند و «معبد دوم» خود را در اورشلیم بنا کنند.

شاهزاده رضا پهلوی به‌تازگی اعلام کرد که عازم برخی سفرهای بین‌المللی برای دیدار با چهره‌های کشورهای مختلف جهت جلب حمایت از انقلاب ایران است.
+81
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  جالب نیست. دوباره از نقطه شروع می‌‌کند که پدر بزرگ و پدرش شروع کردند . بر ضد آنها قیام که بعد از ۴۳ سال بگیم. پوزش بر گرد و دوباره شروع کن. این بلاهی که ما بر سر پدر و پدر بزرگ این مرد اوردیم .بخصوص انقلابی‌ ما دعا به جان لنین و استالین کنند. که این آقا حاضر شده .با تمام این دشمنی‌ها وکالت به عهده گیرد. جنون انقلابی‌. خودشان بمب می‌‌گذاشتند دم در اداره پلیس .پاسبان می‌‌کشتند اسمش را می‌‌گذاشتند مبارزه با امپریالیست یا حماسه سیاکل. امروز موس موس می‌‌کنند عکس یادگاری با آمریکا می‌‌گیرند. خوب آمریکا امروز با ۴۳ سال پیش چه فرقی کرده ؟ آمریکا دیکتاتوری پرولتاریا شده ؟ شنیده بایدن هر هفته می‌‌رود به زیارت قبر لنین و چگورا
  10
  15
  شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان

  امیدوارم اقای پهلوی اشتباه پدرش را نکنه و با این باند صیغه زاده نه خوب نه بد سر سفره ننشیینه و سرنوشت پدرش براش درس بشه. میگن ایت الشیطان کاشان به رضا شاه گفته بود من مثل بوق حمام هستم( زمان لجنهای قاجارحمامدارها بری اعلام مردانه یا زنانه بودن حمام بوق میزدند) رضا شاه دستور داد بوق حمام تعطیل بشه، ایران این اراده را میخواد، نه اراده پسرش که پادشاهش ر بدون خطبه اخوند مکلمل نمیدونست.خلاصه اگرآقای پهلوی باید به قول معروف گربه را دم حجله بکشه و از همین اول حسابشونو با این گله انگل تصیه کنه ،وگرنه ۱۰ سال دییگه یک نمایینده امام خیالی زمان میاد و دوباره ملت را بسیج میکنه، ملت ایران سیر که شد همه چیزیادش میره. اقیی پهلوی در اولین قدم هم باید اسم ایرانی انتخاب کنه، رضا بعد از خیانت و جنایات تویله حسن و حسیین و رضا شاییسته ایران و ایرانی نیست
  2
  27
  شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه

  اسلام باید به زباله دانی ریخته شود اگر شاهزاده پهلوی با سیستانی یا هر خر و الاغ دیگری از طویله های نجف و قم در جهت پیروزی انقلاب ایران کمک بگیرد من شخصا از رضا پهلوی مایوس میشوم چرا که اگر اسلام در آینده ایران نقشی داشته باشد باز همین آش است و همین کاسه با طویله رهبری در ایران فرقی نخواهد داشت فقط پالون رژیم عوض میشه
  4
  28
  شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  عشق ایران شهر - سمنان، ایران
  خدا پدر تو بیامرزه، من یکی تا هستم سربازتم🫡
  8
  21
  شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  کمی شکیبایی داشته باشید. نمیبینید که آخوند برای ادامه حکومت حتی حاضر میشود که عزیزانش را هم به حراج بگذارد؟ اگر هم این خبر واقعیت داشته باشد، سیاستمدار بودن شاهزاده را می رساند. برای رسیدن به هدف، که همانا آزادسازی میهن است باید هم از هیچ کار فروگذار نکند. نه شاهزاده با سالها زندگی در غربت مسلمان دوآتشه است و نه ملت همان ایمان سال ۵۷ را دارد. در ضمن به یاد داشته باشید که اگر محمد رضا شاه گاهی گوشه چشمی به آیات عظام کج میکرد بنا بر حکم قانون اساسی کشور مجبور به اینکار بود. قرار نیست در قانون اساسی سکولار آینده امتیازی به آخوند داده شود.
  11
  13
  شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  خیلی فکر خوبی هست از سم هست که پادر زهر تهیه میشود
  6
  5
  یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  varied - ریزه، ترکیه
  رفیق بساط اسلام مردار پرستی و خرافی شیعه من هم موافقم، در کشور ما خیلی از هم وطنها مسلمان هستند برخلاف شیعه شعارشون هم اینه اهسته بیا اهسته برو که علی شاخت نزنه و مهدی سر به سوراخت نزنه...این واقعیت است، من سالها پش در خیلی از مناطق ایران دیدم این مسئله را ،حرفشون این بود "من تو گور تو نمیخوابم"ما با اینها کار نداریم و باید به باور این هموطنها هم احترام بگذاریم. نوک حمله نابودی باید به سمت مسلک شیعه باشه که سوپر اخوندش میگه: مخالفت ما با رضا شاه از انجا اغاز شد که رضا شاه گفت دوره مفت خوری تمام شد! سربلند باشید
  4
  2
  یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  این یک خبر کاملا کدب است، من از طریق تپیتر با اقای پهلوی تماس گرفتم، تعجب کردم سریع جواب بده این متن جواب ایشون است:. eReza Pahlav. @PahlaviReza. ·. 14 Std. شایعات مطرح‌شده در فضای مجازی مبنی بر دیدار یا تماس با آیت‌الله سیستانی نادرست و کذب است. بار دیگر تاکید می‌کنم که اخبار صحیح، موثق و مورد تایید را تنها از طریق حساب‌های رسمی دنبال کنید، و از انتشار اخبار کذب و تاییدنشده که می‌تواند باعث سردرگمی و ایجاد حاشیه شود، خودداری نمایید.
  2
  4
  یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.