طرح قانون‌گذاران آمریکا برای تحریم خامنه‌ای و رئیسی

ایران اینترنشنال: با ادامه حمایت جهانی از خیزش انقلابی ایرانیان، منابع آگاه کنگره به واشینگتن فری بیکن گفتند اعضای دو حزب مجلس نمایندگان آمریکا در حال تهیه طرحی به نام «مهسا امینی» هستند تا به موجب آن علی خامنه‌ای و ابراهیم رئیسی را به دلیل نقض حقوق بشر و حمایت از تروریسم تحریم کنند.

طبق این گزارش، طرح مشترک جمهوری‌خواهان و دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا علاوه بر علی خامنه‌ای و دفترش، ابراهیم رئیسی و دفتر او را نیز به دلیل نقض حقوق بشر و حمایت از تروریسم تحریم می‌کند. این طرح در مجلس قبلی مورد حمایت دموکرات‌ها نبود، اما در مجلس جدید حمایت هر دو حزب را به همراه دارد.

جیم بنکس، عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا و از مبتکران این طرح، به واشینگتن فری‌ بیکن گفت: «دولت بایدن در اعمال تحریم‌های حقوق بشری علیه جمهوری اسلامی به دلیل سرکوب اعتراضات به کندی عمل کرده و حتی اتحادیه اروپا در این زمینه از کاخ سفید پیشی گرفته است.»

او افزود: «دولت بایدن همچنان تلاش می‌کند با مقامات ارشد جمهوری اسلامی مرتبط باشد تا با آنها به یک توافق هسته‌ای فاجعه‌بارتر برسد.»

تهیه این طرح در حالی صورت می‌گیرد که مجلس نمایندگان آمریکا چهارشنبه با ۴۲۰ رای موافق و یک رای مخالف، قطعنامه نمایندگان دو حزب را در محکومیت سرکوبگری رژیم ایران و در حمایت از «معترضان شجاع ایران» تصویب کرد.

نازنین بنیادی، بازیگر و کنشگر مدنی، به ایران‌اینترنشنال گفت: «تصویب قاطع طرح حمایت از معترضان ایران و محکومیت سرکوبگری جمهوری اسلامی از سوی اعضای دموکرات و جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا نشان می‌دهد، قانون‌گذاران آمریکایی در مجلس جدید برای حمایت از مردم ایران اختلاف نظرشان را کنار گذاشته‌اند.»

فیل گوردون، دستیار مشاور امنیت ملی و رییس‌جمهوری آمریکا، نیز از دیدار با نازنین بنیادی خبر داد و بر همبستگی با معترضان شجاع ایران و ضرورت پاسخگو کردن جمهوری اسلامی، به ویژه در ارتباط با اعدام معترضان درپی دادگاه‌های فرمایشی، تاکید کرد.

از سوی دیگر، کریس مورفی، سناتور دموکرات، به ایران‌اینترنشنال گفت: «ما باید در کنار مردم ایران بایستیم. در حالی که رژیم تلاش می‌کند راه‌های ارتباطی مردم را از بین ببرد، برای پیگیری راه‌هایی که به معترضان امکان دهد صدایشان شنیده شود، آمادگی دارم.»

بن کاردین، سناتور دموکرات، نیز به ایران‌اینترنشنال گفت: «ایران تاریخ و مردمی فوق‌العاده دارد. ما از مردم ایران حمایت می‌کنیم. مقامات ایران با بی‌احترامی به حقوق انسانی مردم و حمایت از تروریسم بین‌المللی، این کشور را به جهتی اشتباه کشانده‌اند.»

از سوی دیگر، همزمان با تلاش‌های نمایندگان پارلمان اروپا برای تروریست شناختن سپاه پاسداران، یه وان ری، نماینده پارلمان آلمان و کفیل سیاسی توماج صالحی، به ایران‌اینترنشنال گفت: «برای تروریست شناختن سپاه باید همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا با این تصمیم موافقت کنند و این اقدام به صورت جداگانه از سوی کشورها امکان‌پذیر نیست. در نتیجه باید منتظر یک تصمیم واحد باشیم.»

او در عین حال خاطرنشان کرد: «در حال حاضر، در اتحادیه اروپا اقدام‌های زیادی برای تروریست شناخت سپاه در جریان است و به نظر می‌رسد این خواسته در حال عملی شدن است.»

این نماینده پارلمان آلمان، با ابراز مخالفت با فراخواندن سفیران کشورهای اروپایی از ایران گفت این مخالفت دلیل اقتصادی ندارد بلکه کشورهای اروپایی امیدوارند این سفیران بتوانند با حضورشان در ایران، در صورت نیاز به مردم ایران کمک کنند.

دیلان یشیلگوز، وزیر دادگستری هلند، نیز با اشاره به نقش سپاه پاسداران در سرکوب معترضان در ایران نوشت: «من از طرف هلند مجددا از اضافه کردن سپاه به فهرست گروه‌های تروریستی اروپا یا اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ان حمایت می‌کنم.»

از سوی دیگر، در حالی که وزارت خارجه جمهوری اسلامی علیه نمایندگان پارلمان اروپا به دلیل تلاششان برای تروریست خواندن سپاه، تحریم‌های تلافی‌جویانه اعمال کرده، این نمایندگان اروپایی این اقدام تهران را بی‌اهمیت خوانده‌اند.

تیس رویتن، نماینده هلند در پارلمان اروپا گفت: «باورنکردنی‌ست که رژیم ایران فکر می‌کند با قرار دادن من و برخی از همکارانم در فهرست تحریم‌ها می‌تواند پارلمان اروپا را ساکت کند، کاملا برعکس است.»

در همین حال، تاد یانگ، سناتور جمهوری‌خواه، در پاسخ به پرسش ایران‌اینترنشنال درباره گزارش موسسه پژوهشی کانفلیکت آرمامنت درباره اینکه ۸۰ درصد قطعات پهپادهای سرنگون شده در اوکراین ساخت شرکت‌های آمریکایی است، این گزارش را «هشداردهنده» خواند و بر پیگیری این موضوع و اقدام درباره آن تاکید کرد.
+67
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  خوب که چی !؟ چی عوض شده یا میشه !؟ چهار دهه انواع تحریم به رژیم و مسئولین بی شرفش از خُرد و کلون کردید !! ولی انگل زاده هاشون خیلی راحت با پولهای غارت شده ‌پاپا هاشون از بیت المال ، میان اونجا و شما هم با آغوش باز ازشون پذیرایی میکنید !! شریک دزد و رفیق قافله !!
  1
  37
  شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ادوینو - گوالف، کانادا

  این افرادیکه تحریم میشوند اصلا غمشان هم نیست اینها همه بازیهای سیاسیست برای دلخوش کردن افکار عمومی وریاکاری که مختص سیاسیون است رئیسی را چرا با اینکه فردی بدنام است و تاریخچه او را در این نظام میدانند ویزای موقت به او دادند تا در نشست مجمع عمومی سازمان ملل شرکت کند با اینکه همه میدانند که او نماینده ملت مظلوم وستم دیده ایران نیست ودر دهه های ۶۰ تا ۶۷ یکی از موصوبین کشتار زندانیهای سیاسی بوده اما در مقام ریاست جمهور از او استقبال میشود عجب دو روهایی هستند این غربیان که همه مصائب ومشکلات ملت ایران زیر سر همین شیاطین منفعت طلب است.
  1
  29
  شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  همش بلدند حرف بزنند و وعده و وعید بدهند!! هربار میگویند ما از مردم ایران حمایت میکنیم! یاد اون شعر معروف میفتم: گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من / آنچه البته به جائی نرسد فریاد است! الآن مردم ایران نیاز به سلاح دارند باید بتوانند از خودشان دفاع کنند ایرانیان خارج از کشور باید دست به کار شوند اگر همان چهار ماه پیش شروع کرده بودند به سازماندهی یک ارتش تا الآن کلی نیرو جمع کرده بودیم
  1
  21
  شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  ازحیطه واسارت مافیاهای تبهکاروغارتگرداخلی و یاران بین لمللی شان درآمدن ،براحتی ممکن نیست مگر ابتدأ از قید وبند مذهبی وفکری این شیاطین خلاصی یابیم.کشش ونگاه جامعه ایران و منطقه بیشتربه غرب است تا شرق لذا میتوان از اسلام کلأ خارج شد و اگر اکثریت ۶۰-۵۰درصد ی جامعه بطورضمنی پیروعیسی مسیح(بعنوان وجودی یاورونه داستان جعلی انجیل)بشوند البته بدون کشیش،رهبری مذهبی وکلیسای وارداتی خود به خود زعامت و سروری ملایان و سایرادیان باطل است.در صورت لزوم هم میتوان به عنوان شوالیه های مسیحی از خود و محل وکشور دفاع نمود. با انتخاب وتغییرنامها به نامهای متعارف مسیحی وقدیسین اروپائی میتوان یک باربرای همیشه به زعامت و سروری جباران داخلی خاتمه داد و با هویت آرمانی جدید ازجغرافیای خاورمیانه به سوی اروپا جهش نمود وبا این حال خلأ ایمانی هم برای معتقدین دینی ایجادنکردووجودیت وعزت خلقت و خالق بیش از پیش حفظ گردد, درعین حال اروپا، غرب وشرق آچمزومحیط زیست ونموملایان ولاشخورهایشان گرفته شود. ونیزیوغ وطوق اسلامی، حکومت های جرارمرکزی ودیکته استعماری را میتوا ن بطور ضمنی رفع وپیشگیری کرد. . حتی اگر آحاد مردم متفقأ به زرت
  1
  8
  شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  زرتشتیگری بگروند همین ملایان و آخوندها درلباس وشمایل مغان و کاهنان(آنوسی و استتاری) ظاهروعوام را مجددأ به سیطره و اسارت خود در میاورند. با توجه به نفوذ ملایان درتمام شئون جامعه چون بیش از۴۷هزارامام جماعت درمدارس،۶۹هزارنمازخانه مدارس، ۸۱۶۷/۱۱۰۰۰امامزاده، بیش از۷۴۰۰۰مسجدو هزاران نهاد مذهبی با اشتغالات کاذب میتوانند درعرض چند ماه به نهاد های زرتشتیگری تبدیل شوند واین طرح خزنده در حال تکوین میباشد ومردم هم گرم تغییرات آنرا بعد از چند دهه درمییابند که دیگر دیراست! اگرتصورعمومی مردم تا حال از فرقه و تبارآخوندها وحکام مستبد موجوداتی پست،مرتجع و نادان بوده،متأسفانه همین موجودات بظاهرابتدائی قرنهاست که برگرده مردم زحمتکش، باشرف وغیور سواروقربانی میگیرند.هیچگاه این فرقه ها وخاندانهای خونتبار حاکم را نباید دست کم گرفت وبدون تفکرودرک جمعی به مقابله برخاست.برای شناخت امروزجامعه قرنهاست که بهای سنگینی پرداخته ایم وبجاست این شناخت راحفظ و تعمیق دهیم. کشوری با اقوام متنوع و فرهنگ و زبان خاص خود که قرنیست گرفتارواسیر پارسی/آریاگرائی عظمت طلبانه توإم با ارتجاع مذهبی و خشونت وسرکوب اولترا فاشیستی حاکمان
  2
  1
  شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  حاکمان است تنها و تنها در فرم ایالات متحده ایران، حکومت مرکزی حداقلی و قدرت و مسئولیت محلی/شهری و استانی، تسلیح و آموزش عمومی جهت دفاع داخلی و خارجی شکل میگیرد. . سلامت باشید
  3
  1
  شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.