واکنش غزل رنجکش به نابینا شدن با شلیک مأموران حکومت: این بهای آرزوی ما است

 غزل رنجکشصدای آمریکا: یکی از معترضانی که با شلیک مستقیم نیروهای حکومتی یک چشمش را از دست داده، با اشاره به تفاوت «زندگی‌ها و دغدغه‌های» مردم ایران و جهان، نابینا شدن را «بهای آرزوی» همه معترضان دانست.

غزل رنجکش روز چهارشنبه پنجم بهمن در روایتی اینستاگرامی نوشت: «معلولیت جسمی هم صرفا یک واژه بی‌معنی است این روزها، چون همه این زخم‌ها به قول شما نشان‌دهنده شرافت و قدرت بانوان ایرانی است.»

او گفت که این یک مثال بود از تفاوت زندگی‌ها و دغدغه‌های ما و باقی مردم دنیا.
استوری اینستاگرام غزل رنج‌کشغزل رنجکش، دانشجوی رشته حقوق بندرعباس، روز ۲۴ آبان وقتی از محل کارش به خانه باز می‌گشت، بر اثر شلیک گلوله ساچمه‌ای توسط فردی که گفته می‌شود «یک مأمور لباس شخصی» جمهوری اسلامی بود، بینایی چشم راستش را از دست داد.

خانم رنجکش، درباره این که مردم او را «قهرمان» می‌نامند، این «معلولیت جسمی» را «ناشی از اعمال وحشیانه» نیروهای جمهوری اسلامی خواند.

او با بیان این که «آدمی که روحش ضدگلوله است، هیچ چیز نمی‌تواند جلوی رشدش را بگیرد»، تأکید کرد: اگر این بهای آرزوی همه‌مان باشد، فدای سر همه‌مان.»

استوری اینستاگرام غزل رنج‌کشپیش از این، ۱۴۰ پزشک متخصص چشم اعلام کردند: «تعداد زیادی از شهروندان بر اثر اصابت ساچمه و پینت‌بال در جریان تلاش عمال حکومت برای سرکوب خیزش انقلابی مردم ایران، بینایی یک یا هر دو چشم خود را از دست داده‌اند.»

تنها در سه بیمارستان «فارابی، رسول‌اکرم، و لبافی‌نژاد»، چشم‌پزشکان تخمین زده‌اند که در جریان سرکوب اعتراضات سراسری ایران از ۲۶ شهریور تا پایان آبان «بیش از ۵۰۰ بیمار» را که «چشم‌هایشان به‌شدت آسیب دیده بود» پذیرش کرده‌اند. پزشکان در استان کردستان نیز از «حداقل ۸۰ نفر» سخن گفته‌اند که چشمانشان مجروح شده است.
+128
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Herzl - امستردام، هلند

  فدات بشم شیر زن.
  2
  51
  ‌چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Allen1983 - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا

  واقعا ناراحت کننده هستش که یک دختر یا پسر جوان ، برای بدست آوردن حقوق ساده شهروندی باید از سلامت جسمانی یا روانی و یا حتی جان خودشون بگذرند. یه روزی شعار میدادند دین از سیاست جداست یا جدا نیست یا هر کثافت دیگه. اینجاست که باید گفت لعنت بر دین و لعنت بر سیاست و شرم بر پیشوایان دینی و سیاسی که چشم‌های کثیفشون رو بر این همه جنایت بسته اند . به امید ریشه کن شدن دین کثیف تازیان از سرزمین پاک آریایی .
  6
  28
  ‌چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Mamad_Zendoni - لندنستان، انگلستان

  شلوغ پولوق شده رفتی بیرون یکی زده چشمتو کور کرده، علط کردی به حکومت وصل میکنی اینو؟ میخواستی خونت بشینی بیرون نری تا اینجوری مثل ماری کوری یه چشمت کور نشه
  55
  9
  ‌چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  مبشر جاروندی - گتنبرگ، سوئد
  خامنه ای، از چشم تو و فرزندت و نوه ات هم نخواهیم گذشت ، تو و تمامی پاسدارانت و آن معموران انتظامیتان ،. مادر فاحشه انروز نزدیک است
  5
  14
  ‌چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  من سر تعظیم فرو میارم مقابل تو و روح بزرگ و آرزوت که آرزوی همه مردم و مملکت در بند ایران هست !
  2
  19
  ‌چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  مطالبه گر - تورنتو، کانادا
  Mamad_Zendoni - لندنستان، انگلستان
  چند میگیری این زرت و پرتا رو بگی
  2
  14
  ‌چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  Mamad_Zendoni - لندنستان، انگلستان
  تو بزرگ شده ...... نبودی !؟ یه ممد زندونی تو پارک لاله ساقی بود و کیف قاپ ، و البته بین بچه دانشجوها معروف بود بیشتر بخاطر خبرچینیش چون از یار و قارای نیروی انتظامی و لباس شخصی بود ! فرم مقلطه کردنت و زِر و زِرت دقیقاً مثل همون ....بود که میشناختمش !! گهگاه واسه بچه دانشجوها .....
  1
  14
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  کو حق - ولینتون، نیوزلند
  Mamad_Zendoni - لندنستان، انگلستان
  مخ زندونی همه که مثل تو کارشون بیشرف و چاپلوس و بی وجدان نیست برا پول دار شدن
  1
  14
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۵:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.