اطلاعیه جمعی از اعضا و هواداران سابق مجاهدین و سازمان‌های چپ (ایران چنج) در خصوص شرایط خطیر فعلی

کیهان لندن: بیش از چهار ماه از آغاز جنبش فراگیر مردم ایران بر علیه حکومت جمهوری اسلامی در راستای احقاق حقوق تمامی‌ آحاد مردم ایران به ویژه زنان می‌گذرد. در این روزها مردم ایرانزمین بیشترین سختی‌ها از کشتار و زندان فرزندان‌شان تا از دست دادن چشم و سر و دست، در کف خیابان‌های ایران در این مسیر بهای گزافی برای آزادی پرداخته‌اند.

این سرکوب‌ها در شرایطی است که به واسطه حکومت اشغالگر جمهوری اسلامی عمدا نه فقط با فشارهای اقتصادی گوناگون بلکه با آسیب زدن به زیرساخت‌های کشور، امکانات سوخت، هوای پاکیزه حداقل‌های زیستی را از مردم کشور دریغ کرده‌اند.

مردمی‌ که اعتراض‌های خودشان را به شیوه‌های مختلف در تظاهرات، از مقاومت در برابر نیروهای سرکوب گرفته تا شعارنویسی و شعارهای شبانه و غیره، آتش جنبش را شعله‌ور نگه می‌دارند، آنها چشم به شخصیت‌ها و جریانات سیاسی دارند تا بتوانند توام با حضورشان در خارج از ایران، در همراهی و همکاری با یکدیگر صدای جنبش باشند و حمایت بین‌المللی را از آن تامین کنند.

باید واقع‌بینانه بپذیریم که جریانات سیاسی مقیم در خارج از کشور، در طی چندین دهه متوالی، همواره عقب‌تر از جنبش مردم ایران قرارداشته‌اند. مردم بارها در هر فرصتی با صراحت از آنها خواسته‌اند که با اتحاد با یکدیگر نمایندگی جنبش ایران را در صحنه بین‌المللی به عهده گیرند که شاید غرب و مابقی کشورها از مماشات با حکومت فاسد و خونریز اسلامی دست بردارد، اما متاسفانه پاسخی در خور نشنیده‌اند.

ما بر این اعتقادیم که تعلل این سیاسیون، به خاطر کمبود وفاداری نسبت به مردم خود ویا فقدان‌های دیگر نیست، بلکه ناشی از کمبود تجربه دمکراسی است. ما مطمئن هستیم که آنها از تاریخ انقلابات و جنبش‌های  دیگر مطلع هستند و خود نیک می‌دانند که اکثر انقلابات کشورها از دمکراسی اروپا تاثیر گرفته است اما ای کاش آنها در زمان حضور اجباری خود در غرب این نکته را در نظر می‌گرفتند که مردم ایران بیش از اینکه نیاز به تکنولوژی از غرب داشته باشد نیاز به آموختن تجربه دمو کراسی از این کشورها دارند.

در شرایطی که آقای رضا پهلوی دست همکاری به سوی همه جریانات و شخصیت‌های سیاسی مخالف جمهوری اسلامی دراز کرده است، هشتگ «من نمایندگی به ایشان می‌دهم» که می‌تواند حق هر مدعی سیاست باشد، موجب هیاهوی بر علیه هرگونه ائتلاف و گردهمایی سیاسیون شده است. معتقدیم که اتحاد مرحله‌ای ما تا سرنگونی نظام جمهوری اسلامی که خواست اکثریت ملت ایران است، راه را برای آزادی و دستاوردهای دمکراتیک آینده بسیار هموار می‌کند.

در تحصیل و تجربه دمکراسی علیرغم تفاوت‌ها و اختلافات طبیعی موجود، ما می‌توانیم  در چارچوبی (اصولی) مورد توافق و هدفی مشترک و مبرم، گرد هم آییم و بدون واهمه از سمت‌ها و موقعیت‌های متفاوت یکدیگر، در حمایت یکدست از جنبش داخل برای سرنگونی رژیم  تبهکار حاکم بکوشیم.

به عنوان مثال تجربه رفراندم برکسیت (خروج از پارلمان اروپا) در بریتانیا را در نظر بگیریم، جامعه کاملا دوقطبی شده و بین موافقین و مخالفین آن تقسیم شد. یک سوم از حزب حاکم محافظه‌کار در کنار دو سوم حزب کارگر و تمامی‌ احزاب لیبرال دمکرات، حزب ملی اسکاتلند و سبزها و غیره قرار گرفتند. در فعالیت‌هایی که به صورت مشترک صورت می‌گرفت بیش از هر چیز به هدف کار توجه می‌شد و در هیچ کجای چنین فعالیت‌هایی وزیر و یا نماینده حزب حاکم مطرح نمی‌کرد که چون ما در حاکمیت هستیم پس حق بیشتری داریم،  و یا نمایندگان سبزها همواره در صف اول در فعالیت‌ها حضور داشتند.

اینگونه برخورد را مقایسه کنیم با سیاسیون ایرانی در خارج از کشور که همواره بجای آنکه به محتوای نقطه نظرات دیگری توجه داشته باشند و منافع ملی ایران را در نظر بگیرند، تعداد نفرات جریان دیگر را مبنا قرار می‌دهند و مشخص است که حاصل این ارزیابی بی‌اساس راه به جایی نمی‌برد.

ما در پاسخ به ندای مبارزان جان بر کف داخل کشور، نباید لحظه ای برای ایجاد یک همبستگی نظام‌مند و دمکراتیک درنگ کنیم.  تدارک فردایی آزاد، دموکراتیک و سکولار فقط در مصافی مشترک با دشمن مشترک امکانپذیر خواهد شد.

این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمی‌شود

پاینده باد ایران– پیش بسوی تحقق «زن– زندگی– آزادی»

جمعی از اعضا و هواداران سابق مجاهدین و سازمان‌های چپ (ایران چنج)
پنجم بهمن ماه ۱۴۰۱
+30
رأی دهید
-116

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  متأسفانه یک عده هستند که عقده های روانی دارند، یکی در فضای مجازی هشتک زده «من به رضا پهلوی وکالت میدهم» یک تعدادی هم استقبال کرده اند همین کار باعث شده که اینها فکر کنند یک هشتک میتونه باعث بازگشت سلطنت به ایران بشه و شروع کرده اند به جو سازی و توهین کردن و مقصر دانستن این و آن که این کار باعث تفرقه میشه و اتحاد رو بهم میزنه !! انگار که تا الآن چنان اتحادی بین ایرانیان برقرار بوده که پشت دشمن به لرزه درآمده!! بجز چند تا راهپیمایی و گردهمایی مگر کار دیگری کرده اید؟؟ اصلا اتحاد این چیزی نیست که امروز وجود داره !! علم کردن یک هشتک و تنبان عثمان قرار دادن آن برای کوبیدن و اهانت به مشروطه خواهان هرگز توجیه پذیر نیست و ضد اتحاد است و افکار عمومی را به سمت و سوی دیگری میکشاند
  30
  68
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  در تحصیل و تجربه دمکراسی علیرغم تفاوت‌ها و اختلافات طبیعی موجود، ما به نظرم اطلاعیه بسیار مثبت و دقیقی بود. واقعیت همینه یک عده همیشه میخوان فقط معترض باشند یعنی بعضی مواقع آدم فکر میکنه اینا اگر رژیم نباشه بیکار میشوند و بودجه ای چیزی از دست میدهند که همیشه میخوان در همین شرایط مابین باشند. الان مردم و حتی ایرانیان خارج از کشور این گروهها و افراد رو شناختند و عمده مردم میفهمند کیا دو دوزه دارن بازی میکنند. اصلا سابقه و مبارزات و زندان رفتن این چیزها مهم نیست مهم اینه اساسا بجز رسانه های پارسی زبان کسی این افراد رو اصلا تحویل نمیگیره ولی با هیاهو انگار وظیفه دارند به هر توافق و هر نوع اتحادی حمله کنند. هر چقدر جلوتر میریم بیشتر مشخص میشه پهلوی قدم درستی رو در جهت درستی برای همه گروهها برداشته و باید وکلا از گروههای اصلی و دارای پایگاه اجتماعی تعیین و مرحله بعد زمان اعتلافه. می‌توانیم در چارچوبی (اصولی) مورد توافق و هدفی مشترک و مبرم، گرد هم آییم و بدون واهمه از سمت‌ها و موقعیت‌های متفاوت یکدیگر، در حمایت یکدست از جنبش داخل برای سرنگونی رژیم تبهکار حاکم بکوشیم
  14
  23
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  گارد جاویدان دو پهلو نوشتی من اشتباهی منفی دادم بهت. حرفت کاملا درست و صحیح هستش خود پهلوی هم دقیقا همینو میگه ولی همه میدونیم اینایی که برآشفتند و موضع گرفتند همه سر در آخور کجا دارند. تصور اینکه همه مخالفین واقعا مخالف هستند درست نیست علت عدم نتیجه گرفتن این گروههای قدیمی در این سالها دقیقا همینه چون اینا آدم جای دیگه هستند و قراره فقط معترض و مصاحبه کننده باشند و اجازه ندهند جبهه ای یا اعتلافی در هیچ سطحی صورت بگیره حتی بین خودشون.
  14
  23
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  . ازحیطه واسارت مافیاهای تبهکاروغارتگرداخلی و یاران بین لمللی شان درآمدن ،براحتی ممکن نیست مگر ابتدأ از قید وبند مذهبی این شیاطین خلاصی یابیم.کشش ونگاه جامعه ایران و منطقه بیشتربه غرب است تا شرق لذا میتوان از اسلام کلأ خارج شد و اگر اکثریت ۶۰-۵۰درصد ی جامعه بطورضمنی پیروعیسی مسیح بشوند البته بدون کشیش ورهبری مذهبی خود به خود زعامت و سروری ملایان و سایرادیان باطل است.در صورت لزوم هم میتوان به عنوان شوالیه های مسیحی از خود و محل وکشور دفاع نمود. با انتخاب وتغییرنامها به نامهای متعارف مسیحی وقدیسین اروپائی میتوان یک باربرای همیشه به زعامت جباران داخلی خاتمه داد و با هویت آرمانی جدید ازجغرافیای خاورمیانه به سوی اروپا جهش نمود وبا این حال خلأ ایمانی هم برای معتقدین دینی ایجادنگردد ووجودیت وعزت خلقت و خالق بیش از پیش حفظ شود. .درعین حال اروپا، غرب وشرق آچمزومحیط زیست ونموملایان ولاشخورهایشان گرفته شود. ونیزیوغ وطوق اسلامی، حکومت های جرارمرکزی ودیکته استعماری را میتوا ن بطور ضمنی رفع وپیشگیری کرد. . حتی اگر متفقأ آحاد مردم به زرتشتیگری بگروند همین ملایان و آخوندها درلباس وشمایل مغان و کاهنان(آ
  5
  5
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  (آنوسی و استتاری) ظاهروعوام را مجددأ به سیطره و اسارت خود در میاورند. با توجه به نفوذ ملایان درتمام شئون جامعه چون بیش از۴۷هزارامام جماعت درمدارس،۶۹هزارنمازخانه مدارس، ۸۱۶۷/۱۱۰۰۰امامزاده، بیش از۷۴۰۰۰مسجدو هزاران نهاد مذهبی با اشتغالات کاذب میتوانند درعرض چند ماه به نهاد های زرتشتیگری تبدیل شوند واین طرح خزنده در حال تکوین میباشد ومردم هم گرم تغییرات آنرا بعد از چند دهه درمییابند که دیگر دیر است! اگرتصورعمومی مردم تا حال از فرقه و تبارآخوندها وحکام مستبد موجوداتی پست،مرتجع و نادان بوده،متأسفانه همین موجودات بظاهرابتدائی قرنهاست که برگرده مردم زحمتکش، باشرف وغیور سواروقربانی میگیرند.هیچگاه این فرقه ها وخاندانهای خونتباررا نباید دست کم گرفت وبدون تفکرودرک جمعی به مقابله برخاست.برای شناخت امروزجامعه قرنها بهای سنگینی پرداخته ایم و بجاست این شناخت راحفظ و تعمیق دهیم. . سلامت باشید
  2
  8
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  از یک عده خیالباف و عقده ای و خائن چه انتظاری میرود؟ این ها انقدر خودپرست و خودشیفته و بدنبال مال مفت دنیای چپولی میدوند که صدای شترق افتادن طاس چپولیزم را در سراسر دنیا نشنیده اند.فقط مانده کره شمالی و کوبا که در بدبختی غوطه می خورند. چین هم توسط سیستم فراماسونری اداره میشود و تاکنون ده ها بیلیونر از دلش بیرون زده است
  8
  16
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  ازحیطه واسارت مافیاهای تبهکاروغارتگرداخلی و یاران بین لمللی شان درآمدن ،براحتی ممکن نیست مگر ابتدأ از قید وبند مذهبی وفکری این شیاطین خلاصی یابیم.کشش ونگاه جامعه ایران و منطقه بیشتربه غرب است تا شرق لذا میتوان از اسلام کلأ خارج شد و اگر اکثریت ۶۰-۵۰درصد ی جامعه بطورضمنی پیروعیسی مسیح(بعنوان وجودی یاورونه داستان جعلی انجیل)بشوند البته بدون کشیش،رهبری مذهبی وکلیسای وارداتی خود به خود زعامت و سروری ملایان و سایرادیان باطل است.در صورت لزوم هم میتوان به عنوان شوالیه های مسیحی از خود و محل وکشور دفاع نمود. با انتخاب وتغییرنامها به نامهای متعارف مسیحی وقدیسین اروپائی میتوان یک باربرای همیشه به زعامت و سروری جباران داخلی خاتمه داد و با هویت آرمانی جدید ازجغرافیای خاورمیانه به سوی اروپا جهش نمود وبا این حال خلأ ایمانی هم برای معتقدین دینی ایجادنکردووجودیت وعزت خلقت و خالق بیش از پیش حفظ گردد, درعین حال اروپا، غرب وشرق آچمزومحیط زیست ونموملایان ولاشخورهایشان گرفته شود. ونیزیوغ وطوق اسلامی، حکومت های جرارمرکزی ودیکته استعماری را میتوا ن بطور ضمنی رفع وپیشگیری کرد. . حتی اگر آحاد مردم متفقأ به
  6
  3
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  زرتشتیگری بگروند همین ملایان و آخوندها درلباس وشمایل مغان و کاهنان(آنوسی و استتاری) ظاهروعوام را مجددأ به سیطره و اسارت خود در میاورند. با توجه به نفوذ ملایان درتمام شئون جامعه چون بیش از۴۷هزارامام جماعت درمدارس،۶۹هزارنمازخانه مدارس، ۸۱۶۷/۱۱۰۰۰امامزاده، بیش از۷۴۰۰۰مسجدو هزاران نهاد مذهبی با اشتغالات کاذب میتوانند درعرض چند ماه به نهاد های زرتشتیگری تبدیل شوند واین طرح خزنده در حال تکوین میباشد ومردم هم گرم تغییرات آنرا بعد از چند دهه درمییابند که دیگر دیراست! اگرتصورعمومی مردم تا حال از فرقه و تبارآخوندها وحکام مستبد موجوداتی پست،مرتجع و نادان بوده،متأسفانه همین موجودات بظاهرابتدائی قرنهاست که برگرده مردم زحمتکش، باشرف وغیور سواروقربانی میگیرند.هیچگاه این فرقه ها وخاندانهای خونتبار حاکم را نباید دست کم گرفت وبدون تفکرودرک جمعی به مقابله برخاست.برای شناخت امروزجامعه قرنهاست که بهای سنگینی پرداخته ایم وبجاست این شناخت راحفظ و تعمیق دهیم. کشوری با اقوام متنوع و فرهنگ و زبان خاص خود که قرنیست گرفتارواسیر پارسی/آریاگرائی عظمت طلبانه توإم با ارتجاع مذهبی و خشونت وسرکوب اولترا فاشیستی حاکمان
  3
  3
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  حاکمان است تنها و تنها در فرم ایالات متحده ایران، حکومت مرکزی حداقلی و قدرت و مسئولیت محلی/شهری و استانی، تسلیح و آموزش عمومی جهت دفاع داخلی و خارجی شکل میگیرد. . سلامت باشید
  4
  4
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  machan - لس انجلس، ایالات متحده امریکا
  چپ ها بودند که این بلای خانمان سوز رژیم تروریست آخوندی را به ایران آوردند. پس الان چپها خفه خون بگیرند و بگذارند مردم خودشون تصمیم بگیرند. چپها از هشتگ دارند میسوزند
  7
  24
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Chokam - ری، ایران
  اتفاقا بخاطر همین برگزیت سر جرمی کوربین رو چنان زیر آب کردن که آب از اب تکان نخورد، بااینکه بدبخت بالاترین رای رو مجلس بدست اورده بود. اونا با پنبه سر می برند جمهوری اسلامی با چاقو.همه جاهمینه
  3
  13
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  حالا این چپی ها بوگندوی بیوطن و منافقین بعثی ایینوسط چی از ایران و ملت ایران میخوان، که بیانه میدن ،گاز میگیرن و جفتک میاندازند؟
  2
  6
  شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  مشکل نیست در ایران اینده این چپکهای بوگندو و باند منافقین بعثی میتونند به ایران پناهنده بشن، برایی مسعود چهار چشم و مریم بلنده میتونیم در لحافکشخانه ها کاربدیم. ایینها از زمان زیر بعثیها رفتنشون ژتون فروشی خوب یاد گرفتن
  1
  1
  شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  senator x - تهران، ایران
  این بازی با کلمات را من قبول ندارم,مجاهدین و توده ائیها باید رسما (غلط کردم)را بطور واضع امضاء کنند و خط مش جدید را دقیقا بپذیرند.آنوقت ملت با بزرگواری و منش مردانگی و بخشش شاید اجازه زندگی در جوار خود را بآنان بدهند
  0
  1
  شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Humpy - سیدنی، استرالیا
  بعد از خیانتی که اینا زمان جنگ کردن، خیلی‌ رو می‌خواد اسم ایران بیارن
  1
  0
  یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.