نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا: می‌خواهیم ایران دوباره باعظمت شود

 مصاحبه مسیح علینژاد با کلودیا تنی، عضو مجلس نمایندگان آمریکاصدای آمریکا: کلودیا تنی، عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا، در مصاحبه‌ای اختصاصی با مسیح علی‌نژاد، مجری برنامه تبلت بخش فارسی صدای آمریکا، توضیحات جامعی را درباره طرح قانونی لغو ویزای مقامات جمهوری اسلامی و خانواده‌های‌شان ارائه کرده است.

کلودیا تنی با همراهی جاش گاتمر، عضو دموکرات مجلس، طرحی ارائه کرده‌اند که مورد حمایت نزدیک به ۴۰ نفر از اعضای مجلس قرار گرفته و بر اساس آن قرار است از اعتراضات سراسری مردم ایران، که تاکنون بیش از ۵۰۰ کشته و هزاران مجروح و زندانی بر جای گذاشته، حمایت شود.

در بیانیه مطبوعاتی دفتر خانم تنی آمده است که این طرح خواستار لغو ویزا برای مقامات جمهوری اسلامی و خانواده‌های آنان شده است.

مسیح علی‌نژاد با اشاره به مذاکرات هسته‌ای که هنوز رسماً متوقف نشده است، از خانم تنی پرسید، اگر طرح ارائه شده به مجلس نمایندگان تصویب شود باید منتظر چه تغییراتی بود؟

کلودیا تنی در پاسخ گفت: «ما می‌خواهیم این اقدام به آنها فشار بیاورد. این یک گام درست است برای این که فراحزبی است. ما هم در کنگره و هم در سنا، و از هر دو جناح جمهوری‌خواه و دموکرات، رهبران کلیدی داریم. ما می‌خواهیم با این رژیم که دست و پا می‌زند کاملاٍ برخورد کنیم.»

این قانون‌گذار در مورد احتمال احیای برجام گفت که می‌خواهند دولت آمریکا برای محکوم کردن رژیم ایران فوریت قائل شود و از مذاکرات احیای برجام و دادن امتیازات بزرگ کنار بکشد.

او گفت، کاری که جمهوری اسلامی با مردم کرده «واقعاً مورد تراژیکی هست» و در اینترنت و در شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک، اینستاگرام، و فیسبوک «می‌بینید که مردم ایران ... همان چیزی را که مردم دیگر دارند - از جمله امکانات رفاه آزادی - می‌خواهند.»
کلودیا تنی: مردم ایران همان چیزی را می‌خواهند که بقیه مردم دنیا دارندخانم تنی با اشاره به قدمت ایران در تاریخ بشر افزود: «ما دلمان می‌خواهد که مردم [ایران] بتوانند به فرهنگ و سازندگی خودشان برگردند و آن را دوباره احیا کنند و واقعا از سال ۱۳۵۷ این چیزی نیست که اتفاق افتاده است.»

مسیح علی‌نژاد در بخش دیگری از گفت‌وگو از کلودیا تنی پرسید آیا بالاخره منابع مالی و دارایی‌های مسئولان جمهوری اسلامی در آمریکا توقیف می‌شود یا نه؟ چون مقامات جمهوری اسلامی بلد هستند که دارایی‌های خودشان را از دید آمریکایی‌ها پنهان کنند.

کلویدیا تنی در پاسخ گفت: «بله، چیزی که من را نگران می‌کند این است که این‌ها [مقامات جمهوری اسلامی] همه این کارها را کردند و ما به اندازه کافی با آنها برخورد قاطع نکردیم.»

او با اشاره به تهدید جمهوری اسلامی علیه وزیر خارجه سابق آمریکا گفت: «مایک پمپئو تهدید به مرگ می‌شود، به این دلیل که کمپین فشار حداکثری بر رژیم اسلامی اعمال کرد. ما واقعاً داشتیم علیه‌شان تحریم اعمال می‌کردیم. سلیمانی را کشتیم، منابع کلیدی آنها را محدود کردیم، و باید همین کار را ادامه می‌دادیم.»
کلودیا تنی نماینده کنگره ایالات متحده: ما باید مذاکرات هسته‌ای با ایران را متوقف کنیمخانم تنی بار دیگر به فرهنگ و تمدن گذشته ایران اشاره کرد و گفت: «این منطقه (ایران) که زمانی پیشرو بود باید دوباره باعظمت بشود. با درایت و خردمندی و صلح و بهروزی که زمانی داشت، می‌تواند یک پیشگام در منطقه باشد، نه این که سردمدار تروریست در منطقه باشد که ویرانی و بی‌ثباتی ایجاد می‌کند.»
+220
رأی دهید
-36

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  100Haloo - تهران، ایران
  در یک کلام، مسیح علینژاد کسی نیست که بخواهد و با بتواند کار ما مردم ایران رو درست کند. از لحاظ سیاسی کسی نیست، سیاستمداران بزرگ دنیا حتی اجازه وارد شدن معیوب الحالی چون این دلقک را به سالن یا محلی که در آن در حال گفتگو کردن هستند را نمیدهند. این زنیکه فقط خودش را انداخته جلو و فکر میکنه از سیاست چیزی حالیش هست. ما در مملکت خودمون کسانی را داریم که از لحاظ سیاسی خیلی حالیشونه ولی متاسفانه بخاطر حکومت دیکتاتوری که داریم جرات و اجازه اظهار نظر رو ندارند. یه راننده تاکسی تو مملکتمون بهتر از مسیح حالیشه
  32
  33
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Chokam - ری، ایران

  مثلا شما باعظمتین، شما دربندین.اگه سر سال مالیات خونه ات رو ندی برات نامه میاد با جریمه. باز هم ندی باید بری دادگاه. در واقع اون خونه مال تو نیست مال تو و دولته ،اشتراکی یا کمونیستیه. ایران آزادی، شما۵۰ سال هم مالیات خونه رو نده کسی نمیتونه بگه بالای چشت ابروست.
  47
  9
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Humpy - سیدنی، استرالیا

  یکی‌ اینا ایران با عظمت میخوان یکی‌ آخوندا
  0
  42
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  ترامپ در دوران حکومتش در امریکا در صدای امریکا تحولی عظیم ایجاد کرد . تمام مخالفانش را از کار بر کنار کرد . هر آنکه بویی از دموکرات داشت را کنار گذاشت . نتیجه ؟ صدای امریکا ۱۰۰% طرفدار جومهوری خواهان و ترامپ . صدای امریکا به مردم ایران خیانت میکند
  7
  26
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۲:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  ali51reza - وستروس، سوئد

  فقط کافیست دست از دشمنی بردارید و از آخوند حمایت نکنید باقیش با خودمان فقط برای ما توطئه و کودتا و انقلاب نکنید
  2
  46
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  ایران مگه الان در اوج عظمت نیست !!؟ عظمتی که چهل و چهار سال پیش بوسیله CIA و کارتر و تیمش و غربیها کلید خورد و به اینجا رسید !!! دوباره یه عظمت دیگه از اینی که هست با شکوهتر ، مَد نظرتون هست !!!؟ اَی تف به ذات کثیف و مافیایتون هم شما غربیها و هم چین و روسیه و البته عربها .
  4
  56
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۲:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  عزیزان سایت پتیشن شاهزاده رضا پهلوی رو دارند دستکاری میکنند از آرا کم میکنند لطفا شما‌ها هم چک کنید وقتی وارد شدید ۳۰ ثانیه صبر کنید رقم رو به خاطر بسپارید و بعد سایت رو رفرش کنید می‌بینید که آرا کم میشه.
  4
  41
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۲:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  mathador - هامبورگ، آلمان

  گفتند عزاییل بچه پخش میکنه۰یکی گفت که بچه منو نگیره ِ من از اون نمیخوام، حالا شما زیر پای ما سنگ نذارَ باعظمت کردنتون پیشکش
  1
  31
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۳:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  romano - تهران، ایران

  همین الانم تمدنمون مشخصه چهار ماه مردم در فشار اقتصادی تظاهرات کردن یک مغازه غارت نشد من زیر بغلم جا نداره هندوانه رو بده دیگری. اول از همه که تو یک نفری و برای گذاشتن یک ماسک و کنار گذاشتن اسلحه دیدیم چقدر حرفتون خریدار داره (الا شخم زدن دیگر کشورها) دوم از همه اگر صادقید همین الان بچه ملاها رو اخراج کنید پولها رو هم در یک بانک با دستور دادگاه بلوکه تا کمی باورتون کنم و اینکه همین الان وجود شاهزاده رضا پهلوی رو بعنوان دولت در تبعید و آلترناتیو ج ا قبول کنید، قطعا اگر با مریم لچک میشه با شاهزاده ۱۰۰۰ برابر میشه. دروغ میگید مثل سگ.
  1
  33
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۴:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا

  باور این موضوع حتی از طرف جمهوریخواهان بسیار دور از واقعیت به نظر می‌رسد، هیچ کشوری در جهان ایران قدرتمند نمی‌خواهد، چون جهان ایران مقتدر و مرفه را در زمان محمدرضا شاه پهلوی دیده و از آن میترسد. همین ایران بدبخت و منزوی باعث درآمدزایی چندین هزار میلیاردی برای تمام جهان شده. بالاخره تک تک ایرانیان باید طرز روی پای خود ایستادن، دوری از سهل‌انگاری، پایمردی و اتحاد را بیاموزند، والا همیشه بازنده و تحت کنترل شدید خواهند بود. رمز اتحاد ما ایرانیان، اعتماد تام به شاهرضا پهلوی ست نه چپ نه راست نه آخوندهای سبز و کراواتی.🙏🤗
  1
  34
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۶:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  دو کلمه حرف حساب - حصارک، ایران
  100Haloo - تهران، ایران
  فعلا که از من و تو فعال تر و مفیدتر هستش، تا حالا دستش درد نکنه. امیدوارم راهش رو ادامه بده. و اما چرا شما دارید میسوزید؟ به شما یا کسی بجز جلادان صدمه زده. در مگه یک راننده تاکسی شخصیت خوب و عالی نداره که بصورت منفی مقایسه مبکنید.
  2
  21
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  اگر فقط یک روز قدرتهای غرب و شرق حمایت پشت پرده اشان را از حکومت فاسد خامنه ایی بردارند، خود تشکیلاتی های دستگاه خامنه ایی همدیگر را میخورند و کل دستگاه فاسد فرو میریزد، اما افسوس که علیرغم ژست های ظاهری این سیاستمداران، همه قدرتمداران شرق و غرب، وجود این حکومت را متضمن منافع خودشان میدانند و از سقوط این رژیم فاسد جلوگیری میکنند!
  0
  20
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  دو کلمه حرف حساب - حصارک، ایران
  ali51reza - وستروس، سوئد
  لطفا به بعضی از هموطن ها بگوئید از آخوند حمایت نکنند. و اما خودمان چه شما بخواهید یا نخواهید انقلاب خواهیم کرد.
  1
  19
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  دو کلمه حرف حساب - حصارک، ایران
  Momijii - توکیو، ژاپن
  عظمت؟؟؟ با کشتن کودکان ویا با اعدام جوانان؟؟ یا با اختلاس مالی ملیاردها سرمایه ملت و فرستادن آقازاده ها به همین کشورهای غربی ها؟ در کلان شهرها حتی نفس هم نمتوانید بکشید، خواهید دید که به زودی سرطان ریه چه جوری بدتر از کرونا انسان ها را نابود خواهد کرد. ابنهم تقصیر چین و یا کشورهای غربی هست؟ و اگر نه تف به ذات کثیف آخوند ها.
  1
  17
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  solswe - مالمو، سوئد
  با درنظر قراردادن رفتار گذشته شما میشه رفتار آینده شما رو پیش‌بینی کرد ، شما ها عامل اصلی همایت از خمینی و بدبختی و رنج این ملت توی چهار دهه گذشته هستیت ، همین حالا ، رفتار راب مالی ، بایدن و تیمش بیانگر همه چیزه ، خیلی باید ساده باشه کسی که به شما امید داشته باشه و نفهمه پشت پرده چه خبره.
  0
  10
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  100Haloo - تهران، ایران
  هموطن گلم چرا ما ایرانی ها اینجوریم رفتن مسیح علینژاد به نهادهای خارجی و دفاع از مردم ایران کجاش ایراد داره وقتی من و شما نمیتونیم چنین کاری کنیم چه عیبی داره یک هموطن دیگه بره با این رفتارها هرگز همبستگی ایجاد نمیشه دم هر کس که حتی یک قدم بر علیه ملاها برداره گرم
  3
  7
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  100Haloo - تهران، ایران
  دو کلمه حرف حساب - حصارک، ایران
  فعلا که بوی دود تو بلند شده عبدالله . من نوشتم یکوراننده تاکسی بیشتر از اون حالیشه، کجاش توهینه؟ این تویی که غل راننده تامسی را بد میدونی. برو بابا، برو چشم بسته خودتو بنداز تو دامن یه مجهوری اشهالی دیگه منتهی از نوع نامشخصترش. تا آدمهای بی سوادی مثل تو این مملکته، فقط ماًمردم بیچاره کارمون همینه. دلت خوش باشه که یه چیزی نوشتی....داشته باش بیا وسط خیابان بعد حرف بزن نه از خارج از کشور نشسته و بگو لنگش کن. تا الان که هر کاری کردیم خودمون از همینجا کردیم، اوشون و امثال اوشون و تو هم بشینید دلتون خوش باشه به چهار تا مناینده خارجی که دلشةن به خاطر مملکت خودشون میسوزه و فقط برای مردم و مملکت خودشون قدم بر میدارن. ما میدونیم و بیدار کردن قشر خاکستریمون، خودمونرهم بالاخره از تو همین مملکت یکی رو پیدا میکنیم که کمک بحالمون باشه احتیاجی به کمک شما یا مسیح جونت یا چراغ سبز کشورای اروپای و امریکایی هم نداریم. عزت زیاد
  9
  0
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  #می‌خواهیم ایران دوباره باعظمت شود...سر خمینی با عمامش تقدیم همه کس دروغگو. شما یک بار سال ۵۷ بایران را به عظمت رسوندید کافیه. یاد حکایت سعدی میافتم: تو کاروانی مردی با صدای بسیار نکره قران میخونده، صداش به حدی گوشیخراش بود کهه همه شروع به اعتراض کردند، یکی پرسید دست، ببینم چرا قران ماینجور میخونی،گفت برای خدا میخونم، رف گفت پس بخاطر همون خدا دیگر نخون.
  1
  4
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  دو کلمه حرف حساب - حصارک، ایران
  100Haloo - تهران، ایران
  سوختی؟؟؟ حق داری، چه بخواهی چه نخواهی جمهوری اسلامی نابود خواهد شد.۴۳ سال با اینهمه بدبختی و کشتار کی در ایران قد علم کرد؟ ۴۳ سال هیچ کس پیدا نکردی به امید شما باشیم ۴۳۰ سال دیگه هم کسی را نخواهید داشت. دست از اختلاف انداختن بردار. ما احتیاج به فرد فرد هموطن هامون داریم حتی شما.
  1
  8
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  می‌خواهید ایران دوباره باعظمت شود؟ شما دولتمردان طرفدار ایران هستید؟ خیر شما طرفدار منافع خود هستید. شما می خواهید منابع و ثروت ملتها را به نفع خود مصادره کنید؟ شما می خواهید نفوذ خود را در منطقه حفظ کنید و بازار ایران را در دست بگیرید همانطور که بازار کشورهای منطقه را در دست گرفتید و در این کشورها پایگاه نظامی تاسیس کردید تمام هم و غم شما این است که خامنه ای جاسوس روسیه به شما آمریکایی ها باج نمی دهد. و گرنه چرا بر ضد شاه ایران که دوست شما بود و روابطش را با جهان غرب حفظ کرده بود ضد کمونیست بود و امنیت منطقه را تامین کرده بود اقدام کردید و او را بر کنار کردید؟ شما خمینی انگلیسی را روی کار آوردید که منافع شما را تامین کند ولی او رو دست به شما زد بعد هم خامنه ای که جاسوس روسیه بود به شما پشت کرد. حال تاریخ انقضای آخوندها هم فرا رسیده است
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  100Haloo - تهران، ایران
  دو کلمه حرف حساب - حصارک، ایران
  جمهوری اسـ... نابود خواهد شد ولی از داخل و بوسیله ما، ما منتظر کسی نمیشیم تا بخواد بیاد به ما دوباره حکومت کنه. بالاخره میتونیم، چیمون از بقیه اروپا کمتره. خارج نشستها بشینن منتظر رضا و حامد و مسیح و .. به همین خیال باشن. طرف باباش رو راه ندادند وقتی احتیاجشون داشت، پدر بزرگش رو هم که فرستادن اون سر دنیا حالا دلشون واسه کی سوخته!!!!
  0
  1
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  100Haloo - تهران، ایران
  دو کلمه حرف حساب - حصارک، ایران
  ساده شما و منیم
  0
  0
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Persian-turk - استکهلم، سوئد
  همونطوری که افغانستان و عراق رو به عظمت رسوندین.
  0
  2
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.