نظر فرمانده دریایی پیشین اسرائیل درباره حمله به ایران همزمان با رزمایش بزرگ

 رزمایش مشترک آمریکا و اسرائیلرادیو فردا: فرمانده پیشین نیروی دریایی اسرائیل پنج‌شنبه، ششم بهمن، چنین اظهار نظر کرد که کشورش «باید هر چه زودتر» به ایران حمله کند.

به گزارش شبکه آی۲۴ اسرائیل، ژنرال الیعزر ماروم افزود که زمان در گذر است و «ما باید این کار را زودتر انجام دهیم تا قبل از این‌که دیر شده باشد، زودتر یعنی همین سال آینده».

به گفته او، ایران در آستانه دستیابی به سلاح هسته‌ای است و اسرائیل باید سال آینده به تاسیسات هسته‌ای ایران حمله کرده و برنامه ایران را خنثی کند.

ژنرال ماروم با اشاره به این که ایران دوربین‌های نظارتی را قطع کرده و همچنان اورانیوم را در غلظت بالا غنی می‌کند گفت که از برنامه تسلیحات (هسته‎‌ای) ایران «اطلاع دقیقی نداریم» و زمانی که این دو به یکدیگر نزدیک شود، لحظه عبور از آستانه تا دستیابی به خود سلاح هسته‌ای، «بسیار بسیار کوتاه خواهد بود».

پیشتر زاخی هانگبی، مشاور جدید امنیت ملی اسرائیل، گفته بود که اگر برنامه حمله به ایران به مرحله اجرایی برسد، در این دولت بنیامین نتانیاهو خواهد بود.

آویو کوخاوی، دو هفته پیش در آخرین روزهای ریاست ستاد ارتش اسرائیل، در گفت‌وگوهای خبری با رسانه‌های کشورش شرح داد که ارتش سه برنامه را برای «خنثی کردن» برنامه هسته‌ای ایران طراحی کرده و آمادگی برای اجرای آن را در سال میلادی جاری ادامه می‌دهد.

او از «سه طرح» با عناوین حملات تلافی‌جویانه، حمله غیر مرتبط با برنامه هسته‌ای و حمله برای تخریب تاسیسات هسته‌ای نام برد.

آویو کوخاوی همچنین ظاهرا برای نخستین بار آشکارا تایید کرد که منظور اسرائیل از حمله به سایت‌های هسته‌ای ایران، تنها این تاسیسات نیست، بلکه در چنین عملیاتی «سایت‌های نظامی و تاسیسات دیگر» ایران هم در فهرست هدف‌های حمله اسرائیل خواهند بود.

ارتش‌های آمریکا و اسرائیل روز جمعه، هفتم بهمن، رزمایش پنج روزه‌ای را در دریای مدیترانه به پایان می‌برند که یک مقام ارشد دفاعی آمریکا آن را «مهم‌ترین» مانور دو کشور متحد تاکنون نامید.

مقام آمریکایی افزوده بود: «ایران قدرت و بزرگی رزمایش را خواهد دید و درک خواهد کرد که دو کشور متحد قادر به انجام چه کارهایی هستند.
+44
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  به نظر میرسه اسرائیل شروع کرده. به نظر من برنامه اسرائیل اول ایجاد یک جنگ با فلسطینیان خواهد بود تا اولا ذخایر موشکی آنها رو خالی کند و با حملات سهمگین تقریبا فلسطینی ها رو در یک دوره یک تا دو ماهه خنثی و حسابی ضعیف کند. بعد احتمالا حزب الله حملاتی سهمگینی را در لبنان و سوریه تجربه خواهد کرد در حد جنگ 33 روزه که تقریبا جنوب لبنان رو ویرانه کرد که احتمالا بهانه این حمله سنگین توسط خود حزب الله درست خواهد شد همزمان در یمن هم عربستان و امارات و آمریکا حملاتی رو خواهند داشت تا ذخیره تسلیحاتی حوثی ها رو خنثی کنند. مرحله بعد متاسفانه نوبت زدن مراکز حساس ایران خواهد بود که با توجه به نارضایتی مردم این حملات همه جانبه باعث شورش مردم هم خواهد شد. از همه اینا مهمتر ترکیه و باکو هستند که تقریبا دارند خودشون رو برای ورود به خاک ایران آماده میکنند. ترکیه نیروهاش رو از سوریه خارج کرده و فرودگاههای نظامی باکو هم تقریبا آماده شده البته منابع زیادی در باکو از اتفاقات سال 2023 در ایران خبر دادند که نشون میده برنامه ریزی ها وخوابهایی برای خاک ایران دیدند.
  3
  2
  شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  Afshin Namvar - تبریز، ایران
  ایران و ایرانی اخوند نیست .ایران چیزی فراتر از یک ایدیولوزی گندیده مذهبی است . و هدف شما دقیقا ایران وایرانی است و نه چهارتا اخوند که بیشترشون دانسته و نادانسته با شما در ویرانی اون کشور همگام هستن. شما هیچوقت به ایران حمله نخواید کرد و اگر بنا به داشتن بمب اتمی است ایران محق به داشتن ان است .اقتدار نظامی ایران به چند صباح سر حکومت بودن چهارتا اخوند مربوط نمیشه.
  3
  5
  شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Persian-turk - استکهلم، سوئد
  فقط یک سئوال . خوب‌ شما حمله کردین ولی اگر ملا ها ۱۰۰۰۰ موشک بطرف نیروگاه هسته ای اسرائیل بفرسته شما چی کار‌می کنید؟ حالا ۹۰٪ موشک ها رو هم بزنین ۱۰۰۰ می خوره به هدف. اینها همه فقط بلوف می زنن. عرضه جنگ با ۴ تا فلسطینی یا حزب ااه رو هم ندارن
  5
  1
  شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.