هشدار ژنرال آمریکایی درباره احتمال وقوع جنگ میان ایالات متحده و چین در سال ۲۰۲۵

العربیه: ژنرال مایکل مینیهان، از مقامات نیروی هوایی ارتش آمریکا هشدار داد که احتمالا در سال 2025 میان ایالات متحده و چین به‌دلیل بحران تایوان جنگ رخ خواهد داد.

ژنرال مینیهان ضمن درخواست آماده شدن نیروهای تحت فرمانش برای چنین جنگی، گفت که «امیدوارم حدسم نادرست باشد. اما به نظر می‌آید در سال 2025 (با چین) جنگ خواهیم کرد.»

این ژنرال نیروی هوایی ارتش آمریکا در یادداشتی داخلی که وزارت دفاع ایالت متحده صحت آن را تایید کرده، نوشته است: «شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین همزمان تیمی بی‌پروا، انگیزه و فرصت مناسب در سال 2025» برای چنین را جنگی دارد.

او تاکید کرده که انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 در تایوان می‌تواند به رئیس جمهوری چین برای حمله به این جزیره بهانه لازم را بدهد.

ژنرال مینیهان اشاره کرده که انتخابات آینده ریاست جمهوری ایالات متحده هم نمایی از چنددستگی در جامعه آمریکا برای رهبران چین به تصویر خواهد کشید و امکان رویارویی نظامی میان دو کشور را افزایش می‌دهد.

او در یادداشت خود از نیروهای تحت فرماندهی خویش خواسته که تمرینات نظامی به‌ویژه شلیک به اهداف خصوصا شلیک به «سر» را به‌خوبی تمرین کنند.

چین در اوت سال گذشته در واکنش به سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، رزمایش بزرگ و بی‌سابقه‌ای در آب‌های نزدیک به این جزیره انجام داد.

پکن بر این باور است که جزیره 24 میلیون نفری تایوان جزئی از چین بوده که از سال 1949 از خاک اصلی این کشور جدا شده است.

مقامات چینی همواره نزدیکی روابط آمریکا و تایوان به‌ویژه همکاری‌های گسترده نظامی میان این دو طرف را تحریک‌آمیز و علیه امنیت ملی خود به‌شمار آورده‌اند.
+16
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۳
  Afshin Namvar - تبریز، ایران
  هیچ غلطی نمیتونه بکنه فقط بلده پهباد برای بمباران سومالی بفرسته
  6
  4
  یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۴:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.