مصاحبه شاهزاده رضا پهلوی با «اسکای نیوز»: دنبال قدرت و جایگاه دولتی نیستم + زیر نویس فارسی


شاهزاده رضا پهلوی بار دیگر گروه‌های سکولار و دموکراسی‌خواه را به تشکیل ائتلاف فراخواند.

آخرین ولیعهد ایران در مصاحبه با شبکه "اسکای‌نیوز" خبر داد که به زودی با سفر به کشورهای مختلف، با نمایندگان پارلمان و مقامات دولتی دیدار می‌کند. او با تاکید بر لزوم اتحاد نیروهای اپوزیسیون گفت به دنبال قدرت و جایگاه نیست و ترجیح می‌دهد حامی مردم باشد و در سمت آنها بایستد.

شاهزاده رضا پهلوی تصریح کرد: «تنها هدفم رساندن کشورمان به نقطه‌ای است که مردم در انتخاباتی آزاد و منصفانه سرنوشت خود را تعیین کنند.»

او در این مصاحبه بار دیگر از همه گروه‌های سیاسی سکولار و دموکراسی‌خواه خواست برای تشکیل یک ائتلاف به او کمک کنند تا فرایند گذار از جمهوری اسلامی با یک دولت انتقالی انجام گیرد.

رضا پهلوی با تأکید بر لزوم اتحاد اپوزیسیون و تلاش هر یک از گروه‌های آن برای جلب حمایت جهانی گفت، می‌توان از طریق اعتصاب‌های سراسری رژیم را دچار فروپاشی کرد.

او هم‌چنین بر لزوم تقویت کارزار فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی از سوی جهانیان تأکید ورزید.
+231
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان

  این رصا دماق چه جوی گرفتش ، بابا اسکول شدی ۶۰ سالت هنوز دنبال این چرندیات هستی، Game Over بابا
  167
  120
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  dannni - سوئد، سوئد

  برو جلو نترس مطمئن باش مردم داخل و خارج کشور پشتت ایستادن چون حس میکنن شما نماینده واقعی‌شان هستی نه مانند بعضی ها دنبال قدرت و یک غنیمت از انقلاب مردم هستن
  59
  135
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه

  شاهزاده رضا پهلوی دوستتان دارم
  68
  125
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۱
  Lincoln - کورنوال، انگلستان

  من میترسم قلمرو ایران برگرده به دوره هخامنشی از هند تا یونان با این کارزاری که راه افتاده (من وکالت میدهم !)همیشه همینطور بوده در طول تاریخ : ابو مسلم خراسانی ،شاه عباس بزرگ، نادرشاه افشار و..عده هایی گروهی راه مینداختند و با خواهش و التماس میگفتند جون مادرتون بروید از مرز و بوم ایران دفاع کنید.مردم مینداختند جلو میگفنتد ما شما را هدایت میکنیم.مردم ایران در طول این چهل و اندی سال چیزی مدیون شما نیست و تمام اتفاقات و پیشرفت به سوی آزادی که تا الان افتاده توسط مردم بوده نه شما به شخصه.اگر شما مدعی هستید پس مثل یه رهبر عمل کنید و ٪۱۰۰ مسئولیت به عهده بگیرید.
  105
  34
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Danayan - برگن، نروژ

  اصلا شما دنبال چی هستین!!! مبارزه مردم رو به این روز انداختید! من قصد اهانت به کسی رو ندارم به جز جمهوری اسـ...! ولی این رو روش مبارزه با آخوند‌ها و خامنه‌ای کثافت نمیبینم! اگر منظورتون مبارزه است جناب وکلت!!!
  51
  16
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۴:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  دلمون واسه عراضل قدیمی تنگ شده، خیار چنبر، فانتوم، ضحاک ملایری، لشگر ششم ورماختعلی،احمد جنی، ....باز اونا یه سلیقه ای در مزخرف گفتن داشتن، این جدیدی ها که ول معطلن! کامنت دوهزار و پونصد هم نمیرزن چه برسه به هفت هزار تومن!
  11
  30
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۴:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  Mamad_Zendoni - لندنستان، انگلستان
  شما در زندان هستید یا تیمارستان؟
  27
  40
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  Lincoln - کورنوال، انگلستان
  شما بخاطر وکالت ایشون رو به سُخره گرفتید، حالا ازشون میخواهید که اعلام رهبری کنند؟ حالتون خوبه؟ لطف کنید و قبل از نوشتن کامنت مست نکنید!
  21
  41
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  جدیداً یه تعداد چپی و طرفدارای لچک ، اینجا خیلی ورجه وورجه میکنند ! البته سوزششون نه برای پشتیبانی ملت از آقای پهلوی که بیشتر بخاطر......که چهل و چهار سال پیش از خمینی گوربگور شده حسابی لیسیدند و خمینی هم حسابی درشون مالید و اجرشون رو داد !! یا اعدام یا فراری و آواره آلبانی شدند !! نمونه اش همین دو خرفت بالایی !!
  34
  52
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران
  گول حرف های رضا پهلوی رو نخورین . میخواد شمارو به آزادی و رفاه برسونه. ....
  44
  46
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۱
  Lincoln - کورنوال، انگلستان
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  بنده وقتی کامنتی مینویسم در هوشیاری تمام هستم و هیچوقت نیازی نمیبینم به خودم مثبت نمی دهم.تنها نظر واقعیم عنوان میکنم نه نسبت به جوی که ایجاد می شود.در ضمن این سایت ملک پدری یه سری از افراد هم نیست که عده ایی نظرشان با دادن مثبت و منفی به دیگران تحمیل کنند.آقای پهلوی نیازی به گرفتن وکالت از کسی ندارد، مردم دارن سلاخی میکنند بعد ایشان نشسته میخواد با رایزنی کردن انقلاب پیش ببره،اگر دیر بجنبه و همان کارهایی که ۴۰ سال قبل انجام داده ادامه بده امکانش هست دوباره حکومت به دست افراد ناخلف بیفتد.
  17
  16
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  چرا لب و لوچش اینقده کج شده؟ اینقده خسیس‌بازی از خودت درنیاره. با اینهمه پیسه‌هایی که از بیت‌المال قاپیدین، یه مقدارش رو خرج زیبایی صورت کن، لااقل آدم رغبت کنه، نیگات کنه. یه چیز دیگه، اینهمه اونور آب بودی، انگلیسیت انگاری تو کلاسای توفیقیان بلد شدی!
  20
  18
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  100Haloo - تهران، ایران
  یه سریا تو ٢٠٢٣ و عصر تکنولوژی اصلاً حرف این آقا رو نمیفهمم، حالا شما انتظار داری نسل ٥٧ حرف پدرشو میفهمید؟!
  17
  6
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  Lincoln - کورنوال، انگلستان
  1: این سایت مال پدر کسی‌ نیست ولی هرکسی هم مجاز است مخالفت کند اگر شعار و تناقض ببیند.منطق از قوطی عطار بیرون . تا نیش حمله را به طرف پهلوی پرتاب . اگر انتقاد درست هم بود. ملالی نیست ولی شعار و منطقی‌ که به عقل جن هم نمی‌‌رسد. مثلا "من می‌ترسم قلمرو ایران برگرده به دوره هخامنشی از هند تا یونان " اول چه مشکلی با هخامنشی داری ؟ در تمام دنیا در تمامی دانشگاه دنیا در رشته تاریخ این دوران به عنوان امپراطوری جدید تدریس می‌‌شود. نمی‌‌گم عالی‌ بود ولی امپراتوری مدرن با حدود حقوق فردی. اگر زیبا و با افتخار نبود. اینقدر پان ترکیست‌ها مدعی نبودند .همه آن دروغ بود. این چیزها را می‌‌گویند تا هندوانه زیر بغل شما فارس‌ها بگذارند. ولی ترس شما. جدا خودت هم اعتقاد دارید اگر رضا پهلوی بیاد از هند تا یونان را دوباره قسمتی از ایران می‌‌کند؟داریوش و کوروش قادر نشدند یونان را قسمتی از ایران کنند. رضا پهلوی چگونه ؟ گیرم حمله هم به یونان چگونه با تمام ناتو در افتد؟ یا هند. هند سومین ارتش دنیا را دارد .ایران را یک لقمه چاپ می‌‌کند.
  11
  5
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  Lincoln - کورنوال، انگلستان
  2: مشگل شما با ابومسلم خراسانی چیست ؟ مذهبی بود ولی وطن پرست که ایران را از زیر بردگی اعراب نجات داد. یک چیزی مثل جمال ابدل ناصر. اگر نادر شاه نبود امروز تمامی شمال ایران قسمتی از ترکیه بود. جبار بود ولی چرا در روسیه کسی‌ مثل ایوان مخوف را قهرمان ملی‌ می‌‌دانند که ۱۰ بار بیشتر از نادر ابومسلم سر برید. ولی شما با کسی‌ مخالف هستید که منشور حقوق بشر او در جلوی سازمان ملل حک شده، مشگل تناقض شما است. همه چیز را دانستن به معنی همه چیز را درک کردن نیست. دلیل فاکت منطق چرا با پهلوی مخالف هستی ؟ ۴۳ سال تجربه کم است؟ چکار می‌‌کنی‌. نادر و ابومسلم را از قبر بیرون می‌‌کشی .می‌ چسبانی به پهلوی که ثابت کنی‌ این وکالت خوب نیست .بعد هم اعتراض که اینجا فحاشی می‌‌شود.
  11
  5
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ: بلوچ عزیز: فراغتی بدست آمد تا با درود به شما و بقیه دوستان متنی کوتاه بنویسم. بلوچ جان: این نوشته قدیمی را برات تکرار میکنم: گویند عاقلی از راهی می گذشت دید شخصی لب جوی آب٬ دَمَر افتاده و مشغول آب خوردن است. عاقل به طرف گفت: این طور آب نخور. پرسید: چرا؟ گفت: عقل را کم می کند.» پرسید:عقل چیه؟ مرد جواب داد:هیچی « با تو نبودم، آبت را بخور!» حالا بلوچ تو چرا سر و کله میزنی و دلسوزی میکنی؟ بگذار عده ای از این سلطنت طلبهای افراطی و فالانژ٬ لومپنِ فحاش که همان رهروان شعبان بی مخ هستند آب خودشان را بخورند! بگذار تا با همه درگیر بشوند و فحش بدهند تا بیشتر شناخته بشوند. بنده هر موقع پاچه گیری این اوباشان های شاه الهی را میبینم یاد گروه های فشار آخوندی می افتم. بنا براین بتوچه! به من چه! بگذار آبشان را بخورند. من کینه ای با رضا پهلوی ندارم٬ چون تاوان پدر را فرزند نباید بپردازد. ولی سیستم خفقان و توتالیسم شاه ، همان شاهی که آخوندها را در آخور خود پرورش داد،عزیزانم را از من گرفت شکنجه و تیرباران کرد. حکومت خمینی هم از شاه بدتر. پس برای شخص من شاه و خمینی قاتلند. ایامت شاد
  5
  4
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ. نوشته بودی شعارهای سلطنت چی ها اینقدر زشت است که از فیلتر ادمین رد نمی شوند؟ حالا بنده کوتاه شده این شعارها را می نویسم. امید است رد بشوند.۱- توپ و تانک فشفشه ----- خامنه ای ک....کشه.۲- توپ تانک نفربر---- هرسه تو ک...ن رهبر.۳- سبزی پلو با ماهی کُ. ننه سپاهی.۴- نه این وری نه اون وری ---- ک...م تو بیت رهبری. حالا ببین این شاه الهی ها با این فرهنگ میخواهند انقلاب را برعهده بگیرند. هزار اندر هزار بار گفته ام٬ بازهم میگویم اگر با این علایم این شاه الهی های لات و پاچه بگیر قدرت در دستشان بیفتد, حزب الهی ها و بسیجی ها باید جلوشان لُنگ بیندازند. یک چند نفر بی عقل ساواکی یا ساواکی زاده اینجا موس موس میکنند،که چه کسی اسم شاه را ساه نوشت تا فوراً فله ای حمله و توهین بکنند. اَنگاری همه مجبورند تابع یک عده اوباش سلطنت طلب باشند. منی که عزیزانم را شاه شکنجه و تیرباران کرد، انتظار دارند حالا باید جاوید شاه بگم؟(مخاطب بنده سلطنت طلبهای فهمیده نیستند)!
  6
  7
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۱
  Lincoln - کورنوال، انگلستان
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  .۱-هر کسی مجاز است مخالفت کند اگر شعار و تناقض ببیند: ولی نه طوطی وار حرفهای همدیگر تکرار کنند و قربون صدقه هم برن.مطالب با مثبت منفی مهم و بی اهمیت جلوه میدهند هر موقع که نظرشان به چالش کشیده شد شروع به فحاشی کنند.۲-مثل اینکه شما هم به درستی منظور من متوجه نشدید، مثال قملرو هند تا یونان تنها یه کنایه بود و لب کلام این بود که رهبران و سرداران ایران زمین منتظر نمیشدن نامه فدایت شوم براشون ارسال بشه بعد دست به کار شوند.در دنیای امروز گسترش قلمرو از لحاظ ارزی منتفی و ابر قدرت ها جور دیگری کشورهای را زیر سلطه قرار میدهند.
  0
  3
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۱
  Lincoln - کورنوال، انگلستان
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  خوشحالم طریقه نگارشتان از سبک فالش اصلاح کردید ولی باز هم سفسطه وجود دارد.بهتره مطالبی که در مورد ابو مسلم خراسانی و نادر شاه نوشتم دوباره مطالعه کنید من از آنها به عنوان نماد ملی تقدیر کردم.بعدم حرف تو دهن آدم میزارید؟من کی با منشور حقوق بشر مخالفت کردم؟بنده به عنوان یک فارس همه قوم و تیرهای دیگر را ایرانی-هموطن ،محترم و با حقوق می بینم .آقای پهلوی فرزند پاک و خلف ایران هست من از این دلم میسوزد افراد دورور ایشان همیشه به عنوان مشاور با نیت پلید راه را از مسیر اصلی با کلیشه های مختلف خارج کردند.سخنانم با دعای کوروش کبیر به پایان می رسانم: پروردگارا این کشور را ، از دشمن ، از خشک سالی ، از دروغ (چاپلوسی) در امان بدار.
  1
  6
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.