اعتراضات ایران؛ هشدار حسن خمینی: ظلم است که به شورش و انقلاب می‌انجامد

یورونیوز:حسن خمینی می‌گوید برخلاف انقلاب ۵۷ که صد در صد محرومین حامی جمهوری اسلامی بودند، حالا پایگاه اجتماعی حکومت روی دوش طبقه متدینین برده شده است.

نوه روح‌الله خمینی در صحبت‌های خود در دیدار با اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی همچنین طبق متدینین را «هسته سخت» دفاع از جمهوری اسلامی خواند.

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش فقر ناشی از ظلم را عاملی برای عصبانیت مردم خواند و تاکید کرد که این عصبانیت به شورش منجر می‌شود. او همچنین در ادامه اضافه کرد که این شورش در سطح کلان ممکن است به انقلاب منتهی شود.
محمدرضا باهنر: بعضی مسئولین فکر می‌کنند اغتشاشات تمام شده در صورتی که این آتش زیر خاکستر استمحمدرضا باهنر، نایب رئیس پیشین مجلس ایران می‌گوید برخلاف تصور برخی از مسئولین جمهوری اسلامی در خصوص «پایان اغتشاشات» مسئله هنوز باقی مانده و یک جرقه می‌تواند دوباره به بازگشت این روند بینجامد.

این سیاستمدار اصولگرا در بخش دیگری از گفتگوی خود با خبرگزاری فارس می‌گوید: «بعضی از مسئولین فکر می کنند زمانی که این اغتشاشات تمام شده است مسئله حل شده است، در صورتی که مسئله هنوز باقی مانده است و این آتش زیر خاکستر می شود؛ دوباره یک بهانه ای به وجود می‌آید، دوباره یک جرقه می‌خورد و دوباره یک عده ای شروع به اغتشاش می کنند.»

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه می‌گوید: «یک جوان رفته است درس خوانده تحصیل کرده اما به آینده نگاه می کند و آینده اش را مبهم می‌بیند، این ها در شرایط ناامیدی صرف و محض قرار دارند که نمی دانند نتیجه این اغتشاش گری چه می شود؟»
 
حدادعادل: دشمنی غربی‌ها با ما به خاطر ظهور قدرتی به نام اسلام استغلامعلی حداد عادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گوید توطئه‌ها علیه جمهوری اسلامی افزایش یافته و نمونه آن‌هم در اعتراضات اخیر قابل مشاهده بوده است.

رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌هایش مدعی شد که دشمنی‌ها با جمهوری اسلامی به خاطر قدرت اسلام است و این مسئله غربی‌ها را نگران کرده است. او همچنین در ادامه گفت: «اینکه می بینید در کشورهای اروپایی با همه شعارهایی که در مورد آزادی بیان وجود دارد، قرآن‌کریم را به عنوان یک کتاب می‌سوزاند این اقدام به دلیل ترس از بازگشت قرآن‌کریم به زندگی مسلمانان است اگر چنین نبود این واکنش را نشان نمی دادند.»
+9
رأی دهید
-84

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  2023Azadi - لینز، اتریش

  خمینى هم که دوباره زنده بشه باز هم راه برگشتى وجود نخواهد داشت😉. جمع کنید برید کنار تنها زرى که میتونید الان بزنید.
  2
  80
  شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  تو روح خودت و پدر بزرگ پفیوز جنایتکار و خائنت و رهبر مفعول و تمام حامیان بیشرف و تبهکارتون ،مرگ بر جمهوری اسلامی آخوندی
  7
  85
  شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zavareh - رودسر، ایران

  البته برای توی مفت خور و ایل و تبار خوشگذرانت که بد نشد. ثروت تان از دوزار دارایی به رقمهای میلیاردی نجومی رسید.
  7
  55
  شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  حداد بی عدل من یکی بر عکس تو فکر میکنم درباره قران , قران را برای این سوزاندن که به یاد مسلمانان اورند قران کتاب مذهبی و باوریشان است و قران را از یاد نبرند! باسوزاندن قران هیچ مسلمانی از قران دور نمیشود بلکه به قران بیشتر ایمان می اورد. خیلیها از مسلمانان و مسلمان زاده ها از قران و از دین اسلام دور شده اند بخاطر سوزاندن قران نبوده بخاطر این بوده در این کتاب بخیراز کشت و کشتار و غارت کردن مال و جان انسانها و به برده کشی کودکان و زنان چیزی درش نیست که انسان را به کمال انسانی رساند.
  2
  18
  شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه

  برو گم شو پدر سک بی همه چیز پول مفت میخوره زر زیادی میزنه
  2
  29
  شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه

  شما آخوندها که هیچ خود اسلام نحستان را به زباله دانی میریزیم
  2
  30
  شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.